Latvijas izlase pagarinājumā zaudē Itālijai un spēlēs par palikšanu labāko grupā

Šodien pasaules čempionātā hokejā Maskavā pēdējā priekšsacīkšu spēļu kārtā Latvijas izlase A apakšgrupas spēlē pagarinājumā ar 3:4 piekāpās Itālijai, un tagad būs spiesta sacensties turnīrā par palikšanu labāko grupā ar Ukrainas, Austrijas un Norvēģijas komandām. Norvēģi šodien sīvi cīnījās ar Vāciju par 3. vietu C grupā taču bija spiesti piekāpties ar rezultātu 3:5. Savukārt A un C apakšgrupas līderu cīņā Zviedrija ar rezultātu 6:0 ļoti pārliecinoši uzvarēja Šveici, bet Kanāda ar 5:4 ļoti spraigā cīņā bija pārāka par Slovākiju.

Spēli abas komandas iesāka uzmanīgi, taču pakāpeniski iniciatīvu savās rokās pārņēma Latvija un 15. minūtē vairākumā rezultātu atklāja Lauris Dārziņš (attēlā). Līdz pirmās trešdaļas beigām vairāk uzbruka mūsu hokejisti, taču spēles rezultāts nemainījās. Otrajā trešdaļā kaut kas apstājās mūsu komandas mehānismā, un līdz ar to mainījās arī spēles gaita, ko izmantoja itāļi, jo vairākumā Lorenci metienu no zilās līnijas Sergejs Naumovs atvairīja, taču mūsu aizsargu nesaprašanos vārtu priekšā izmantoja Čirone, kurš panāca izlīdzinājumu – 1:1. Trešajā periodā aktīvāk uzbruka Latvijas hokejisti, izveidojot daudzas vārtu gūšanas izdevības, taču rea;izāciju tāpat kā līdzšinējās spēlēs bija problēmas. Trešās trešdaļas 12. minūtē Kaspars Daugaviņš no vārtu priekšas guva vārtus un mūsējie atkal izvirzījās vadībā – 2:1. Taču jau pēc piecām minūtēm Itālijas izlase ar minūtes intervālu guva divus vārtus izvirzoties vadībā ar 3:2. Lauris Dārziņš minūti un 51 sekundi pirms pamatlaika beigām aukstasinīgi nospēlēja vārtu priekšā un panāca izlīdzinājumu 3:3! Atlikušajā trešās trešdaļas laikā vārti netika gūti un uzvarētāja noteikšanai pirmo reizi šajā pasaules čempionātā bija nepieciešams piecu minūšu papildlaiks.Pagarinājumā abas komandas spēlēja uzmanīgi, bet bīstamākus metienus izdarīja mūsu hokejisti un vistuvāk vārtu guvumam bija Širokovs, kura metienu tikai ar grūtībām atvairīja Hels. 50 sekundes pirms pagarinājuma beigām, izmantojot Latvijas izlases četrinieka apjukumu savā zonā uzvaras vārtus guva Itālijas valstsvienības uzbrucējs Čirone, sagādājot pagaidām lielāko sensāciju šajā pasaules čempionātā.2. maijs, PČ hokejā, Maskava. Krievija A grupa.Itālija – Latvija 4:3 (0:1, 1:0, 2:2, 1:0)Vārti:
14:51 Lauris Dārziņš (Rodrigo Laviņš, Oļegs Sorokins, vair.) 0:1,
23:03 Cirone (Lorenzi, Strazzabosco, vair.) 1:1,
51:43 Kaspars Daugaviņš (Mārtiņš Cipulis, Herberts Vasiļjevs) 1:2,
56:41 Ansoldi 2:2,
57:41 Borgatello (Cirone) 3:2,
58:09 Lauris Dārziņš (Oļegs Sorokins, Miķelis Rēdlihs) 3:3, 64:10 Cirone (Signoretti) 4:3Vārtsargi: Hell – NaumovsMetieni: 23:35Soda minūtes: 6:6Latvija: Naumovs; Galviņš-Pujacs, Niživijs-Semjonovs-Tambijevs; Reķis-Saviels, Cipulis-Vasiļjevs-Daugaviņš; Sorokins-Laviņš, Rēdlihs-Bērziņš-Dārziņš; Tribuncovs-Jerofejevs, Macijevskis-Širokovs-PanteļejevsA grupa.1. Zviedrija 2 6p. 2. Šveice 2 6p.3. Itālija 3 2p.4. Latvija 3 1p.