Latvijas izlase dramatiskā mačā izrauj uzvaru pret Lielbritāniju

Latvijas hokeja izlase šovakar svinēja trešo uzvaru 2022. gada pasaules čempionātā, spēles gaitā divreiz atspēlējot divu vārtu deficītu un apspēlējot Lielbritānijas hokejistus ar 4:3.

Spēles pašā ievadā aktīvāki bija latvieši. Pirmajās sekundēs pie laba metiena tika Rodrigo Ābols, viņa raidījumu atvairot britu vārtu vīram Benam Baunsam. Turpinājumā mača gaita izlīdzinājās. Pasaules čempionātā otro spēli aizvadošais Klāvs Veinbergs izpelnījās pirmo noraidījumu, atstājot latviešus mazākumā. Briti ātri izmantoja vairākumu - ripa neveiksmīgi atleca vārtu priekšā, kur ātra pretinieku saspēle pie tālā staba izvirzīja Bretu Perlīni, kuram atlika vien pārvirzīt ripu tukšos vārtos.

Brīdi vēlāk arī Latvijas izlase tika pie pirmā vairākuma. Deivids Filipss pārkāpa noteikumus pret Robertu Bukartu, tiekot noraidīts. Divas minūtes spēlējot piecatā pret četriem, neizdevās tikt pie metiena pa Baunsa vārtiem. Nedisciplinēti turpināja spēlēt arī latvieši, mirkli vēlāk Kuldam atstājot mūsējos mazākumā, ko gan izdevās neitralizēt.

Pirmās trešdaļas otrajā pusē Latvijas izlase saņēma trešo noraidījumu, tomēr pilnībā to izciest nevajadzēja. Briti izmantoja sešus laukuma spēlētājus aizturētā soda laikā un panāca 2:0. Pēc Luisa Huka un Sema Džounsa piespēlēm ripu vārtos ar slidu ieraidīja Keids Nīlsons. Tiesneši devās skatīties video atkārtojumu, tomēr tas latviešiem nelīdzēja, golam tiekot ieskaitītam.

Pēc pirmā 15 minūšu pārtraukuma Harija Vītoliņa trenētie hokejisti uzlaboja savu sniegumu. Perioda ievadā Nikolajs Jelisejevs ieslidoja zonā un uzmeta pa vārtiem. Ripu ar kājsargu vārtu priekšā atsita Bens Baunss, bet pie tās pirmais bija Oskars Batņa, vienus vārtus atspēlējot.

Vienu vārtu deficīts gan saglabājās nepilnas divas minūtes. Bens O'Konors ar tālu diagonālo piespēli ievadīja britu pretuzbrukumu, atrodot Luisu Nīlsonu. Otrās maiņas uzbrucējs ieslidoja zonā un meta ripu Elvja Merzļikina sargāto vārtu tālajā stūrī, atjaunojot divu ripu pārsvaru britiem. Uzreiz pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem Latvijas izlases vārtsargs devās uz nomaiņu, tālāk ceļu turpinot pa taisno uz ģērbtuvēm. Viņa vietā latviešu vārtus turpināja sargāt Artūrs Šilovs.

Kārlis Čukste centās lauzt mača gaitu, iesaistoties asumos perioda otrajā pusē, kad Metjū Maierss centās izsist ripu Artūram Šilovam. Latvijas izlases aizsargs izprovocēja abpusējo noraidījumu, kura laikā par pārkāpumu pret Kristiānu Rubīnu tika sodiīts Roberts Daudss. Vairākumu četratā pret trijiem izdevās izmantot. Lielisku saspēli ar precīzu šķēlienu noslēdza Jānis Jaks, vēlreiz pietuvojot Latvijas izlasi līdz vienu vārtu deficītam. Perioda noslēgumā tikām pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, taču tā netika izmantota.

Izšķirošās trešdaļas pirmajā pusē Latvijas hokejisti bija aktīvāki, tomēr izlīdzināt rezultātu nespēja. Nācās sagaidīt pirmo vairākumu periodā, lai lieliski izspēlēts vairākums novestu ripu līdz Rihardam Bukartam vārtu priekšā, kurš noguldīja Benu Baunsu un pārcēla ripu viņam pāri, panākdams neizšķirtu. Atsākoties mačam, rupji pret Jāni Jaku noteikumus pārkāpa Džonatans Filipss. Balcers pēc tā pagrūstījās ar Skotu Konveju, bet Latvijas izlase nopelnīja vairākumu. To ātri vien realizēja Andris Džeriņš. Otrās maiņas centram uz vārtu priekšu piespēlēja Dzierkals, Džeriņam pārvirzot ripu vārtos un atnesot uzvaru Latvijai ar 4:3.

Lielbritānija - Latvija 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Vārti: 5:24 Perlīni (Maierss, Nīlsons) (vair.) 1:0, 12:16 Nīlsons (Huks, Džounss) 2:0, 24:17 Batņa (Jelisejevs, Čukste) 2:1, 26:24 Huks (O'Konors, Bečs) 3:1, 34:34 Jaks (Ro. Bukarts, Dzierkals) (vair). 3:2, 51:49 Ri. Bukarts (Ro. Bukarts, Dzierkals) 3:3, 53:11 Džeriņš (Dzierkals, Čukste) (vair.) 3:4
Metieni: 19:36
Soda minūtes: 14:10
Vārtsargi: Baunss - Merzļikins (Šilovs no 26:24)