Latvija divreiz atspēlējas, tomēr piekāpjas spēcīgajai ASV

U20 Pasaules čempionātu hokejā ar zaudējumu sākusi Arta Ābola vadītā Latvijas U20 izlase, kas spēles gaitā divreiz atspēlēja vienu vārtu deficītu, tomēr trešajā periodā ielaida trīs bezatbildes vārtus un piedzīvoja neveiksmi pret ASV ar 2:5. Vārtus Latvijas rindās guva Anrī Ravinskis un Niks Feņenko. Sadarbībā ar Sportacentrs.com.

Pirmais periods, lai arī amerikāņi vairāk kontrolēja ripu, aizritēja līdzīgā cīņā. Latvieši pa vārtiem meta astoņas reizes, bet ASV tika pie deviņiem metieniem, visās epizodēs precīzi spēlējot vārtsargiem Patrikam Bērziņam un Trejam Ogustīnam.

Spēlei atsākoties pēc pirmā pārtraukuma, latvieši ātri saņēma aukstu dušu. Komandas kapteinim Gustavam Ozoliņam neizdevās izraidīt ripu no vārtu priekšas, pie tās pirmajam tiekot Džimijam Snageradam, kurš izvirzīja vadībā amerikāņus.

Ilgi vadībā ASV hokejisti netradās. Pretuzbrukumā divatā pret vienu Anrī Ravinskis atrada Raineru Rulleru, kurš atspēlēja atpakaļ Ravinskim, Kvebekas Junioru hokeja līgā spēlējošajam uzbrucējam raidot ripu praktiski tukšos amerikāņu vārtos – 1:1.

ASV vēlreiz izvirzījās vadībā, precīzi metot otrā perioda vidū, bet Arta Ābola trenētie latvieši atkārtoti līdzsvaroja rezultātu uz tablo, kad precīzs metiens no zilās līnijas padevās Nikam Feņenko.

Līdzīgi kā otrajā periodā, arī trešajā trešdaļā amerikāņi ātri guva vārtus, kad Bērziņu pārspēka Čezs Lusiuss. Šoreiz tie izrādījās izšķirošie. Noslēdzošās divdesmitminūtes turpinājumā ASV hokejisti guva vēl divus vārtus, Latvijai piedzīvojot neveiksmi ar 2:5.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts komandas kapteinis Gustavs Ozoliņš, bet uzvarētāju rindās - Šons Berenss.

Otrdienas vakarā pulksten 23:00 Latvijas U20 hokejistiem pretī stāsies Šveice, kas pirmajā spēlē ar 3:2 apspēlēja Somiju.

Latvija – ASV 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)

Vārti: 20:24 Snagerads (Kūlijs) 0:1, 24:59 Ravinskis (Rullers, Ozoliņš) 1:1, 29:17 Berenss (Sevidžs, Djūks) 1:2, 34:24 Feņenko (Rullers) 2:2, 41:57 Lusiuss (Berenss, Bleiks) 2:3, 46:48 Sevidžs (Djūks) 2:4, 53:29 Hjūzs (Parts, Streimels) 2:5.
Metieni: 17:46
Soda minūtes: 4:2
Vārtsargi: Patriks Bērziņš – Trejs Ogustīns.