Latvijas U-18 izlase ar zaudējumu noslēdz PČ augstākajā divīzijā

Latvijas U-18 hokeja izlase piektdien pasaules čempionāta augstākās divīzijas "izdzīvošanas" grupā ar rezultātu 4:7 (1:2, 1:4, 2:1) piekāpās Čehijas vienaudžiem, noslēdzot turnīru devītajā vietā.

Spēles sākumā Čehija bija tā, kura atklāja rezultātu, bet Latvija pēc Rūdolfa Kalvīša metiena to izlīdzināja, tomēr čehi pēc pāris sekundēm atkal izvirzījās vadībā. Visi trīs vārti gūti nepilnas pusotras minūtes laikā. Otrās trešdaļas sākumā Čehijas izlase guva divus vārtus pēc kārtas. Pēc ceturtajiem zaudētajiem vārtiem Latvija paņēma pārtraukumu un arī veica vārtsarga maiņu – Elvisa Meržlikina vietā iznāca Ivars Punnenovs. Drīz vien Nikolajs Jeļisejevs rezultāta starpību samazināja līdz diviem vārtiem.

Tomēr Čehija līdz trešdaļas noslēgumam guva vēl divus vārtus, un pirms pēdējās trešdaļas rezultāts bija 2:6. Pēc pārtraukuma Latvijas hokejisti laukumā devās ar lielu cīņas sparu, kas vainagojās Roberta Lipsberga un Edgara Kuldas vārtu guvumos, rezultātam kļūstot 4:6. Tomēr spēli uz pozitīvas nots noslēgt neizdevās, jo 2+10 minūšu noraidījumu saņēma Rinalds Rosinkis un čehi guva septītos vārtus.

Par labāko spēlētāju šajā mačā Latvijas izlases rindās tika atzīts Edmunds Augstkalns, taču čehiem tas bija piecus rezultativitātes punktus guvušais Dominiks Simons.

Par trim turnīra labākajiem spēlētājiem Latvijas izlases rindās tika atzīti uzbrucēji Georgs Golovkovs un Teodors Bļugers, kā arī aizsargs Rūdolfs Kalvītis.

Pasaules U-18 čempionāts, 20. aprīlis

Latvija - Čehija 4:7 (1:2, 1:4, 2:1)

Vārti: 09:11 Zadrazils (Simons, Sidliks, maz.) 0:1, 09:55 Kalvītis (Jevpalovs, Bļugers, vair.) 1:1, 10:23 Prohazka (Voleks) 1:2, 22:35 Vrāna (Simons, Sumelidiss) 1:3, 24:22 Tomečeks (Kostaleks, Mahačs) 1:4, 25:42 Jeļisejevs (Bukarts) 2:4, 31:03 Vrāna (Simons, Sulaks) 2:5, 32:59 Simons (Vrāna, Sulaks) 2:6, 42:04 Lipsbergs (Kalvītis, Bukarts, vair.x2) 3:6, 47:15 Kulda (Golovkovs) 4:6, 58:52 Simons (Vrāna, Sulaks, vair.) 4:7
Vārtsargi: Elvis Merzļikins (24:22 Punnenovs) - Patriks Poļivka
Metieni: 29 - 35
Soda minūtes: 20 - 10