Latvija ar smagu uzvaru papildlaikā pār Poliju sāk pasaules čempionātu Čehijā

11. maijā Latvijas valstsvienība ar spēli pret Polijas izlasi uzsāka savu 27. pasaules čempionātu Elites grupā, un ļoti smagā cīņā papildlaikā izcīnīja uzvaru ar 5:4. Spēles gaitā mūsu hokejistiem trīs reizes nācās atspēlēties, taču nespējām noturēt arī vienu vārtu pārsvaru. Latvijas izlase izcīnīja 2 punktus un jau rīt būs jāspēkojas ar Francijas izlasi, kas šodien piekāpās Kazahstānai. Par labāko mūsu izlasē tika atzīts uzbrucējs Rodrigo Ābols, kurš guva vārtus un atdeva piespēli.

Spēles sākumā poļi izskatījās visai apjukuši, ko mūsu hokejisti centās izmantot, tomēr spēlei ritot pretinieki ieguva pārliecību un bīstami momenti sāka veidoties arī pie mūsu vārtiem. Pēc iespējas spēlēt vairākumā poļi sāka spēlēt vēl pārliecinošāk, un 16. minūtē ar veiksmes palīdzību viņi guva vārtus, kad pēc piespēles no stūra ripa neveiksmīgi atsitās pret Komula slidu un starp kājsargiem ieslīdēja mūsu vārtos – 0:1. Mūsu hokejisti centās atspēlēties, taču poļi atbildēja ar visai bīstamiem pretuzbrukumiem.

Otro trešdaļu mūsu hokejisti atkal iesāka ar lielu spiedienu uz poļu vārtiem, un 23. minūtē Roberta Mamčica mesto ripu pēc labas uzbrukuma kombinācijas poļu vārtsargs nespēja tvert. Latvijas izlase turpināja uzbrukt, taču ripa spītīgi negāja vārtos, un vislabākā iespēja bija mūsu komandas kapteinim, kurš centās ievirzīt ripu jau tukšos vārtos, taču tā atsitās pret vārtu stabiņu. Latvijas izlase turpināja uzbrukt, taču arī poļi atbildēja ar bīstamiem uzbrukumiem, un Merzļikinam vairākkārt nācās glābt komandu. Diemžēl 29. minūtē poļiem paveicās vēlreiz, kad viņi izcīnījuši ripu mūsu zonā, pēc raidījuma šķērsām ripa pēc diviem rikošetiem no abiem mūsu aizsargiem atkal atrada ceļu vārtos 1:2. Trešdaļas noslēgumā Latvija atkal vētraini uzbruka, taču ne vairākumā, ne vienādos sastāvos vārtus nespēja gūt.

Arī trešo periodu Latvija iesāka ar uzbrukumiem un 43. minūtē skaitliskajā mazākumā pēc teicamas Daugaviņa piespēles vārtus pretuzbrukumā guva Ābols. Mūsējie turpināja uzbrukt, bet pēc 5 minūtē pēc rikošeta ripa atlēca teicamā pozīcijā pie poļu uzbrucēja, kurš meta neatvairāmi. Latvija turpināja uzbrukt un 53. minūtē pēc izmisīgas cīņas burzmā no vārtu priekšas ripu vārtos raidīja Daugaviņš. Mūsu treneriem nācās izmantot izaicinājumu un riskēt ar 2 minūšu noraidījumu, jo sākotnēji vārtu guvums netika skaitīts. Pēc 55. minūtē labu uzbrukumu noorganizēja Batņas maiņa, kas beidzās ar lielisku Riharda Bukarta solo gājienu un skaistiem vārtiem, pirmo reizi vadībā izvirzot Latviju – 4:3. Taču jau pēc pusotras minūtes poļi panāca izlīdzinājumu, kad pēc tāla metiena atkal sekoja rikošets un ripa no Merzļikina pleca ielidoja vārtos – 4:4. Atlikušajā laikā Latvija centās atkal izvirzīties vadībā, bet pēdējā minūtē gandrīz izlaida izgājienu uz vārtiem, un tika pārkāpti noteikumi. Tādēļ papildlaiks bija jāiesāk mazākumā, un poļiem bija momenti, lai uzvarētu, bet Latviju glāba Merzļikins un arī veiksme, kad ripa atsitās pret vārtu konstrukciju. Tomēr pēdējais vārds šajā spēlē piederēja Latvijai, kad izrāvienā uz vārtiem Ābols teicami piespēlēja Daugaviņam, kurš to trieca vārtos – 5:4.

2024. gada 11. maijs, Ostrava Arena ( 9109 skatītāji)

Polijas izlase – Latvijas izlase 4:5 OT (1:0, 1:1, 2:3, 0:1)

Vārtu guvēji: 15:29 Macias (Michalski) 1:0, 22:18 Mamčics (Ansons, Indrašis) 1:1, 28:15 Walega (Urbanowicz, Dronia) 2:1, 42:32 Ābols (Daugaviņš maz.) 2:2, 47:56 Macias (Dziubinski) 3:2, 52:25 Daugaviņš (Zīle, Dzierkals) 3:3, 54:54 Ri. Bukarts (Ro. Bukarts, Batņa) 3:4, 56:24 Bryk (Michalski) 4:4, 63:29 Daugaviņš (Ābols) 4:5.

Vārtsargi: Murray - Merzļikins

Metieni: 22-37 (5-12, 10-9, 6:15, 1-1)

Soda minūtes: 4-8 (0-2, 4-2, 0-4, 0-0)

Iemetieni: 33-34

Labākie spēlētāji: Macias - Ābols