Latvijas U20 izlase pārbaudes spēlē ar 3:4 piekāpjas spēcīgajai Čehijai

Latvijas U20 izlase, gatavojoties Pasaules U20 čempionātam elites grupā, Zviedrijas pilsētā Molndal aizvadīja pārbaudes spēli pret spēcīgo Čehijas U20 izlasi, un piekāpās ar rezultātu 3:4. Mūsējo labā vārtus guva Dans Ločmelis, Ēriks Mateiko un Darels Uļjanskis. Nākamo pārbaudes spēli mūsu U20 izlase aizvadīs 21. decembrī pret Norvēģijas vienaudžiem, bet Pasaules U20 čempionātā pirmā spēle būs 26. decembrī pret Zviedriju.

Pirmā trešdaļa aizritēja ar nelielu čehu pārsvaru, taču neviena no komandām vārtus tā arī nespēja gūt, neskatoties uz to, ka katrai no vienībām bija iespēja pa reizei spēlēt skaitliskajā vairākumā. Otrais periods izvērtās daudz rezultatīvāks, un jau tā otrajā minūtē Čehija spēja izvirzīties vadībā. Vēl pēc trim minūtēm viņi savu pārsvaru dubultoja, kad savu priekšā tika aizmirsts pretinieku uzbrucējs. 30. minūtē pēc lieliska individuālā reida mūsu izlases kapteinis Dans Ločmelis vienus vārtus atguva, taču jau pavisam drīz tika zaudēti vēl 2 vārti, turklāt otrie tika ielaisti spēlējot skaitliskajā vairākumā, kad pretinieki meistarīgi izspēlēja pretuzbrukumu. Tomēr jau pēc minūtes pēc teicamas Dana Ločmeļa piespēles izgājienā pret vārtsargu aizbēga Ēriks Mateiko un savu iespēju realizēja, panākot 2:4. Trešā perioda otrajā minūtē Latvijas U20 izlase izveidoja veiksmīgu pretuzbrukumu, kuru ar rezultatīvu metienu no tuvas distances noslēdza aizsargs Darels Uļjanskis. Atlikušajā laikā abām komandām bija iespējas izcelties, taču tās palika nerealizētas. Mača beigās mūsu izlases treneri nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču panākt izlīdzinājumu neizdevās.

Pārbaudes spēle

2023. gada 19. decembris, Molndal (Zviedrija)

Latvija U20 – Čehija U20 3:4 (0:0, 2:4, 1:0)

Vārti: 21:50 Melovsky 0:1, 25:57 Hujer (Redlich) 0:2, 29:56 D. Ločmelis 1:2, 30:46 Rymon (Koci) 1:3, 33:39 Becher (Melovsky, Cech maz.) 1:4, 34:45 Mateiko (D. Ločmelis) 2:4, 41:57 Uļjanskis (Borozinskis) 3:4.

Metieni: 26-27 (7-9, 13-11, 6-7)

Soda minūtes: 4-4 (2-2, 0-2, 2-0)

Vārtsargi: Rolovs (no 40:00 Feldbergs) – Vondras (no 29:56 Schanttinger)