Arta Ābola komentārs pēc pārbaudes spēles pret Čehiju

Latvijas U20 izlases galvenā trenera Arta Ābola komentārs pēc pirmās pārbaudes spēles pret Čehijas U20 izlasi

Kā vienmēr ir pozitīvas un negatīvas lietas. Šī spēle pierādīja to, par ko es runāju – viens, divi, nu kritiskā gadījumā trīs, ko mēs varam ielaist, lai mēs varam aizķerties aiz spēles, un šodien tie bija četri un tas ir par daudz. Man nepatika spēles sākums, jo mēs iznācām tādi nu atkal, latvieši tādi – vai mēs varēsim, vai mēs drīkstēsim, kā būs, ko viņi darīs… Pēc tam labi iegājām spēlē, vairāki labi momenti bija un tur saucamais šis “momentum”, kad ir jāmet, un otro trešdaļu mēs ļoti labi sākām. Mēs zaudējām otro trešdaļu 2:4, bet ne jau tāpēc, ka tālais soliņš un čehi mūs tur vazātu zonā, liktu vienu maiņu uz otru. Mēs labi sākām, viens moments, otrs moments, mēs neiemetām, un jāsakārto ir aizsardzības zona, kur man nepatīk pāris momenti, ka mēs esam pa pasīvu. Pirmajam cilvēkam ir jābūt agresīvākam. Pēc tam atsevišķi spēlētāji atsevišķos momentos sāk spēlēt viens pret viens – tas ir jāuzlabo. Vēl lēmumi ar spēlējot ripu, mēs gribam spēlēt ar ripu, bet negribam sev vest vārtus. Ja mēs tā skatāmies no visiem 4 ielaistajiem vārtiem, kas visi bija ielaisti otrajā trešdaļā, tad 3 vārtus mēs paši sev atvedām.

Runājot par kļūdām Artis Ābols atzina, ka tas ir hokejs, un hokejs bez kļūdām nevar būt. Jāatrod līdzsvars starp nemest prom un spēlēt. Šodien ne vienmēr mēs šo līdzsvaru atradām. Bija situācija, kad mēs aizmetām prom, kad ripa bija mums uz nūjas, divreiz neizmetām ārā un ielaidām vārtus, un bija, kad bija jāmet prom, un mēs neizmetām, pārspēlējām un ielaidām vārtus. Tas ir hokejs, no kļūdām jāmācās. Mēs mācīsimies, rīt paskatīsimies video un bīdīsimies uz priekšu.

Artim Ābolam šajā spēlē patika, tas ka komanda nenolaida rokas, patika kā Linards (Feldbergs) trešā trešdaļā iegāja spēlē pret šādu pretinieku. Nebija pretenziju arī pret Deiva (Rolova) spēli. Vēl patika, tas kā spēlēja un tas, ka bija pietiekoši momenti vārtu gūšanai. Par nevienādiem sastāviem vēl ir viena pārbaudes spēle un treniņi, lai to uzlabotu.

Par vienu, galveno lietu, kas būtu jāuzlabo un nākamo spēli un pasaules čempionātu, Artis Ābols nosauca – lēmumi ar ripu.