Latvijas izlase pirmajā spēlē atzīst Norvēģijas pārākumu

Turpinot gatavoties 2024. gada pasaules čempionātam hokejā, Harija Vītoliņa vadītā Latvijas izlase šovakar ''Arēnā Rīga'' pagarinājumā zaudēja Norvēģijai – 0:1.

Pirmajā trešdaļā abas komandas pa reizei spēlēja skaitliskajā vairākumā. Latvijas hokejistiem īpaši bīstamus momentus izveidot neizdevās, bet norvēģi bija krietni aktīvāki, pa Elvja Merzļikina vārtiem metot 13 reizes.

Perioda izskaņā laukumā izcēlās asumi, Jānim Jakam saķeroties ar pretspēlētāju. Gan Latvijas izlases aizsargs, gan norvēģis tiesneša Eduarda Odiņa karjeras pēdējā mačā tika atalgoti ar divu minūšu noraidījumiem.

Pēc pirmā pārtraukuma Latvija pārņēma iniciatīvu, uz brīdi ilgstoši iespiežot Norvēģiju savā zonā. Talantīgais aizsargs Stīans Sūlbergs vienas nomaiņas ietvaros uz ledus pavadīja pat četras minūtes un 19 sekundes.

Pamatlaika noslēdzošajā divdesmitminūtē latvieši turpināja aktīvi apdraudēt viesu cietoksni, tomēr 60 minūšu ietvaros to uzlauzt neizdevās.

11 minūtes pirms pamatlaika beigām Latvija nonāca skaitliskajā mazākumā, Oskaram Batņam tiekot sodītam par spēles laika vilcināšanu. Arī šo mazākumu izdevās izturēt.

Pagarinājuma ievadā Renārs Krastenbergs nonāca labā metiena pozīcijā, taču raidīja ripu garām vārtiem. Norvēģi brīdi vēlāk nonāca izgājienā pret Merzļikinu, Stīanam Sūlbergam esot pārākam un izraujot uzvaru viesiem – 0:1.

Latvijas izlases vārtos Elvis Merzļikins atvairīja 22 no 23 Norvēģijas hokejistu metieniem.

Rīt turpat ''Arēnā Rīga'' abas komandas tiksies atkārtoti. Latvijas izlases vārtos būs Kristers Gudļevskis.

2024. gada pasaules čempionāts hokejā startēs 10. maijā. Latvija pirmo maču aizvadīs dienu vēlāk, spēkojoties pret Poliju. Vēl B apakšgrupā Čehijas pilsētā Ostravā spēlēs arī Kazahstāna, Francija, Vācija, Zviedrija, Slovākija un ASV.

Latvija – Norvēģija 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Vārti: 60:37 Sūlbergs 0:1
Metieni: 21:23
Soda minūtes: 8:6
Vārtsargi: Elvis Merzļikins – Jūnass Arncens