Latvijas hokeja izlase pagarinājumā piekāpjas spēcīgajai ASV

Līdz šim saturīgāko spēli pasaules čempionātā aizvadījusi Latvijas izlase, tomēr piedzīvota neveiksme pret grupas līderi ASV, papildlaikā piekāpjoties ar 2:3. Par labāko šajā mačā latviešiem pelnīti tika atzīts Elvis Merzļikins, kurš atvairīja 30 pretinieku metienus.

Pirmo spēli šajā pasaules čempionātā aizvadīja Teodors Bļugers, kurš pagājušogad Ķelnē debitēja pieaugušo izlases kreklā PČ, savus vienīgos vārtus gūstot tieši pret ASV. Bļugers darbojās vienā virknējumā ar brāļiem Bukartiem. Par spīti bažām par iepriekšējā mačā gūtā savainojuma nopietnību, spēlei bija gatavs arī Andris Džeriņš.

Spēle sākās visai haotiski, jo pirmajās desmit minūtēs abas komandas apmainījās ar diviem pārkāpumiem, taču skaitliski nevienādos sastāvos teicamu sniegumu demonstrēja vārtsargi Elvis Merzļikins un Kīts Kinkeids, kuri glāba savas komandas attiecīgi pēc Lī un Balcera metieniem. Perioda vidū muļķīgi kļūdījās latvieši, divas reizes pēc kārtas izpildot skaitliskā sastāva pārkāpumu. Piecatā pret trim izdevās izturēt gandrīz minūti, tomēr brīdi pirms mazākuma beigām Krisam Kraideram izdevās iebakstīt ripu vārtos (1:0).

Latvijas izlase vienādos sastāvos spēja demonstrēt atzīstamu sniegumu un nebaidījās doties uzbrukumā, kā arī piekopa spēka spēli. Boba Hārtlija vadītie latvieši bija ātrāki kājās, kā arī droši iesaistījās spēka spēlē. Amerikāņi gan spēja iespiest latviešus zonā arī vienādos sastāvos, taču pretuzbrukumā Latvijai izdevās izlīdzināt rezultātu, ripai pēc Uvja Balinska metiena atsitoties pret Andersa Lī nūju un atrodot ceļu Kinkeida vārtos (1:1). Brīdi pirms perioda beigu sirēnas pārsvaru gandrīz dubultoja Ābols, tomēr pēdējā brīdī paspēja patraucēt aizsargs.

Otro trešdaļu latvieši uzsāka teicami, jau pirmajā nomaiņā izveidojot bīstamu momentu pie Kinkeida vārtiem. Aktivitāte ļāva arī tikt pie vairākuma un izvirzīties vadībā. Indraša metienu vārtsargs atsita, tomēr ripu izlaida un vārtu priekšā nadzīgākais bija Andris Džeriņš, gūstot pirmos vārtus turnīrā (1:2). Laukumā pamazām sāka izcelties asumi, abu komandu hokejistiem vienam otru provocējot uz ''laipnību'' apmaiņu.

ASV izdevās tikt pie vairākuma, bet lielisks vārtos bija Merzļikins, ļaujot Latvijai noturēt vadību. Pēc skaitliskā pārsvara nerealizēšanas amerikāņi turpināja uzbrukt un nostāties uzbrukuma zonā arī vienādos sastāvos. Saspēle tika veidota caur komandas kapteini Patriku Keinu, un nepilnas trīs minūtes līdz trešdaļas beigām ASV panāca izlīdzinājumu. Neveiksmīgi nospēlējot Merzļikinam, Kolins Vaits trāpīja starp kājsargiem (2:2).

Trešās trešdaļas sākumā turpinājās amerikāņu spiediens, kamēr pretuzbrukumā pēc Freiberga metiena ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. ASV piederēja mača iniciatīva, tomēr abas komandas laukumā darbojās gana uzmanīgi. Merzļikins glāba Latvijas izlasi pēc Keina metiena, savukārt Kinkeids tvēra bīstamu Ķēniņa raidījumu. Četras minūtes pirms perioda beigām latvieši palika mazākumā, taču lieliski spēlēja Merzļikins. ASV pēdējās minūtēs izdarīja pamatīgu spiedienu uz Latvijas vārtiem, tomēr izdevās spēli novest līdz papildlaikam un izcīnīt vismaz vienu punktu.

Pagarinājumā Hārtlijs nolēma uzticēties tiem pašiem hokejistiem, kas atnesa uzvaru pret Norvēģiju - Cibuļskim, Balceram un Džeriņam. Tomēr pirmajā papildlaika minūtē muļķīgu kļūdu savā zonā pieļāva Cibuļskis, nopelnot noraidījumu. ASV līderi Keins, Gudro un Atkinsons tomēr nokārtoja uzvaru savai komandai, Merzļikins vairs nebija glābējs, kad ripu vārtos iebakstīja Atkinsons, atnesot uzvaru ASV ar 3:2.

ASV - Latvija 3:2 P (1:1;1:1;0:0;1:0)

Vārti: 11:39 Kraiders (Debrinkats, Larkins, vair.) 1:0, 17:52 Balinskis (Bļugers, Ri. Bukarts) 1:1, 23:20 Džeriņš (Indašis, Ro. Bukarts, vair.) 1:2, 37:38 Vaits (Debrinkats, Keins) 2:2, 61:23 Atkinsons (Gudro, Keins, vair.) 3:2.
Soda minūtes: 12:16
Vārtsargi: Kīts Kinkeids - Elvis Merzļikins