Latvijas U-18 izlasei neveiksme pret spēcīgo Somiju

Šodien Latvijas U18 hokeja izlases 2022. gada pasaules čempionātā hokejā B apakšgrupas spēlē ar 1:4 piekāpās Somijai. Pēc pirmā perioda rezultāts vēl bija neizšķirts 1:1, taču atlikušajā laikā vārtus guva vien somu hokejisti. Latvijai vienīgais izcēlās Dans Ločmelis. Sadarbībā ar Sportacentrs.com.

Oļega Sorokina U18 izlase 2022. gada pasaules čempionātu elites divīziju sāka ar Zviedrijas sakaušanu (3:2). Šodien B apakšgrupā sekoja cīņa pret Somiju, kurā gan neizdevās sagādāt vēl vienu pārsteigumu.

Vēl pēc pirmā perioda rezultāts bija neizšķirts. Trešdaļas 19. minūtē mazākumā Dans Ločmelis nopelnīja soda metienu uz Somijas vārtiem, kuru pats arī aukstasinīgi realizēja (1:1).

Par nozīmīgāko spēlē kļuva otrā perioda trīs minūšu nogrieznis, kurā somi divas reizes pārspēja Deivu Rolovu. Uzreiz pēc tam Oļegs Sorokins lēma Rolovu nomainīt pret Linardu Feldbergu, kurš kapitulēja vēl reizi.

Kopumā Somija uz Latvijas vārtiem izdarīja gandrīz divas reizes vairāk metienu (35:16), kā arī nopelnīja par vienu noraidījumu mazāk – Latvijas mazākumā spēlēja trīs reizes, kamēr pretinieki divas.

Turnīra formāts paredz, ka visas vienības saglabās vietu elites divīzijā, ņemot vērā Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanu. Šā iemesla dēļ tika mainīta arī turnīra izspēles kārtība – visas astoņas vienības jau garantējušas vietu ceturtdaļfinālā, grupu turnīrā noskaidrojot tā pārus.

Rīt Oļega Sorokina vadītajai komandai paredzēta brīvdiena, bet otrdien B apakšgrupas noslēdzošā spēle pret Šveici, kura vakar ar 2:6 piekāpās Somijai, bet šovakar aizvadīs spēli pret Zviedriju.

Latvija - Somija 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Vārti: 11:56 Haltunens (Nīmans) 0:1, 18:19 Ločmelis 1:1, 23:41 Lassila (Kulonumi, Kiviharju) 1:2, 25:33 Lākso (Vuorio) 1:3, 44:33 Haltunens (Karki, Ronni) 1:4
Metieni: 16:35
Soda minūtes: 6:4
Vārtsargi: Deivs Rolovs (no 25:33 Linards Feldbergs) - Topiass Leinonens