Arta Ābola komentārs pēc uzvaras pār Norvēģiju

Vienmēr ir patīkami uzvarēt, tāpēc jau mēs spēlējam. Tai pat laikā, kā es čaļiem teicu – mēs uzreiz to rezultātu varam aizmirst. Pirmā trešdaļa, it kā mēs 2:1 vinnējām, bet daudz kas man nepatika, bet drīzāk varam teikt, ka bija laba realizācija šodien. Rezultāts ir diezgan liels, bet pēc spēles nevarētu teikt, ka mums bija tāds pārākums. Tāpēc es saku, protams, forši ir uzvarēt… Guvām vārtus – ļoti labi, bet mēs zinām, ka ar šādu spēli būs krietni par maz, lai uzvarētu tādas valstis, kā Zviedrija un Kanāda.

Kas bija panākumu atslēga, ka guvām šodien tik daudz vārtus?

Guvām beidzot vārtus vairākumā, no presinga iemetām pāris vārtus, un kā es teicu bija laba realizācija. Prieks par Sandi (Vilmani), ka viņš guva trīs vārtus. Es domāju tas viņam ir ļoti svarīgi. Jebkuram uzbrucējam ir svarīgi gūt vārtus, un īpaši pirms turnīra, tā kā es ceru šis viņam būs labs un produktīvs turnīrs.

Pēc otrā perioda tika pamainīts sastāvs, daži vairāk nespēlēja?

Pirmkārt mums šodien Ēriks Mateiko nespēlēja, kuram ir savainojums, bet domāju, ka līdz pirmajai spēlei tur, cerams, viss būs kārtībā. Pēc otrās trešdaļas rezultāts bija 5:1, un mums plānotais virknējums Veckaktiņš ar Danu Ločmeli tāpat spēlēja citā sastāvā, jo Ēriks nespēlēja, un mēs redzējām pret Čehiju, ka Dans bija iesaistīts praktiski visos vārtu guvumos, tāpēc mēs izlēmām, ka viņam pietiek, lai spēlē tie, jo mums šodien, rīt jāizlemj, kurš liekais uzbrucējs brauc mājās.

Cik grūti būs pieņemt lēmumu par galīgo sastāvu?

Nebūs viegli, izšķiras starp trim četriem uzbrucējiem. Vienu dienu viens ir labāks, citu dienu otrs ir labāks. Izvēle man būs jāizdara…

Kas jāuzlabo līdz čempionātam?

Šodien lēmumi ar ripu bija labāki, tajā pat laikā jāsaka godīgi Čehija ir spēcīgāka par Norvēģiju. Šodien varētu novēlēt, lai vismaz katrs sper krietnu solīti uz priekšu savā sniegumā spēlē ar Zviedriju!