Uzvar slovākus un saglabājam cīņu par 1/4 finālu!

Izredzes iekļūt 2024. gada pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā vēl ir Latvijas hokeja izlasei, kas šodien B grupas mačā pēcspēles metienos ar 3:2 pārspēja Slovākiju. Vienīgos divus bullīšus iemeta Dans Ločmelis.

Par pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu joprojām cīnās Latvijas hokeja izlase, kas šodien aizraujošā cīņā pēcspēles metienu sērijā apspēlēja Slovākiju (3:2).

Tas nozīmē, ka Harija Vītoliņa trenētā komanda izcīnījusi ceturto uzvaru čempionātā. Ar deviņiem punktiem tā ieņem piekto vietu B grupā. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, otrdien pamatlaikā jāuzvar ASV, bet Slovākijai pamatlaikā jāzaudē Zviedrijai.

Spēles sākumā iniciatīva piederēja Slovākijas izlasei, kas izdarīja 20 metienus pirmā perioda laikā uz Kristera Gudļevska sargātajiem vārtiem.

Vadībā gan izvirzījās Latvija, kas vienā no savām retajām izdevībām guva vārtus. Otros vārtus izlasē iemeta aizsargs Ralfs Freibergs.

Izšķirošie brīži par uzvaru ritēja trešajā trešdaļā, kuru Latvija sāka vadībā. Kļūda savā zonā noveda pie izlīdzinājuma panākšanas. Trešos vārtus turnīrā guva Martins Pospišils.

Slovākijas līdzjutēji uzgavilēt varēja arī gandrīz pusotru minūti līdz pamatlaika beigām, kad Juraja Slafkovska piespēle atrada Peteru Cehlāriku, kurš no vārtu priekšas bija nekļūdīgs.

Slovāku prieki bija īsi. Nākamajā uzbrukumā Gudļevski nomainīja sestais laukuma spēlētājs, un pēc Mika Indraša un Jāņa Jaka piespēlēm no zilās līnijas precīzi meta Oskars Cibuļskis.

Pamatlaika izskaņā Mārtiņš Dzierkals varēja atnest uzvaru Latvijai, taču viņa metienu tvēra Slovākijas vārtsargs Samuels Hlavajs.

Papildlaikā lielāko daļu Latvija spēlēja vairākumā, taču nevienu no izdevībām izmantot nespēja. Slovākiju vairākkārtīgi glāba vārtsargs.

Uzvarētājs noskaidrojās pēcspēles metienos. Tajos Latvijai abas reizes izcēlās Dans Ločmelis, kamēr Kristeru Gudļevski reizi izdevās pārspēt tikai Jurajam Slafkovskim.

Izšķirošā spēle par vietu ceturtdaļfinālā pret ASV gaidāma pēc divām dienām – 21. maijā plkst. 17:20.

Slovākija - Latvija 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, 0:1)
Vārti: 18:39 Freibergs (Indrašis, Ri.Bukarts) 0:1, 42:06 Pospišils (Regenda, Ivans) 1:1, 58:16 Cehlāriks (Slafkovskis, Hrivīks) 2:1, 58:40 Cibuļskis (Jaks, Indrašis) 2:2, 65:00 Ločmelis 2:3
Metieni: 43:43
Soda minūtes: 10:10