Turpinās Rīga 2000 neveiksmes Samsung premjerlīgā

autors: hockey.lv Aizraujošā spēlē Samsung premjerlīgas pastarīši "Rīga 2000" savā laukumā ar 3:4 (1:2, 2:2, 0:0) piekāpās "ASK/Ogre", kas tagad vēl pārliecinošāk nostiprinājusies čempionāta līderpozīcijā.

"ASK/Ogre" spēli iesāka necerēti veiksmīgi. Pamatīgu triecienu "Rīgas 2000" fani saņem jau mača 19 sekundē, kad pēc Vegnera piespēles ripu vārtos no tuvas distances triec ogrēniešu spēlējošais treneris un kapteinis A.Razgals – 0:1.
Turpinājumā būtiskas korekcijas ātrie vārti neieviesa. Kā pirms spēles ekspertu prognozēts, laukumā dominēja ātrs, pretuzbrukumiem bagāts, azartisks hokejs. Tempu nedaudz apslāpēja viesi, kas pirmajās septiņās minūtēs izpelnījās divus noraidījumus, kurus "Rīga 2000" neprata izmantot. Izturējuši otro mazākumu, "ASK/Ogre" aktivizējās. Teicama izdevība rezultātu dubultot bija Kardašam. Saņēmis lielisku piespēli, Andrejam atlika tik vien kā trāpīt brīvajā vārtu stūrī, taču metiens sanāk gaužām neprecīzs. 17. minūtē rīdzinieki noorganizēja līdzīgu epizodi pie otriem vārtiem, bet Žaltkovskis arī netrāpa.
19. minūtē abas komandas maina sastāvus, ko izmanto M.Širokovs. Izmetis loku pa vidus zonu, Širokovs, tikko ieslidojis zonā, nevis apvada vienīgo pretim stāvošo aizsargu, bet izdara negaidītu tālšāvienu un Legzda kapitulē – 1:1.
Pus minūti vēlāk pašaizliedzīgi nospēlē bebri. Ogrēnieši sapinuši mājinieku aizsardzību, labā pozīcijā izvirza Kardašu, kurš "nobombardē" Raitumu, realizējot vairākumu – 1:2.
Līdzīgi kā pirmajā trešdaļā, arī otrajā periodā mačs ritēja kā pa viļņiem. 22. minūtē viltīgi nospēlē Kardašs, nozogot ripu rīdziniekiem, un metas straujā pretuzbrukumā. Ieslidojis zonā, Andrejs izdara piespēli uz otru laukuma malu, kur novilcinoties pa ripu "liek" Latvijas izlases veterāns Fanduļs (attēlā) – 1:3.
Acīmredzot, iegūtais pārsvars "ASK/Ogri" atslābināja. Nepaiet ne pusminūte, kad Āboliņš atrod pie vārtiem nepiesegto Žaltkovski, kurš met tieši zem pārlikņa, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 2:3. 24. minūtē "Rīgai 2000" bija lieliska iespēja panākt neizšķirtu, taču izgājies 1 pret 1 ar vārtsargu netiek izmantots.
26. minūtē notikumi laukumā mainās zibenīgā tempā. "Rīga 2000" spēlē vairākumā un vēlreiz ļoti bīstami apdraud bebru vārtus, bet šoreiz ogrēniešus glābj veiksme. Ripa atsitās pret vārtu stabu un atlec vārtu priekšā. Pirmais pie tās ir Kerčs, kurš iesāk zibenīgu pretuzbrukumu, ko sekmīgi noslēdz Fanduļs (attēlā), gūstot savus otros vārtus, turklāt mazākumā – 2:4.
33. minūtē "Rīga 2000" ar piekto piegājienu realizē vairākumu. Ļoti aktīvs pie vārtiem ir Žaltkovskis, nocīnoties līdz galam, ar atkārtot metienu iemokot ripu vārtos - 3:4.
3. periodā spēles temps rima pakāpeniski. Abas komandas ripu kontrolēja līdzvērtīgi bieži un joprojām demonstrēja atklātu hokeju. Tāpat kā visas spēles gaitā, arī pēdējā trešdaļā galvenā atšķirība komandu sniegumā iezīmējās starp motivāciju un individuālo meistarību. Ja ogrēnieši pastāvīgi gūlās ripai priekšā, tad "Rīga 2000" sniegumā to varēja vērot tikai vienā epizodē. Savukārt rīdzinieku priekšrocībā bija līdzvērtīgais soliņš.
48. minūtē laukumā sākās nopietni asumi. Vispirms tiesnesis nepaturēja spēli, kad "ASK/Ogrei" spēlējot savā aizsardzības zonā, uz ceļiem saļimis, gulēja Chvjoka, bet rīdzinieki aktīvi turpināja uzbrukumu, kas teju noslēdzās ar masveida kautiņu. Nopietni saķērās Korņilovs un Brahmanis, par ko abi saņēma 5+20.
Trešdaļas izskaņā vairākas izdevības panākt status quo "Rīgai 2000" vēl pavērās, taču pašaizliedzīgā viesu spēle to izdarīt neļāva. Vislabākā no tām bija pirmspēdējā cīņas minūtē, kad skaitliskā pārkāpuma dēļ, soda metienu izpildīja Ignatovičs, ko atvairīja Legzda.
Pēcspēles komentāros Rīgas 2000 galvenais treneris Normunds Sējējs kā galvenos zaudējuma cēloņus minēja zemo spēlētāju pašatdevi, uzsverot, ka komandai ir krietni vairāk jāspēlē no sirds – tā kā to dara "ASK/Ogre". Ogrēniešu treneris Zdeneks Vojta uzteica labo komandas rezultavitāti, piebilstot, ka komanda pieļāvusi daudz kļūdas aizsardzībā.
Statistika
20. septembris, Siemens ledus halleRīga 2000 – ASK/Ogre 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)00:19 Razgals (Vegners, Tomans) 0:1, 18:37 Širokovs 1:1, 19:12 Kardašs (vair.) 1:2, 21:27 Fanduļs (Kardašs) 1:3, 21:48 Žaltkovskis (Āboliņš) 2:3, 25:30 Fanduļs (Kerčs, maz.) 2:4, 32:09 Žaltkovskis (Āboliņš, Miranovičs, vair.) 3:4.Metieni pa vārtiem: 32:23Soda minūtes: 41:39Vārtsargi: Raitums (līdz 59:40) - Legzda
Rakstu sagatavoja: Kristaps Zaļkalns