Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra pirmajā dienā uzvaras izcīna Baltkrievijas un Latvijas U20 izlases

Šodien Volvo sporta centra ledus hallē Rīgā sākās tradicionālais Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs hokejā U20 izlasēm, kurā piedaās Latvijas, Baltkrievijas, Dānijas un Polijas U20 izlases. Turnīru organizē Latvijas Hokeja federācija ar Rīgas Domes atbalstu. .

Pirms turnīra notika vairāki Sergeja Žoltoka piemiņas godināšanas pasākumi. Tā Latvijas U20 izlase pilnā sastāvā, kā arī pārējo komandu pārstāvji devās uz Sergeja Žoltoka kapavietu. Pirms katras spēles S. Žoltoka piemiņa tika godināta ar klusuma brīdi, bet simbolisko iemetienu pirms Latvijas un Polijas U20 izlašu spēles veica Sergeja māte. Šo spēli klātienē vēroja arī vairāki citi Sergeja Žoltoka tuvinieki.
Taču vēl pirms tam, dienas pirmajā spēlē tikās Baltkrievijas un Dānijas U20 izlases, un visai līdzīgā cīņā ar rezultātu 3:2 uzvaru izcīnīja baltkrievi. Jāpiezīmē, ka dāņi šogad piedalīsies Pasaules U20 čempionātā elites grupā, bet baltkrievi, būs mūsējo pretinieki š.g. decembrī Pasaules U20 čempionātā 1. divīzijā Rīgā.
Otrajā spēlē Latvijas U20 izlase, bez īpaša stresa tika galā ar Polijas vienaudžiem 7:2. Jau pirmajā periodā ar Vladislava Balakuna un Mārča Zemberga pūlēm mūsējie izvirzījās vadībā ar 2:0. Otrā perioda sākumā gan poļiem izdevās vienus vārtus atgūt, taču trešdaļas turpinājumā pēc Mārtiņa Skuškas, Jāņa Straupes un Vitālija Pavlova trāpījumiem spēles liktenis jau praktiski bija izšķirts - 5:1. Trešajā periodā gan poļi guva savus otros vārtus izmatojot divu hokejistu pārsvaru, taču Latvijas U20 izlase uz to atbildēja ar Aleksandra Fadejeva un Laura Bajaruna vārtiem un gala iznākums 7:2 mūsējo labā.
Par labāko spēlētāju Latvijas U20 izlasē tika atzīts uzbrucējs Mārcis Zembergs.