Latvijas izlase lieliskā atmosfērā uzvar Kazahstānu

Otro uzvaru piecās pārbaudes spēlēs, gatavojoties pasaules čempionātam, guvusi Latvijas hokeja izlase, kas savā laukumā ar 5:0 apspēlēja Kazahstānas hokejistus. Divus vārtus mājinieku labā guva Nikolajs Jeļisejevs, bet sausā spēle Artūram Šilovam.

Vankūveras "Canucks" sistēmā spēlējošais vārtsargs, kurš Latvijas izlases treniņiem pievienojās tikai vakar, atvairīja 41 pretinieku metienu. Šilovs pelnīti tika atzīts arī par mača labāko spēlētāju, balvu saņemot no leģendārā Artūra Irbes rokām.

Uzvarai pamatus ielika dominējošs pirmais periods, kad izdevās gūt trīs vārtus. Turpinājumā pretinieks izrādīja krietni lielāku pretestību, par ko liecina arī metienu statistika (26 pret 41), tomēr vārtus guva tikai latvieši, savu cietoksni nosargājot neieņemtu.

Latvijas izlases treneru korpuss šodien bija atpūtu devis nominālajiem līderiem, tajā skaitā no NHL atbraukušajiem Rūdolfam Balceram un Elvim Merzļikinam. Sagaidāms, ka jau rīt, kad priekšā pēdējā pārbaude pirms pasaules čempionāta, latvieši uz ledus dosies jau kaujas sastāvā.

Latvieši mērķtiecīgi gāja uz pretinieku vārtiem jau no pirmajām minūtēm, kad labas iespējas bija Mārtiņam Dzierkalam un Klāvam Veinbergam. Kazahi atbildēja ar bīstamu Džeses Blekera metienu, bet 11. minūtē no vārtu priekšas Latviju vadībā izvirzīja Nikolajs Jeļisejevs, saņēmis acīgu piespēli no Denisa Smirnova (1:0).

Turpinājumā Kazahstānas hokejisti īsā laikā trīs reizes pārkāpa noteikumus, par ko tika sodīti ar vēl diviem vārtu zaudējumiem. Lielo vairākumu, spēlējot piecatā pret trim, ar teicamu plaukstas metienu realizēja Kārlis Čukste (2:0), bet trešo vārtu zaudējumā viesu vārtsargam Andrejam Šutovam lāča pakalpojumu izdarīja viens no komandas biedriem – Jeļisejevs izdarīja asu piespēli uz vārtu priekšu Oskaram Batņam, tomēr ripai neveiksmīgi savu nūju pielika aizsargs Valērijs Orehovs, ripu novirzot vārtos (3:0).

Ja šajā epizodē Batņas vietā uzbrukumam punktu pielika viesu aizsargs, ceturto Latvijas izlases vārtu guvumā Oskaram pretinieka palīdzība vairs nebija nepieciešama – Somijas čempionāta kluba Mikeli “Jukurit” uzbrucējs veica labu reidu pa labo malu, apspēlēja aizsargu un izdarīja arī precīzu metienu virs Šutova kājsarga (4:0). Otrās trešdaļas vidū, mazākumā aizskrienot pretuzbrukumā, no līdzīgas pozīcijas meta Smirnovs, taču šoreiz duelī pārāks bija vārtsargs.

Kopumā gan jāatzīmē, ka otrajā periodā kazahi jau rādīja lielāku pretestību, par ko liecināja arī izdarīto metienu statistika (16 pret Latvijas 4). Artūrs Šilovs gan vārtos darbojās pārliecinoši.

Arī trešajā trešdaļā vairāk uzbruka viesi. Atšķirībā no mača ievada, latviešiem vairs nevedās arī spēle vairākumā, bīstamāku momentu pat atvedot uz saviem vārtiem – divus Antona Sagadejeva metienus no vārtu priekšas atvairīja Šilovs. Vēlāk laba iespēja sev nokārtot hat-trick radās Jeļisejevam, kurš no labas pozīcijas meta garām vārtiem, bet ar Andra Džeriņa metienu pretuzbrukumā tika galā vārtsargs. Pēdējā minūtē teicama iespēja izbojāt Artūram Šilovam sauso uzvaru bija Jevgeņijam Rimarevam, kura metienu pretuzbrukumā ar pašu kājsarga galu izdevās atvairīt. Punktu spēlei tās pašā pēdējā sekundē gan pielika Andris Džeriņš, raidot ripu tukšajos kazahu vārtos - 5:0.

Latvija - Kazahstāna 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Vārti: 10:13 Jeļisejevs (Sotnieks, Smirnovs) 1:0, 12:41 Čukste (Ro. Bukarts) 2:0 (vair.), 14:57 Jeļisejevs 3:0 (vair.), 25:04 Batņa (Mamčics, Bergmanis) 4:0, 59:59 Džeriņš 5:0
Soda minūtes: 6:14
Vārtsargi: Šilovs - Šutovs