Golovkovam hattrick, Latvijai pārliecinoša uzvara pret Norvēģiju

Šovakar pārbaudes turnīru ar uzvaru ievadījusi Latvijas hokeja izlase, kas Tronheimā ar 6:3 pieveica laukuma saimnieci Norvēģiju. Trīs ripas sāncenšu cietoksnī iemeta Georgs Golovkovs, kuram tie bija pirmie trīs vārti valstsvienības rindās. Sadarbībā ar Sportacentrs.com.

27 gadus vecais Georgs Golovkovs, šī sasaukuma Latvijas izlases vecākais hokejists, savu pirmo ripu iemeta jau pašā ievadā, realizējot vairākumu (1:0).

Arī otrās trešdaļas sākumā Golovkovs bija precīzs vairākumā, ar metienu tukšos vārtos pabeidzot teicamu Renāra Krastenberga un Mārtiņa Dzierkala saspēli (3:1).

Savukārt hat-trick Golovkovs nokārtoja trešā perioda ievadā, aizmūkot no sedzēja, saņemot piespēli no Patrika Ozola un izrēķinoties ar vārtsargu (5:3).

Iepriekš Golovkovs valstsvienības rindās bija aizvadījis četrus mačus un ar vārtiem nebija izcēlies – bija trīs piespēles.

Golovkovs šosezon spēlē Zviedrijas otrās līgas klubā "Almtuna", kur 16 spēlēs guvis desmit punktus, lielāko daļu – vairākumā.

Ar vārtiem uzvaru kaldināja arī Deniss Smirnovs (2:0), Renārs Krastenbergs (4:2, vairākumā) un Daniels Goršānovs (6:3).

Arī Goršānovs guva savus pirmos vārtus Latvijas izlasē, turklāt "Zemgales"/LLU aizsargs izcēlās debijas spēlē.

Latvijas izlasē debitēja arī uzbrucēji Dans Ločmelis un Darels Dukurs, kuri decembrī drīkstēs pārstāvēt U20 izlasi pasaules čempionātā Kanādā.

Golovkovs uzvaru kaldināja ar 3+1, bet Krastenbergs un Smirnovs atzīmējās ar 1+1.

Rītvakar pulksten 20:00 Latvijas izlase spēkosies pret Dānijas otro izlasi. Tiešraide "TV3 Sport Open" kanālā.

Norvēģija – Latvija 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Vārti: 2:38 Golovkovs (vair.) 0:1, 16:20 Smirnovs (Polcs, Tumānovs) 0:2, 17:09 Vūlds (Buls) 1:2, 22:17 Golovkovs (Krastenbergs, Dzierkals, vair.) 1:3, 23:27 Vūlds (Ebi-Ūlsens, Nerstebe, vair.) 2:3, 27:24 Krastenbergs (Golovkovs, Bindulis, vair.) 2:4, 35:28 Engebrotens (Vikinstads, vair.) 3:4, 42:17 Golovkovs (Ozols) 3:5, 43:53 Goršānovs (Smirnovs) 3:6
Metieni: 26:16
Soda minūtes: 12:16
Vārtsargi: Jūnass Arncens – Ēriks Vītols