Vēsturiska uzvara! Esam ceturtdaļfinālā!

Pirmoreiz IIHF pasaules U20 meistarsacīkšu vēsturē labāko astoņu komandu starpā iekļuvuši Latvijas hokejisti, kuri savā pēdējā grupu turnīra cīņā satrieca (5:2) vienaudžus no Čehijas. Izšķirošos trīs vārtus latviešu labā guva aizsargs Ralfs Bergmanis.

Iekļūšanai ceturtdaļfinālā latviešiem šonakt bija derīga jebkāda veida uzvara, savukārt, lai pakāptos uz trešo vietu grupas kopvērtējumā Latvijai spēcīgos čehus bija jāpārspēj jau pamatlaikā. Tieši to Latvijas jaunieši arī paveica!

Latviešu cīņasspars spēles ievadā tika atalgots ar pelnītiem vārtu guvumiem (2:0), piektajā un 13. minūtēs čehu cietoksni iekarojot attiecīgi Martinam Laviņam un 17 gadus vecajam Raineram Rulleram. Abi bija īstajā vietā un laikā vārtu priekšā.

Pēc nonākšanas iedzinējos ar divu vārtu deficītu iniciatīvu sāka pārņemt Čehijas hokejisti, kuri ar trešo mēģinājumu beidzot izmantoja skaitlisko vairākumu (1:2), 17. minūtē ļoti precīzu metienu no neliela attāluma izdarot Mihalam Gutam, kurš ripu raidīja mazā spraugā starp Bruno Brūvera kāju un vārtu stabiņu.

Otrajā periodā latvieši parādīja ne vien uzteicamu cīņassparu, bet arī kvalitatīvu sniegumu, izprovocējot čehus uz trim noteikumu pārkāpumiem pēc kārtas. 30. minūtē Kolumbusas "Blue Jackets" organizāciju pārstāvošais Stanislavs Svozils gan atguva līdzsvaru (2:2) uz tablo, tomēr Latvijas U20 hokejisti nesalūza.

Jau pēc nepilnām divām minūtēm Latvijas komanda atgriezās vadībā (3:2), ar metienu no tālas distances vārtsargu Janu Bednāržu pārsteidzot Ralfam Bergmanim. Allaž aktīvā Bergmaņa metiens otrā perioda izskaņā ļāva Latvijai realizēt vairākumu un tādējādi vēlreiz iekrāt divu vārtu pārsvaru (4:2).

Noslēdzošajā trešdaļā smagāko nastu uz saviem pleciem nācās nest vārtsargam Brūverim, kurš šo 20 minūšu laikā pārliecinoši atvairīja 17 čehu metienus.Vārtsargu maiņu veikusī Čehijas U20 izlase visiem spēkiem centās izglābties no sakāves, taču tas neizdevās.

Pēc tam, kad Martins Laviņš 48. minūtē vārtsarga laukumā rokās turēja ripu uz Latvijas vārtiem tika piespriests soda metiens. Bruno Brūveris atvairīja Monreālas "Canadiens" nākotnes cerības Jana Misāka starp kājsargiem raidīto ripu.

Gan čehu, gan arī neklātienē uz Čehijas uzvaru cerošo slovāku cerībām punktu pielika Bergmanis, kurš teju no saviem vārtiem ripu ieraidīja tukšos pretinieku vārtos (5:2).

Ceturtdaļfinālā Latvijas U20 valstsvienība pārbaudīs Zviedrijas un Vācijas spēles uzvarētāja meistarību.

Čehija – Latvija 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Vārti: 4:30 Laviņš (Brants) 0:1, 12:21 Rullers (Vītoliņš, G. Ozoliņš) 0:2, 16:43 Guts (Misāks, Svozils, vair.) 1:2, 29:33 Svozils (Hauzers, Urbans) 2:2, 31:15 R. Bergmanis (Dukurs) 2:3, 37:38 R. Bergmanis (Silkalns, Ravinskis) 2:4, 58:41 R. Bergmanis (t.v.) 2:5.
Metieni: 35-17
Soda minūtes: 6-6
Vārtsargi: Jans Bednāržs (no 40:00 - Tomāšs Suhaneks) – Bruno Brūveris.