Latvijas hokeja izlase pirmajā savstarpējā spēlē piekāpjas Šveicei

Pārbaudes spēlē Lozannā Latvijas hokeja valstsvienība piedzīvoja bezierunu (1:5) sakāvi pret Šveici. Rīt komandas spēkosies Klotenē.

Spēle iesākās visnotaļ līdzvērtīgā cīņā, hokejistiem neizveidojot daudz bīstamu uzbrukumu. Pirmajā trešdaļā latviešiem bija vairākas iespējas uzspēlēt vairākumā, tajos izspēle īsti neizdevās. Par Kristofera Binduļa iegrūšanu apmalē no mugurpuses 5+20 minūšu disciplinārsodu saņēma Klotenes "Flyers" uzbrucējs Marks Maršons, šveiciešiem ilgo mazākumu ne vien izturot, bet Taneram Ričardam tajā gūstot vārtus.

Šonedēļ intensīvi piekopto spēka treniņu īstermiņa sekas bija skaidri vērojamas otrajā trešdaļā, kad Šveices hokejistiem izdevās latviešus noskriet un Ivaru Punnenovu pārspēt četras reizes. Jau 62. sekundē vairākumā vienatnē pret vārtsargu izrāvās Kristofs Berči, pēcāk vairākumā cīņā vārtu priekšā ripu pāri līnijai iebakstīja Marko Lēmans (Harijs Vītoliņš tajā brīdī pieprasīja trenera izaicinājumu), uzbrukumu divatā pret vienu aizsargu ar precīzu metienu pabeidza Svens Zentelers un 5:0 panāca Romēns Lēfels.

Papildus vārtu birumam Latvijai nācās saskarties ar kārtējiem savainojumiem, ledu vien ar cita palīdzību pametot ne vien Bindulim, bet arī Filipam Buncim.

Spēles beigu daļā goda ripu iemeta Renārs Krastenbergs, kurš izmantoja Dana Ločmeļa piespēli.

Pēdējā cēlienā Latvijas vārtus sargāja Ēriks Vītols, kurš atvairīja visus sešus pretinieku metienus.

Šveice – Latvija 5:1 (1:0; 4:0; 0:1)
Vārti: 17:01 Taners (Fora, maz.) 1:0, 21:02 K. Berči (Eglī, vair.) 2:0, 28:05 Lēmans (vair.) 3:0, 31:47 Zentelers (Simions, Baragāno) 4:0, 36:25 Lēfels (K. Berči) 5:0, 55:43 Krastenbergs (Ločmelis, Ri. Bukarts) 5:1.
Metieni pa vārtiem: 31-21 (9-4, 16-7, 6-10)
Soda minūtes: 35-12 (31-6, 0-4, 4-2)
Vārtsargi: Leonardo Dženoni – Ivars Punnenovs (no 40:00 – Ēriks Vītols).