OHL: līderes cieš neveiksmes Jelgavā un Rumbulā

“Optibet” hokeja līgas čempionātā sestdien paklupa abas līdervienības. “Mogo” hokejisti spēja gūt tikai vienus vārtus Jelgavā, ar 1:3 piekāpjoties “Zemgale”/LLU komandai. Savukārt “Liepāja/Optibet” Rumbulā spēles gaitā divas reizes izvirzījās vadībā pret pagājušās sezonas čempioniem “Kurbada” hokejistiem, tomēr beigās atzina sāncenšu pārākumu ar 2:5.

“Zemgale”/LLU un “Mogo” vienības savā starpā Jelgavā tikās pirms mēneša, toreiz uzvaru pagarinājumā svinot valsts vicečempioniem “Mogo” hokejistiem. Jelgavnieki arī šoreiz jau mača sākumā apliecināja savu apņemību tika pie punktiem, spēles pirmo trešdaļu aizvadot veiksmīgak nekā sāncenši. “Zemgale”/LLU uzbruka vairāk un bīstamāk un rezultāts nelika sevi ilgi gaidīt, jau sestajā minūtē precīzi metot Emīlam Potāpovam (1:0). Arī turpinājumā veiksmīgāki bija jelgavnieki un 15. minūtē “Mogo’ vārtsarga Henrija Anča atvairīto ripu vārtos pielaboja Kristaps Millers, laukuma saimnieku pārsvaru dubultojot (2:0). Viesiem pirmajā periodā tā arī neizdevās radīt spiedienu un laukuma saimnieku vārtiem, izdarot par desmit metieniem mazāk, nekā pretinieki.

Mača otrajā periodā spēku samērs laukumā izlīdzinājās, taču vārtus joprojām biežāk apdraudēja laukuma saimnieki. Abas komandas mača otrajā cēlienā pelnīja daudz noraidījumu, ik pa laikam laukumā izceļoties arī asumiem, kādēļ spele kļuvusi saraustīta. Šajā nervozā cīņā vārti mača otrajās divdesmit minūtēs netika gūti.

Trešajā trešdaļā “Mogo” centās lauzt cīņas gaitu, taču “Zemgale”/LLU uzmanīgi un prasmīgi spēlēja aizsardzībā, neļaujot reāli apdraudēt savus vārtus. Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nepilnas sešas minūtes, viesiem bedzot izdevās uzlauzt laukuma saimnieku cietoksni, kad burzmā vārtu priekšā ripu vārtos iestūma Juris Ziemiņš, panākot 2:1. Pusminūti vēlāk jelgavnieki palika skaitliskajā mazākumā pēc Rimanta Zeiļa noraidījuma un mājiniekiem nācās krietni piepūlēties, lai izturētu viesu sarīkoto uzbrukumu vilni.

Spēles pamatlaika izskaņā “Mogo” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču 32 sekundes pirms beigu signāla dabuja ripu savos vārtos – punktu “Zemgales”/LLU uzvarai ar metienu tukšajos vārtos pielika Lauris Rancevs – pelnīta “Zemgales”/LLU uzvara ar 3:1.

Liepājnieki no Rumbulas atkal aizbrauc tukšā

Valsts čempioni “Kurbada” hokejisti pēc negaidīta klupiena mačā pret pastarīti “Prizmu” (3:4) Rumbulā uzņēma “Liepāju/Optibet”. Abas komandas tikās savā starpā arī pirms mēneša, toreiz pārliecinoši ar 6:3 uzvarot labu ātrumu uzņemušajiem rīdziniekiem. Šoreiz spēles pirmā trešdaļa aizritēja skatāmā, līdzīgā un rezultatīvā cīņā. Rezultātu spēles sestajā minūtē atklāja Valters Freijs, kurš izrādījās veiklākais burzmā pie “Kurbada” vārtiem (0:1). Liepājnieku prieki bija īsi, jo jau pēc 40 sekundēm Jānis Sprukts izgājienā pret vārtiem mājiniekiem panāca izlīdzinājumu (1:1). Pirmās trešdaļas izskaņā pretinieki atkal apmainījās vārtu guvumiem. Vispirms izcēlās no Rīgas “Dinamo” uz “Liepāju/Optibet” nosūtītais Georgs Golovkovs,atkārtoti izvirzot vadībā liepājniekus (1:2). Taču trešdaļas pēdējā minūtē Aleksandrs Galkins ar precīzu metienu no zonas vidus atkal izlīdzināja rezultātu (2:2).

Spēles otrajā trešdaļā cīņas raksturs nemainījās, nedaudz aktīvāk uzbrukumus veidojot “Kurbada” hokejistiem, bet liepājniekiem atbildot ar ātrajiem prettriecieniem. Šajā cīņā vairāk paveicās laukuma saimniekiem, kuri mača 32. minūtē pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā pēc Mārtiņa Poreja raidījuma(3:2). Citas iespējas spēles otrajās divdesmit minūtēs palika neizmantotas un šajā mača daļā ripa vārtos pabija tikai vienu reizi.

Trešā perioda pirmajā pusē liepājnieki divas reizes izturēja skaitlisko mazākumu, taču sešas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām viesu vārtsargs Nauris Mažis tomēr kapitulēs pēc Gata Gricinska metiena (4:2). Drīz vien liepājniekiem bija iespēja glābties, jo ilgu laiku tika spēlēts piecatā pret trijiem sāncenšiem. Tomēr spiediens rezultātu nenesa. Pamatlaika galotnē viesi no Kurzemes arī meta visus spēkus uzbrukumā, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, turklāt laukuma saimnieki pēc Toma Bluka noraidījuma palika četratā, taču pusotru minūti pirms beigu signāla Jānis Straupe ar metienu no savas zonas pielika mačam punktu – 5:2 par labu “Kurbadam”.

”Optibet” hokeja līga, 25. novembris

Zemgale/LLU - Mogo 3:1 (2:0, 0:0; 1:1)
Vārti: 05:21 Potāpovs (Legzdiņš) 1:0, 14:55 Millers (Bernhards, Kurņigins) 2:0, 54:11 Ziemiņš (Begovs, Siksnis) 2:1, 59:32 Rancevs (tukši vārti) 3:1.
Soda minūtes: 14:36.
Metieni: 39:28.
Vārtsargi: Cimermanis – Ančs (57:52-59:28 tukši vārti).

Kurbads – Liepāja/Optibet 5:2 (2:2, 1:0; 2:0)
Vārti: 05:51 Freijs (Žučkovs) 0:1, 06:32 Sprukts (Lavrovs) 1:1, 15:15 Golovkovs 1:2, 19:04 Galkins (Lavrovs, Zolmanis) 2:2, 31:52 Porejs (Gipters, J.Straupe) 3:2, 53:27 Gricinskis (Porejs) 4:2, 58:27 J.Straupe (Gipters, maz., tukši vārti) 5:2.
Soda minūtes: 14:8.
Vārtsargi: Čalpa – Mažis (57:34-58:27 tukši vārti).