Latvijas U20 izlase dramatiskā spēlē izrauj uzvaru ar 5:4 pret Dāniju, taču paliek otrajā vietā

2007 IIHF Pasaules U20 čempionāts

Div I Grupa A
Odense, Dānija
11.12.2006 - 17.12.2006
Latvijas U20 izlase šodien Pasaules U20 čempionātā 1. divīzijā A grupā ļoti dramatiskā spēlē pēdējā minūtē spēja izraut uzvaru pret Dānijas vienaudžiem ar rezultātu 5:4 (2:0; 0:3; 3:1), taču turnīrā sliktākas vārtu starpības dēļ palika otrajā vietā. Vienīgo ceļazīmi uz elites grupu ieguva Dānijas U20 izlase.
Lai izcīnītu pirmo vietu turnīrā Latvijas U20 izlasei pēdējā spēlē pret dāņiem bija nepieciešama uzvara ar vismaz divu vārtu starpību, un jau spēles 11. minūtē divas reizes realizējot skaitlisko vairākumu ar Gata Gricinska un Kaspara Saulieša pūlēm vajadzīgais rezultāts tika panākts.
Diemžēl atlikušajos divus periodos Latvijas jaunie hokejisti nespēja tik nepieciešamo vārtu starpību nosargāt, jau otrajā trešdaļā ielaižot trīs vārtus – pa vieniem mazākumā, vairākumā un vienādos sastāvos. Turklāt noraidījumu līdz spēles beigām par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju jau pašā otrā perioda sākumā nopelnīja viens no rezultatīvākajiem šī turnīra spēlētājiem Gatis Gricinskis.
Vēl šokējošāks bija pēdējās trešdaļas sākums, kad dāņi panāk jau pavisam drošu pārsvaru 4:2. Taču Latvijas U20 izlases hokejisti nepadevās un 51. minūtē Gints Meija mazākumā samazināja vārtu starpību, bet divas minūtes līdz spēles beigām Kaspars Saulietis panāk neizšķirtu. 69 sekundes līdz spēles beigām vārtsargs Stiģis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju un jau pēc deviņām sekundēm Artūrs Ozoliņš panāk 5:4 Latvijas labā un vēlamā rezultāta sasniegšanai atlika vēl viena minūte, taču tajā dāņiem izdevās nosargāt vajadzīgo vārtu starpību, neļaujot Latvijas komandai pat nomainīt vārtsargu pret laukuma spēlētāju. Pēc finālsignāla dāņi varēja priecāties par izcīnīto ceļazīmi uz elites grupu, bet Latvijas U20 izlasei cerības jāatliek uz nākamo gadu.