ASK/Ogre uzvar Rīga 2000 finālsērijas piektajā spēlē

Samsung premjerlīgas 5. finālspēlē ar 4:3 (0:0; 3:2; 0:1; 0:0; 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzvarēja ASK/Ogre, un pēc šīs spēles rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām kļuvis 3:2 Rīga 2000 labā.

Pirmajā trešdaļā spēli aktīvāk uzsāka ogrēnieši, bet viesi centās atbildēt ar retiem, taču asiem pretuzbrukumiem. Tomēr abas komandas vairāk domāja par aizsardzību nevis uzbrukumiem, un ASK/Ogre teritoriālo pārsvaru noteica Rīga 2000 nopelnītie 4 noraidījumi, tāpēc atpūtā ejot 0:0.
Pēc miegainā 1. periodā, otrais iesākās ļoti brāzmaini pēc rezultatīviem Māra Grāvīša un Dmitrija Korņilova metieniem rezultāts pēc spēlētām nepilnām 3 minūtēm kļuva 2:0 par labu mājiniekiem. Spēles turpinājumā minūtes laikā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem - vispirms Edijs Brahmanis rezultātu samazina līdz 2:1, bet pēc nepilnas minūtes rupji kļūdās Mārtiņš Raitums un Dmitrijs Korņilovs atjauno divu vārtu starpību 3:1. Spēles 35. minūtē kļūdās ASK vārtsargs Edgars Lūsiņš pēc spēcīga Aigara Mironoviča metiena 3:2.
Trešā perioda sākumā abas komandas apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem, taču atkārtojās iepriekšējās cīņas liktenis, šoreiz Artis Ābols izrādījās veiklākais Edgara Lūsiņa vārtu priekšā 10. minūtes līdz 3. perioda beigām panākot 3:3. Spēles pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās.
Pagarinājumā nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās, un uzvarētāju finālsērijā jau otro reizi noskaidroja pēcspēles metienu sērijā. Arī šoreiz rezultāts sērijā bija 2:1, taču šoreiz jau par labu ASK/Ogre. Precīzi metieni padevās Aigaram Razgalam un Artim Ābolam, bet papildus sērijā līdz pirmajai kļūdai Aigars Razgals atkārtoti pārspēj Raitumu, bet Edgars Lūsiņš otrajā mēģinājumā izrādās pārāks par Arti Ābolu. Savus dueļus vārtsargiem zaudēja arī Aleksejs Hromčenkovs, Radeks Kreštans, Armands Bērziņš, Aleksandrs Kerčs, Raivis Brencāns, Ģirts Ankipāns, Guntis Galviņš un Andrejs Kardašs. Turklāt Guntis Galviņš kļūdījās visai kuriozā veidā, jo spēja ripu izkustināt no vietas tikai par aptuveni 10 centimetriem, un tālāk ceļu turpināja bez ripas.
Rezultāts sērijā kļuva 3:2 Rīga 2000 labā, un abu komandu 6. spēle notiks jau rīt plkst. 19:30 Siemens ledus hallē.
28.marts, Vidzemes ledus halle, fināls piektā finālspēle.ASK/Ogre - Rīga 2000 4:3 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0; 1:0) (Sērijā 2:3)Vārtu guvēji:
21:25 Grāvītis (Korņilovs, Kardašs) 1:0,
22:53 Korņilovs 2:0,
24:25 Brahmanis (Ābols, Demidovs) 2:1,
25:07 Korņilovs (Grāvītis, Kardašs) 3:1,
34:31 Mironovičs (Brancis, Daniličs) 3:2,
50:41 Ābols (Demidovs, Bērziņš) 3:3,65:00 Razgals (Izšķirošais pēcspēles metiens) 4:3.