U18 hokeja izlase uzvar Itāliju un garantē atgriešanos elitē

Latvijas U-18 izlases hokejisti ceturtdien Nicā ar 5:2 spēles galotnē izrāva uzvaru pār Itālijas vienaudžiem pasaules čempionāta I divīzijas A grupas turnīrā un garantēja atgriešanos spēcīgāko valstu sabiedrībā. Neatkarīgi no pēdējās spēles rezultāta ar norvēģiem, Latvijas izlase turnīrā finišēs pirmajā vietā.

Par Latvijas galvenajiem konkurentiem uzskatītie norvēģi ar 2:5 ceturtdien zaudēja Kazahstānai un pirmo vietu vairs nevar sasniegt. Vienu kārtu pirms turnīra noslēguma Latvijai ir četras uzvaras četrās spēlēs, kas garantē pirmo vietu grupā.

Pret Itāliju divus vārtus guva Kirils Galoha, savukārt Eduards Jansons, Kārlis Čukste un Ēriks Zohovs iemeta pa vieniem vārtiem. Uzvaru Ērika Miļuna trenētā Latvijas U-18 izlase nodrošināja pēdējās trešdaļas otrajā pusē, kad guva trīs bezatbildes vārtus, bet līdz tam rezultāts bija neizšķirts 2:2.

Rezultātu otrās trešdaļas sākumā atklāja Galoha, bet Itālija panāca izlīdzinājumu. Līdz perioda beigām Jansons vēlreiz izmantoja skaitlisko pārsvaru, taču pretinieki revanšējās pēdējās trešdaļas pirmajā minūtē un mazākumā panāca izlīdzinājumu. Lūzumu Latvijas jaunieši panāca trešā perioda otrajā pusē, kad trīs vārtus Galoha, Čukste un Zohovs iemeta divarpus minūtēs.

Turnīra noslēdzošo spēli Latvijas U18 izlase aizvadīs sestdien, kad 17:00 tiksies ar Norvēģijas hokejistiem.

Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns.Uz spēles kvalitāti iespaidu atstāja situācija turnīrā. Uzvara pār Itāliju mums jau garantēja pirmo vietu, un šādas spēles vienmēr ir sarežģītas. Pirms spēles komandu jau brīdinājām, ka itāļi uzvarēt nevar – tikai mēs varam zaudēt. Par spīti tam, ka aizvadījām vissliktāko spēli turnīrā, tomēr uz klases rēķina pratām noliekt Itāliju. Vārtsargs (Toms Nuka) aizvadīja labu spēli. Šī ir tā reize, kad jāsaka – spēles aizmirsīsies, bet rezultāts paliks. Vēlreiz arī apliecinājās, ka, iekļūšanai augstākajā grupā, nevajag uzvaras ar 10:0. Pietiek ar 5:2, bet jābūt gataviem uzvarēt katrā mačā. Patronas mums vēl ir, tāpēc domāju, ka komanda sevi vēl parādīs pēdējā mačā ar Norvēģiju.
Tomēr vieta A grupā jau ir garantēta, tāpēc paldies visiem treneriem, kuri izaudzināja šos puišus. Arī viņu vecākiem, kas veltījuši savu laiku un ieguldījuši naudu. Tāpat Kirovam Lipmanam, kurš piekrita mūsu plānam, nometnes sākumā aicināt plašu kandidātu skaitu. Apliecinājās, ka izvēlējāmies pareizos spēlētājus. Ja man būtu iespēja, es pēdējā spēlē pret Norvēģiju dotu iespēju spēlēt tiem, kuri netika sastāvā. Domāju, arī viņi sevi parādītu un uzvarētu.

Pasaules U18 čempionāts hokejā , 1. divīzija, A grupa

Itālija U18 - Latvija U18 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)
Vārti: 21:16 Razgals (Jansons, Zembergs) 0:1, 32:32 Barnabo (Brigenti, Marčs) 1:1, 38:12 Jansons (Razgals, Ābols) 1:2, 40:39 Barnabo 2:2, 53:25 Galoha (Ābols, Jansons) 2:3, 53:54 Čukste (Zembergs, Puriņš) 2:4, 55:59 Žohovs (Balcers) 2:5
Soda minūtes: 12-16
Metieni: 11-37
Vārtsargi: Hannes Treibenreifs - Toms Nuka