Vilmaņa hattrick palīdz Latvijas U20 izlasei izcīnīt uzvaru pār Norvēģiju

Uzbrucējs Sandis Vilmanis guva trīs vārtus Latvijas U20 izlases uzvarā pār Norvēģijas U20 izlasi pēdējā pārbaudes spēlē pirms gaidāmā Pasaules junioru čempionāta elites grupā, kas 26. decembrī sāksies Zviedrijā.

Spēle iesākās ar Latvijas izlases uzbrukumiem, un jau pirmajā minūtē tika nopelnīts vairākums, taču to realizēt neizdevās, un vēl sliktāk – pašās tā beigās norvēģi sāku pretuzbrukumu, ko pabeidza ar metienu no tuvas distances jau vienādos sastāvos 0:1. Turpinājumā Latvija uzbruka vairāk, taču arī norvēģi nekautrējās mest pa vārtiem pie pirmās iespējas, turklāt abām komandām bija iespējas spēlēt vairākumā, taču rezultāts nemainījās. 17. minūtē Dans Ločmelis atņēma ripu pretiniekiem pie viņu zilās līnijas un vienatnē meistarīgi tika galā ar aizsargiem un vārtsargu, panākot 1:1. Pēc minūtes norvēģi nopelnīja vēl vienu noraidījumu, kuru mūsu hokejisti pārvērta vārtu guvumā jau pēc 11 sekundēm, kad precīzs metiens padevās Kevinam Strādniekam no Dana Ločmeļa un Sanda Vilmaņa piespēlēm.

Otrā trešdaļa līdz tās vidum ritēja abpusēji aktīvā spēlē, taču bez vārtu guvumiem, līdz 33. minūtē norvēģi nopelnīja soda metienu uz saviem vārtiem, un to ļoti pārliecinoši realizēja Sandis Vilmanis. Pēc nepilnas minūtes sekoja vēl viens izrāviens vienatnē uz norvēģu vārtiem, kas gan beidzās ar neprecīzu metienu, bet uzbrukumam turpinoties pretinieku nesaprašanos savā zonā ļoti veiksmīgi izmantoja Toms Mots, panākot 4:1. Perioda beigās norvēģi vēlreiz pārkāpa noteikumus, un šoreiz vairākumu ar precīzu metienu no zonas vidus realizēja Sandis Vilmanis – 5:1. Trešo trešdaļu aktīvāk iesāka un arī kopumā aizvadīja norvēģi, turklāt mūsu hokejisti sāka noraidīties, un perioda vidū pretinieki vienu vairākumu realizēja, nedaudz samazinot rezultāta starpību 5:2. Taču 54. minūtē Sandis Vilmanis, nodemonstrēja savu individuālo meistarību, ar precīzu metienu gūstot savus trešos vārtus spēlē, un uz tablo iededzot beigu rezultātu 6:2. Vēl gan mūsu hokejisti vienā epizodē pamanījās nopelnīt uzreiz divus noraidījumus, taču spēja visas 2 minūtes izturēt cīnoties 3 pret 5.

Pēc trim periodiem, komandas treniņu nolūkos aizvadīja vēl arī 5 minūšu papildlaiku, kurā mūsu hokejisti guva 2 vārtus (izcēlās Feņenko, realizējot vairākumu 4 pret 3, un Vutkevičs), kā arī izpildīja pēcspēles metienus, kuros norvēģi bija pārāki ar 2:0.

Pārbaudes spēle

2023. gada 21. decembris, Lassalyckans Ishall (Ulricehamn, Zviedrija)

Latvija U20 – Norvēģija U20 6:21 (2:1, 3:0, 1:1)

Vārti: 02:53 Lokkeberg 0:1, 16:29 D. Ločmelis 1:1, 17:45 Strādnieks (D. Ločmelis, Vilmanis vair.) 2:1, 32:28 Vilmanis (SM) 3:1, 33:24 Mots 4:1, 38:07 Vilmanis (Veckaktiņš vair.) 5:1, 50:17 Magnussen (Bakke, Koch vair.) 5:2, 53:58 Vilmanis (I. Ločmelis) 6:2.

Metieni: 33-33 (13-10, 13-10, 7-13)

Soda minūtes: 14-10 (2-6, 2-2, 10-2)

Vārtsargi: Rolovs – Arsund Hagen (no 40:00 Holtet)