Sīvā cīņā piekāpjamies Zviedrijai un izstājamies no cīņas par medaļā

Latvijas U20 hokeja izlase šodien aizvadīja kārtējo spēli pasaules čempionāta ietvaros. Ceturtdaļfinālā tika aizvadīts duelis ar vienaudžiem no Zviedrijas, kurā pārāki ar rezultātu 2:1 izrādījās skandināvi.

Par Latvijas izlases labāko spēlētāju šajā mačā tika atzīts Dans Ločmelis, kura kontā rezultatīva piespēle.

Par Latvijas izlases trim labākajiem turnīrā tikmēr tika atzīti Raimonds Vītoliņš, Ralfs Bergmanis un vārtsargs Bruno Brūveris.

Lai gan latvieši jau no mača sākuma bija ļoti aktīvi, pirmajā periodā vārtus viņiem gūt neizdevās. Pārsvars izpildītajos metienos bija zviedriem, taču tas atmaksājās vien 17. minūtē, kad zviedrus vadībā izvirzīja Isaks Rosēns.

Otrā trešdaļa bija līdzvērtīgāka metienu ziņā. Latvijai perioda izskaņā izdevās realizēt arī skaitlisko vairākumu un panākt 1:1. Precīzs bija Gustavs Ozoliņš.

Trešā perioda ievadā Latvija saņēma lielu morālu triecienu - spēli bija priekšlaicīgi jānoslēdz Martinam Laviņam. Viņš uzbruka pretiniekam galvas rajonā un nopelnīja 5+20 minūšu noraidījumu.

Lielo skaitlisko mazākumu Latvijai izdevās izturēt. Zviedru spiediens bija ļoti izteikts, taču latviešu pretestība arī. Zviedri gan turpināja nospiest latviešus savā aizsardzības zonā un trešā perioda vidusdaļā guva vārtus ar teicamu plaukstas metienu no zilās līnijas.

Laviņa noraidījums atstāja iespaidu uz visu atlikušo periodu. Zviedru pārsvars bija nospiedošs un latvieši tika tikai pie viena metiena visa perioda gaitā.

Ar to bija par maz un Zviedrija izcīnīja samocītu uzvaru, kas ļāva iekļūt pusfinālā.

Latvija - Zviedrija 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Vārti: 16:44 Rosēns (Lisels, Stakestads, vairākumā) 0:1, 38:46 Ozoliņš (Ločmelis, Vilmanis) 1:1, 49:49 Andrē (Vallinders, Lungmens) 1:2
Metieni: 13 - 27
Soda minūtes: 25 - 12
Vārtsargi: Bruno Brūveris - Jespers Valšteds