Latvijas U18 izlase uzveic mājiniekus frančus

Trešdien, Francijas pilsētā Nicā notiekošajā U18 1. divīzijas A grupas pasaules čempionātā, pie trešās uzvaras tika Latvijas jauniešu izlase, kura pārliecinoši ar 5:1 uzveica mājiniekus frančus.

Pirmajā periodā Latvijas izlases labā vārtus guva Rodrigo Ābols un Roberts Locāns. bet pirmās trešdaļas vidū Vensāns Nesa vienus vārtus Francijas izlasei atspēlēja. Otrajā trešdaļā Ērika Miļuna vadītā komanda spēja gūt vēl trīs vārtus, precīzi bija Jānis Puriņš, Filips Gundars Buncis un Dāvis Zembergs. Spēle noslēdzās ar pārliecinošu Latvijas U18 izlases uzvaru - 5:1.

Nākamo spēli Latvijas U18 izlase aizvadīs jau rīt, kad 17:00 pēc Latvijas laika cīnīsies ar Itālijas vienaudžiem.

Itāļi šīs dienas pirmajā spēlē tikās ar Norvēģijas izlasi. Izdarot tikai 17 metienus pa vārtiem (norvēģi veica 53), Itālijas hokejisti atzina pretinieku pārākumu ar graujošu rezultātu 0:9. Daudz spraigāka cīņa izvērtās starp Baltkrievijas un Kazahstānas U18 izlasēm. Baltkrievi turējās minimālā vadībā līdz brīdim, kad atlicis spēlēt bija mazāk par divām minūtēm. Pēc neizšķirta panākšanas sekoja pagarinājums un pēcspēles metieni, kuros pārāki tomēr bija Baltkrievijas jaunie hokejisti - 2:1.

Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns. “Vēlreiz man jāsaka, ka viss rit pēc plāna. Arī šī nebija viegla uzvara, lai gan vieglāka, nekā iepriekšējās spēlēs. Ir lietas, pie kurām vēl jāpiestrādā. Nav viss tik rožaini, kā varbūt no malas izskatās. Izšķirošās spēles mums vēl tikai priekšā. Man labāk patīk, ka ir šāda uzvara, nevis kā Norvēģija apspēlēja Itāliju ar 9:0. Tādas uzvaras bieži vien novirza no galvenā mērķa. Spēles laikā ar Franciju gan ne brīdi neradās šaubas, ka mēs varētu arī zaudēt. Tikai pirmajā periodā bija viens brīdis, kad frančiem bija momenti. Mūsu komanda tomēr bija klasi pārāka. Labi ir tas, ka nav neviena traumētā spēlētāja un ka nenopelnījām lielos sodus, par kuriem varētu sekot diskvalifikācija ar spēles izlaišanu. Ar to jau bijām rēķinājušies, ka tiesnešu simpātijas būs mājinieku – Francijas izlases pusē. Bija momenti, kad pārkāpumu izdarīja Francijas spēlētājs, bet divas minūtes piešķīra mūsējam. Tagad jāgatavojas nākamajai spēlei ar Itāliju. Jā, itāļiem ir visi zaudējumu, bet tāpēc arī viņi ir bīstami, jo viņiem vairs nav ko zaudēt.

Paldies Mārim Zembergam par operatīvu ziņu sniegšanu no Nicas.

Pasaules U18 čempionāts hokejā , 1. divīzija, A grupa

Latvija U18 - Francija U18 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Vārti: 03:24 Ābols (Galoha) 1:0, 04:35 Locāns (Razgals) 2:0, 09:42 Nesā (Galē) 2:1, 23:04 Puriņš (Čukste, Sprukts) 3:1, 24:15 Buncis (Razgals, Puriņš) 4:1, 33:24 Zembergs (Sprukts) 5:1
Soda minūtes: 44-28
Metieni: 28-18
Vārtsargi: Matīss Edmunds Kivlenieks (40:00 Toms Nuka) - Rafaels Garņē