Latvijas hokeja izlasei pirmā uzvara pasaules čempionātā

Latvijas hokeja izlase šovakar pasaules čempionātā Tamperē izcīnīja pirmo uzvaru, spraigā un saspringtā cīņā ar 3:2 pieveicot Norvēģiju. Vārtus Latvijas rindās guva Rodrigo Ābols, Nikolajs Jeļisējevs un Roberts Bukarts, bet lielisks vārtos bija Elvis Merzļikins, kurš tika galā ar 34 no 36 pretinieku metieniem.

Pirmajā trešdaļā mūsējie iesāka ļoti aktīvi, izveidojot vairākus lieliskus momentus un brīžiem pilnībā iespiežot norvēģus to aizsardzības zonā. Palīdzēja arī trīs iegūtie skaitliskie vairākumi, kurus gan izmantot neizdevās. 15. minūtē Latvija izvirzījās vadībā - Rolands Ķēniņš no iemetiena apļa piespēlēja uz tālo stabu, kur nūju pielika Rodrigo Ābols - 1:0!

Diemžēl vadībā izdevās noturēties vien dažas minūtes. Pēc nerealizētā trešā vairākuma mūsējie kļūdījās nomainoties, un Matss Rosseli Ūlsens Latviju par to sodīja, raidot ripu starp Elvja Merzļikina kājsargiem (1:1). Otrās trešdaļas sākumā norvēģi bija ļoti tuvu, lai jau izvirzītos vadībā - Kristiāns Jākobsons saņēma ripu tukša vārtu stūra priekšā, taču Merzļikins lieliski pārvietojās un ar kājsargu neļāva rezultātam kļūt nelabvēlīgam.

Lūzuma punkts mačā notika 27. minūtē, kad norvēģi dažu sekunžu laikā pamanījās nopelnīt divus noraidījumus, no kuriem viens bija lielais 5+20 pārkāpums. Par spērienu ar kāju līdz spēles beigām tika noraidīts Ludvigs Hofs. Lielajā vairākumā latviešiem bija nepieciešamas vien 27 sekundes, lai to realizētu - Jaks zonas augšā samainījās ar Jeļisējevu, kurš bez ripas apstādināšanas trieca to vārtu augšējā daļā - 2:1!

Sekojošo piecu minūšu lielo vairākumu Latvijai izmantot neizdevās, tomēr iniciatīva bija iegūta. Spiediens vainagojās ar trešajiem vārtiem 33. minūtē - aiz vārtiem ripu saņēma Roberts Bukarts, izslidoja līdz iemetiena aplim un izcili trāpīja vārtu devītniekā - 3:1.

Trešajā trešdaļā Norvēģija pārņēma iniciatīvu, kas vainagojās 47. minūtē. Aizturētā soda laikā mūsējie nedaudz pārcentās pie laukuma apmales, atstājot divus pretspēlētājus mūsu vārtu priekšā, un Makss Krogdāls ar ļoti precīzu metienu starpību samazināja (3:2). Jau pēc brīža atjaunot divu vārtu pārsvaru iespēja bija Kārlim Čukstem, kura metiens no vārtu priekšas lidoja nedaudz garām.

Izskaņā norvēģi sakūra pamatīgu pirti pie Latvijas vārtiem, pēdējā trešdaļā kopā raidot vairāk metienu pa Merzļikina sargātajiem vārtiem, nekā visā pārējā spēlē kopā (19 pret 17). Izcils vārtos bija Merzļikins, vairākas reizes glābjot, bet pēdējā minūtē norvēģu centienus apturēja visa komanda, bloķējot metienu un neļaujot ripai nemaz nonākt līdz Elvim. Pirmo reizi Tamperē varēja skanēt Latvijas himna - 3:2 Latvijas labā!