HS "Rīga" ar 4:3 negaidīti uzvar čempionvienību "Kurbads", "Prizma" turpina uzvaras gājienu

Optibet hokeja līgā par pārsteigumu šodien parūpējās gados jaunie HS "Rīga" hokejisti, kuriem izdevās viesos ar 4:3 pieveikt iepriekšējo divu sezonu Latvijas spēcīgāko klubu "Kurbadu". Tikmēr debijas sezonu aizvadošais "Lido" mājās smagi kapitulēja Prizmai ar 1:7, un viesu rindās 2+1 Georgija Pujaca kontā.

Par to, ka šodien briest sensācija, liecināja jau pirmā trešdaļa, kurā HS "Rīga" guva trīs vārtus. Vispirms mača rezultātu atklāja Kristaps Skrastiņš, pēcāk "Kurbadam" vadībā ar 2:1 ļāva izvirzīties Deivids Sarkanis un Edgars Homjakovs, tomēr Raimonds Mikus Vītoliņš un arī Skrastiņa otrie vārti ļāva rīdziniekiem pārtraukumā doties vadībā – 3:2.

Laukumā ritēja aktīva cīņa, un redzamākais spēlētājs bija "Rīgas" vārtsargs Rihards Norvaišs. Viņš glāba, tomēr noslēdzošās trešdaļas 28. sekundē bija bezspēcīgs pēc Mārča Zemberga metiena. Neizšķirts saglabājās līdz pat spēles izskaņai, bet trīs ar pusi minūtes pirms beigām "Rīga" sarūpēja sensāciju, un uzvaras ripu vairākumā iemeta Mikus Mintautišķis – 4:3.

„Lido” savu sezonas otro spēli iesāka izcili veiksmīgi – ripa jau 13. sekundē nonāca Jāņa Auziņa sargātajos vārtos. Par to parūpējās 16 gadus vecais Alberts Ķirsons, Gunāra Ķirsona mazdēls, kurš guva savas karjeras pirmos vārtus Virslīgā, raidot ripu tukšajā vārtu pusē pēc vārtsarga atvairītā metiena. Tā arī bija pirmā reize, kad „Lido” spējusi izvirzīties vadībā Virslīgas spēlē.

Šo vadību „Lido” pret izteikto favorīti „Prizmu” izdevās noturēt līdz astotajai minūtei, kad tomēr nācās piekāpties pretinieku pieredzes priekšā. Vispirms vārtus guva Edijs Brahmanis, kurš atgriezies Latvijā pēc piecām sezonām Baltkrievijas čempionātā, kur bija starp labākajiem vārtu guvējiem, bet minūti vēlāk „Prizma” jau izvirzījās vadībā, kad ripu vārtos nogādāja Georgijs Pujacs, iepriekš desmit sezonas KHL pavadījušais aizsargs.

„Lido” pirmajā periodā ne tikai guva vārtus, bet arī aktīvāk apdraudēja pretinieku vārtos (metienu attiecība 16:12). Pēc pārtraukuma „Prizma” šādu situāciju vairs nepieļāva (metieni 12:3), taču minimālais pārsvars saglabājās līdz pat 36. minūtei. Tad „Lido” palika mazākumā, un Brahmanis guva savus otros vārtus, izmantojot pieredzējušo Maksima un Alekseja Širokovu piespēles.

Trešā perioda sākumā pēdējās intrigas atliekas par mača uzvarētāju izdzēsa Andreja Smirnova un Maksima Širokova vārtu guvumi, panākot „Prizmai” vadību ar 5:1. 54. minūtē „Lido” tika pie divu vīru vairākuma uz pusotru minūti, taču vārtus gūt neizdevās, vēl sliktāk, sekoja mazākums pašiem. „Prizma” vairākumu neizmantoja, bet drīz pēc tāpat iemeta sestos vārtus, otro reizi šajā mačā izceļoties Pujacam. Spēles gala rezultāts bija 7:1 „Prizma” labā.

Pie pirmās uzvaras sezonā tika "Zemgale/LLU", kas mājās ar 7:1 sakāva "Liepāju", un teicamu maču aizvadīja Rustams Begovs, kurš izcēlās ar hat-trick. Turklāt uzbrucējs katrā trešdaļā guva pa vieniem vārtiem. Uzvarētāju cietoksnī Rihards Cimermanis tika galā ar 37 metieniem.

Kurbads – HS Rīga 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)

Vārti: 6:34 Skrastiņš (Mintautišķis) 0:1, 10:30 Sarkanis (Cipulis, Homjakovs) 1:1, 10:30 Homjakovs 2:1, 11:11 Vītoliņš (Undelis) 2:2, 15:54 Skrastiņš (Zalāns, Trasūns) 2:3, 40:38 Zembergs (Homjakovs, Bluks) 3:3, 56:38 Mintautišķis (Ošenieks, Undelis, vair.) 3:4
Metieni: 43:18
Vārtsargi: Denijs Romanovskis – Rihards Norvaišs

Lido - Prizma 1:7 (1:2, 0:1, 0:4)

Vārti: Ķirsons (Vītoliņš, E. Lipsbergs) 1:0, 7:44 Brahmanis (Grīnbergs, Bērziņš) 1:1, 8:16 Pujacs (M. Širokovs, Smirnovs) 1:2, 35:55 Brahmanis (M. Širokovs, A. Širokovs) (vair.) 1:3, 42:30 Smirnovs (Riekstiņš) 1:4, 45:51 M. Širokovs (Brahmanis, Pujacs) (vair.) 1:5, 55:42 Pujacs (M. Širokovs, Brahmanis) 1:6, 56:01 Riekstiņš (Smirnovs, Bisenieks) 1:7
Metieni: 27:41
Vārtsargi: Kārlis Reinis Riba - Jānis Auziņš

Zemgale/LLU – Liepāja 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)

Vārti: 3:11 Miezis (Rosinskis, Misjus) 1:0, 8:44 Begovs (Prūsis, vair.) 2:0, 14:12 Zeilis (Ogorodņikovs, Feoktistovs, vair.) 3:0, 36:10 Begovs (Ogorodņikovs, Feoktistovs) 4:0, 38:10 Makarovs (Miezis, Millers) 5:0, 39:02 Freijs (Ņekļudovs, Korņilovs) 5:1, 48:54 Begovs (Novikovs, Rosinskis) 6:1, 52:01 Miezis (Bernhards) 7:1
Metieni: 42:38
Vārtsargi: Rihards Cimermanis – Edijs Ozols (no 25:15 līdz 36:10 un no 36:28 Kārlis Zakrevskis)