Latvijas U18 izlase debijas spēlē pasaules čempionāta elites grupā cienīgi ar 3:6 zaudē Krievijai

Šodien Somijā gandrīz vienlaicīgi ar pieaugušo izlasi Latvijas U18 (jauniešu) izlase sāka dalību pasaules čempionāta elites grupā. Diemžēl debijas spēlē pret spēcīgo Krievijas U18 izlasi tika piedzīvots cienījams zaudējums ar 3:6. Pirmajā periodā cīņu daudz veiksmīgāk uzsāk Krievijas U18 izlase, spēles septītajā minūtē izvirzoties vadībā ar 1:0, bet vēl pēc 6 minūtēm Filatovs dubultoja pārsvaru panākot 2:0.

Spēles otrajā periodā pretinieki spēja panākt 3:0, taču mūsu jaunie hokejisti nenokāra degunus līdz 29. minūtei ar Edgara Lipsberga un Jāņa Straupes pūlēm samazinot līdz minimumam vārtu starpību. Perioda turpinājumā Čudinovs gan atjauno krieviem divu vārtu pārsvaru 4:2.
Trešo trešdaļu veiksmīgāk iesāka mūsu hokejisti pēc Danilova metiena vēlreiz samazinot rezultātu līdz minimumam 4:3. Taču jau pēc nepilnām trijām minūtēm Korostins atjaunoja divu vārtu starpību 5:3bet punktu spēlei pielika Averins, gūstot 53.minūtē savas komandas labā sestos vārtus.
Mūsu hokejistiem šī bija pirmā spēle, savukārt Krievijas izlases vienaudžiem šī bija otrā uzvara divās spēlēs. Vakar ar 5:3 Krievija apspēlēja pašreizējos pasaules čempionus ASV U18 izlasi. Otrajā mūsu hokejistu apakšgrupas spēlē Kanāda uzvarēja Vāciju ar 7:3.
Turnīra turpinājumā Latvijas U-18 rīt 14.aprīlī aizvadīs spēli pret Kanādu, 16.aprīlī pret Vāciju un 17.aprīlī pret ASV.
47.14 Korostins 5:3,
52.25 Averins (Dadonovs, Čerepanovs) 6:3.
Vārtsargi: Želobnyuk – Enkuzens
Metieni pa vārtiem: 49:19
Soda minūtes: 14:18
Latvijas U-18 izlases sastāvs: vārtsargi - Nauris Enkuzens, Dainis Vasiļjevs; aizsargi - Alberts Iļiško, Gvido Kauss, Mārtiņš Giperts, Ričards Birziņš, Aldis Pizāns, Kristaps Bužats, Edgars Apelis, Krišs Grundmanis; uzbrucēji - Ronalds Cinks, Roberts Bukarts, Roberts Jekimovs, Jānis Ozoliņš, Edgars Lipsbergs, Kārlis Rožkalns, Jānis Straupe, Sergejs Daņilovs, Kārlis Ozols, Lauris Bajarūns, Aleksejs Propošins, Vitālijs Pavlovs.