Latvijas U-18 izlasei panākums pār Šveici

Piektdien, Latvijas U-18 hokeja izlase otrajā pasaules čempionāta spēlē, smagā cīņā ar rezultātu 4:2 (2:1, 2:1, 0:0) uzveica Šveices vienaudžus.

Latvijas komandas labā pirmajā periodā vārtus guva Ņikita Jevpalovs un Martins Lavrovs. Otrajā periodā Šveices vārtsargu Melvinu Nifeleru pārspēja Artūrs Kulda un Georgijs Golovkovs. Trešais periods pagāja bez vārtu guvumiem un Latvijas U-18 izlase izcīnīja pirmo uzvaru pamatlaikā U-18 čempionātu augstākajā divīzijā vēsturē.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika nosaukts komandas vārtsargs Elvis Merzļikins, taču šveiciešu sastāvā par labāko atzina Kseno Buseru.

Rītdien komandai paredzēta brīvdiena, taču turnīra trešo spēli Latvijas hokejisti aizvadīs svētdien, kad pulksten 19:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Zviedrijas vienaudžiem, kuri šodien ar 8:1 sagrāva Vācijas izlasi.

Pēc uzvarētās spēles Latvijas U-18 izlases vecākais treneris Leonīds Tambijevs atzina: Paldies puišiem par uzvaru! Malači! Šodien par visiem 100% izpildījām spēles plānu. Esmu gandarīts, ka spējām realizēt to, ko bijām plānojuši. Visi hokejisti pašaizliedzīgi cīnījās, nežēlojot sevi.

Pasaules U-18 čempionāts, 13. aprīlis

Latvija U-18 - Šveice U-18 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Vārti: 01:56 Jevpalovs (Lavrovs) 1:0, 06:22 Šmucs 1:1, 11:49 Lavrovs 2:1, 28:43 Kulda (Augstkalns, vair.) 1:3, 34:31 Balmeli (Simjons, vair.) 2:3, 39:18 Golovkovs (Ozolins) 2:4
Vārtsargi: Elvis Merzļikins - Melvins Nifelers
Metieni: 22 - 44
Soda minūtes: 8 - 12