Rīga 2000 pēcspēles metienos uzvar ASK/Ogre un finālsērijā izvirzās vadībā ar 3:1

Samsung premjerlīgas ceturtajā finālspēlē Rīga 2000 pēcspēles metienos ar 5:4 uzveica ASK/Ogre un šobrīd atrodas tikai vienas uzvaras attālumā no piektā čempionu titula kluba vēsturē. Rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām ir kļuvis 3:1 par lapu rīdziniekiem.

Spēles sākums bija visai lēns un bīstami momenti neveidojās ne pie vieniem vārtiem, taču jau pirmais vairākums izrādījās veiksmīgs viesiem pēc Aigara Razgala cīņas vārtu priekšā pirmais pie atlekušās ripas piesteidzās Aleksandrs Kerčs, gūstot pirmos vārtus. Nebija nospēlēta pat minūte, kad pēc Kreštana uzvarēta iemetiena rīdzinieku zonā Dmitrijs Šancovojs uzreiz izdarīja metienu uz vārtiem un tik straujam notikumu pavērsienam nebija gatavs Mārtiņš Raitums – 0:2. Vēl pēc piecām Toma Bluka metienu pielabo Aigars Razgals un jau 0:3. Pēc šīs epizodes Rīga 2000 galvenais treneris Normunds Sējējs pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu. Spēles turpinājumā ritēja abpusēji līdz šim nepieredzēti korekta spēle, taču arī bīstami momenti pie vārtiem veidojās reti. Pusotru minūti līdz spēles beigām savā zonā neveiksmīgi nospēlē Kaspars Astašenko un Armands Bērziņš izejot vienatnē pret Imantu Legzdu panāk 1:3. Otrā trešdaļa iesākās ar nelielu aktivizēšanos abās komandās un kā rezultāts tam bija arī noraidījumu skaita pieaugums, arī bīstami momenti pie abiem vārtiem sāka veidoties daudz biežāk. Otrā perioda 15. minūtē pēc Iļjas Demidova uzmetiena no zilās līnijas kļūdās ogrēniešu vārtsargs Legzda un rezultāts kļūst 2:3. Taču jau pēc trim minūtēm Andrejs Kardašs atjauno ASK divu vārtu pārsvaru.Trešā trešdaļa iesākās daudz aktīvāk nekā pirmās divas un tas deva nesa augļus, perioda 4. minūtē Ģirts Ankipāns no savas zonas izrāvās pret Ogres vārtiem un ar spēcīgu metienu no vidējas distances pārspēja no vārtiem izgājušo Legzdu. Bet spēles 51. minūtē Edijs Brahmanis, pēc Alda Āboliņa uzvarēta iemetiena, uzreiz meta pa vārtiem, pārsteidzot Imantu Legzdu, un panākot izlīdzinājumu – 4:4. Spēles turpinājumu vairāk uzbruka ogrēnieši, taču vārtus gūt nevienai no komandām neizdevās. Aina nemainījās arī papildlaikā, un uzvarētāju noskaidrošanai komandas ķērās pie pēcspēles metienu izpildes.Pirmais bullīti realizēt devās Aleksandrs Kerčs, kurš tīri apspēlēja Raitumu, taču nespēja pārmest ripu pāri kājsargam. Savukārt Aleksejs Hromčenkovs ar precīzu metienu cauršāva Imantu Legzdu izvirzot savu komandu vadībā. Izlīdzinājumu ASK/Ogre panāca kapteinis Aigars Razgals, bet Ģirts Ankipāns met pāri vārtiem. Hvojka, met tieši virsū Raitumam, Rīgu 2000 vadībā atkal izvirza Artis Ābols. ASK/Ogre uzbucējam Jānim Vegneram ripa noslīd no lāpstiņas un aizripo dažu centimetru attālumā no vārtu stabiņa, taču arī Guntis Galviņš nespēj pārspēt Legzdu. Izšķirošo metienu ASK/Ogre izpilda Tomans, kurš zaudē duelī Raitumam, un līdz ar to Rīga 2000 ir izcīnījusi trešo uzvaru finālsērijā. Par labākajiem spēles hokejistiem ASK/Ogre tika atzīts Edgars Adamovičs, bet Rīga 2000 Armands Bērziņš.
Nākamo maču abas komandas aizvadīs trešdien, 28. martā Vidzemes ledus hallē Ogrē, kā arī vērot LTV7 kanālā. 26. marts, Siemens ledus halle, Fināls 4. spēle.Rīga 2000 - ASK/Ogre 5:4 (1:3, 1:1, 2:0, 0:0, 1:0) Sērijā 3:1Vārtu guvēji:
43:56 Ģirts Ankipāns (Maksims Širokovs, Edgars Žaltkovskis) 3:4,
51:18 Edijs Brahmanis (Aldis Āboliņš, Romāns Ņikitins) 4:4.65:00 Artis Ābols (Izšķirošais pēcspēles metiens) 5:4