Latvijas izlase arī otrajā pārbaudes spēlē atzīst Somijas pārākumu

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties 2024. gada pasaules meistarsacīkstēm hokejā, šovakar ''Arēnā Rīga'' pārbaudes mačā izsēja divu vārtu pārsvaru un otro reizi divās dienās atzina Somijas pārākumu – 2:3.

Pirmās trešdaļas beigās latvieši realizēja skaitlisko vairākumu. Pēc Ralfa Freiberga un Roberta Bukarta piespēlēm precīzi meta Haralds Egle.

Otrā perioda vidū Somijas izlases uzbrucējs Jona Luoto izpelnījās 2+2 minūšu noraidījumu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju. Latvija lielo vairākumu izmantoja – vēlreiz iemeta Egle, jau atkal asistējot Freibergam un vecākajam no Bukartiem.

Neraugoties uz sešām minūtēm nevienādos sastāvos, Latvija izdarīja par desmit metieniem mazāk otrajā periodā nekā somi – četri pret 14.

Noslēdzošās trešdaļas pirmajās desmit minūtēs latviešiem izdevās savus vārtus nosargāt neskartus, bet nākamajās piecās minūtēs vārtu lietu sarūpēja Somijas izlases aizsargs Olivers Kaski, kurš nedaudz vairāk kā četrās minūtēs nokārtoja hat-trick, garantējot somu otro uzvaru divās dienās ar 3:2.

Latvijas vārtu drošība šovakar tika uzticēta Ērikam Vītolam, kurš atvairīja 30 no 33 pretinieku metieniem.

Nākamās pārbaudes spēles Latvijas hokeja izlase aizvadīs mēneša beigās, kad 26. un 27. aprīlī cīnīsies pret Šveici.

Latvija – Somija 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Vārti: 18:33 Egle (Freibergs, Ro. Bukarts, vair.) 1:0, 34:17 Egle (Ro. Bukarts, Freibergs, vair.) 2:0, 51:01 Kaski (Risanens, Heleniuss) 2:1, 52:31 Kaski (Risanens, Matila) 2:2, 55:25 Kaski (Heleniuss) 2:3.
Metieni: 18:33
Soda minūtes: 4:12
Vārtsargi: Ēriks Vītols – Markuss Rūsu