"Zemgale" tiek pusfinālā, "Liepāja" izvirzās vadībā pār HS "Rīga"

Uzvaru Latvijas hokeja virslīgas ceturtdaļfināla trešajā spēlē izcīnīja HK "Liepāja", kas viesos pārspēja HS "Rīga" ar 6:4. Uzvarētāju rindās ar trīs vārtiem jeb "hat-trick" atzīmējās Māris Diļevka. Sērijā līdz trīs uzvarām vadībā "Liepāja" ar 2:1. Tikmēr trešo panākumu trijās spēlēs izcīnīja "Zemgale/LLU", kas šoreiz ar 7:2 pieveica "Prizmu" un tika pusfinālā, kur spēlēs pret "Kurbadu".

HK Prizma - HK Zemgale/LLU - 2:7 (1:3, 0:0, 1:4) sērijā 3:0

HK Zemgale/LLU” uzreiz apliecināja savu nodomu nopietnību, jo jau trešajā minūtē pirmā ripa ielidoja Edgara Lūsiņa vārtos pēc Toma Tauriņa metiena – 0:1. Perioda vidū Kristaps Namiķis panāca 0:2, bet drīz vien HK “Prizma” atspēlēja vienus vārtus spēlējot četratā pret četriem, precīzs bija Sergejs Piskunovs – 1:2. Trešdaļas beigās Lūsiņš saņēma divas minūtes par spēles laika vilcināšanu, un Olafs Aploks realizēja vairākumu – 1:3.

Otrajā periodā vārti netika gūti, bet trešajā trešdaļā viesi viegli un mierīgi pabeidza HK “Prizmas” mocības šajā sērijā. Artjoms Ogorodņikovs panāca 1:4, bet pēc Ērika Ozollapas metiena rezultāts kļuva 1:5. Paralēli vārtu guvumiem notika vairāki kautiņi, divas minūtes par rupjību saņēma arī “Prizmas” vārtsargs Lūsiņš. Trīs minūtes līdz spēles beigām mājinieki atspēlēja vienus vārtus pēc Sergeja Piskunova metiena – 2:5, tomēr HK “Zemgale/LLU” atbildēja ar vēl diviem – Matīss Gelažis iemeta tukšos vārtus – 2:6, bet punktu spēlei pielika Ivans Ribčiks – 2:7.

HK "Zemgale/LLU" uzvarēja sērijā ar 3:0 un pusfinālā tiksies ar HK “Kurbads”. Pirmā spēlē notiks Ogrē 14. martā.

HS Rīga - HK Liepāja 4:6 (2:1, 2:3, 0:2) sērijā 1:2

Spēles septītajā minūtē viesi izvirzījās vadībā – Māris Diļevka bija pirmais pie atlekušās ripas – 0:1. Pēc piecām minūtēm mājinieki rezultātu izlīdzināja – Renārs Undelis meta no aizsega, vārtsargs neko neredzēja – 1:1, bet vēl pēc piecām minūtēm Emīls Ģēģeris pielika nūju Romāna Glazkova piespēlei un izvirzīja HS “Rīga” vadībā ar 2:1.

Otrajā trešdaļā jau liepājnieki rezultātu izlīdzināja. HS “Rīgas” hokejisti nespēja izmest ripu no zonas, tā nonāca pie Kaļeiņikova, kurš meta pa vārtiem. Jānis Voris ripu atvairīja, bet pirmais pie tās bija Diļevka, kurš iemeta tukšos vārtus – 2:2. Jaunie rīdzinieki nedomāja padoties, un komandas uzbrukuma līderis Oļegs Šišļaņņikovs apspēlēja aizsargu un ar metienu panāca 3:2. Tomēr pavisam drīz Diļevka trešo reizi spēlē precīzi meta, šoreiz tālajā stūrī, un uz tablo atkal bija neizšķirts – 3:3. Viena no kārtējiem uzbrukumiem Ģēģeris meta pa vārtiem, Toms Konrāds nenoķēra ripu un Ģegeris brauca cīnīties vārtu priekšā. Kamēr “Liepājas” aizsargi mēģināja izstumt viņu, Romāns Glazkovs mierīgi piebrauca pie vārtiem un iestūma ripu tajos – 4:3. Pabeigt periodu ar šādu rezultātu neizdevās, jo pēc uzvarētās cīņas pie laukuma apmales Raimonds Tūbelis saņēma ripu uz zilās līnijas un precīzi meta – 4:4.

Visi HS “Rīga” spēlētāji aizbrauca uz laukuma labo pusi, bet kreisajā bija viens Imants Leščovs, kuram sekoja piespēle. Aizsarga metiens izradījās precīzs – 4:5. Mājinieku treneris Igors Smirnovs uzreiz pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, pēc kura vārtos stājās Denijs Romanovskis, kurš drīz vien bija spiests izņemt ripu no saviem vārtiem. Kārlis Ozoliņš no aizvārtes piespēlēja Valteram Freijam – 4:6.

HK “Liepājā” izcīnīja otro uzvaru sērijā un tagad rezultāts ir 2:1 vēju pilsētas hokejistu labā. Nākamā spēle starp Rīgas un Liepājas lauvām notiks ceturtdien plkst. 19:00 hokeja hallē “Rīga”, spēles tiešraidi būs iespējams redzēt lhf.lv mājas lapā.

Sadarbībā ar Sportacentrs.com

Latvijas hokeja virslīga, ceturtdaļfināls, trešās spēles, 8. marts

HS “Rīga” - HK “Liepāja” 4:6 (1:2; 3:2; 0:2)
Vārti: 07:00 Diļevka (Freibergs, Kondrats) 0:1, 12:12 Undelis (Šišļaņņikovs) 1:1, 17:17 Ģēģeris (Glazkovs, Bērziņš) 2:1, 23:16 Diļevka (Kaļeiņikovs) 2:2, 26:20 Šišļaņņikovs 3:2, 30:38 Diļevka (Tūbelis, Freibergs) 3:3, 35:46 Glazkovs 4:3, 38:16 Tūbelis (Kondrats, Diļevka) 4:4, 47:28 Leščovs (Rimjāns, Grīnbergs) 4:5, 49:51 Freijs (Ozoliņš) 4:6
Soda minūtes: 14:10
Vārtsargi: Toms Konrāds – Jānis Voris (līdz 47:28), Denijs Romanovskis (no 47:28)

Metieni: 28 - 41

HK “Prizma” - HK “Zemgale/LLU” 2:7 (1:3; 0:0; 1:4)
Vārti: 2:27 Tauriņš (Legzdiņš) 0:1, 11:43 Namiķis (Švēdenbergs) 0:2, 12:36 Piskunovs (Lobačovs) 1:2, 18:47 Aploks (Birovs, Svete) 1:3, 42:42 Ogorodņikovs (Millers) 1:4, 50:31 Ozollapa (Upenieks, Mežulis) 1:5, 56:41 Piskunovs (Liepa) 2:5, 57:05 Gelažis 2:6; 59:55 Ribčiks (Birovs) 2:7.
Soda minūtes: 20:30
Vārtsargi: Edgars Lūsiņš (00:00 – 56:01, 56:15 – 56:32, 56:41 – 56:53, 57:05 – 57:13, 58:46 – 60:00) - Rihards Cimermanis

Metieni: 24 - 47