Juniori sāk ar zaudējumu pret Baltkrieviju

Šodien, 23. augustā 7. Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra pirmajā spēlē Latvijas juniori ar rezultātu 2:5 (1:1; 1:1; 0:3) atzina Baltkrievijas vienaudžu pārākumu. Mūsu komandas labā abus vārtus guva Roberts Lipsbergs.

Spēlēs desmitajā minūtē, spēlējot skaitliskajā vairākumā, mūsu komanda atklāja rezultātu. Visizveicīgākais vārtu priekšā bija Roberts Lipsbergs, kuram asistēja Dāvis Straupe, 1:0. Perioda izskaņā baltkrieviem izdevās rezultātu līdzsvarot ( Abmiotka) - 1:1.

Otrā perioda sākumā otro reizi pēc Dāvja Straupes un Sanda Šostaka piespēlēm vārtus guva Roberts Lipsbergs, 2:1. Diemžēl 27-tajā minūtē Baltkrievijas komandas uzbrucējs Maksims Parfejevets spēles rezultātu izlīdzināja, 2:2. Nepilnas divas minūtes pirms perioda beigām Latvijas komandas vārtu vīrs Kristers Gudļevskis nespēja savaldīties un par sitienu pretiniekam tika noraidīts no laukuma. Viņa vietā vārtos stājās Rihards Cimermanis.

Trešajā trešdaļā Baltkrievijas juniori pārņēma iniciatīvu, kā rezultātā tika ielaisti trīs bezatbildes vārti un pirmajā spēlē nācās atzīt kaimiņu sābru pārākumu ar 2:5.

Rīt mūsu komandai smags pārbaudījums pret Krievijas U-18 izlasi, kura turnīra pirmajā spēlē pārliecinoši ar 7:1 apspēlēja Norvēģijas U-20 izlasi.

Pēc zaudētās spēles Latvijas U-20 izlases vecākais treneris Ēriks Miļuns atzina: Kopumā spēle bija līdzīga, diemžēl pēc vairākiem asumiem un kautiņa komanda salūza, kā rezultātā nācās spēlēt ļoti daudz mazākumā. Šobrīd notiek izlases kandidātu vērtēšana pasaules čempionātam. Skatāmies, kas ko var. Plusus neviens nenopelnīja, tāpēc uzslavas nav vietā. Mums tikai daži spēlētāji ir pamata – 1992. gadā dzimuši, kamēr baltkrieviem to bija daudz vairāk. Diemžēl no tiem pieredzējušiem (1992. g dz.) biju gaidījis daudz vairāk. Kopumā ne slikti uztaisījām caurskatu, rīt sastāvs nedaudz pamainīsies.

Sergeja Žoltoka 7. piemiņas turnīrs

Latvija U20 – Baltkrievija U20 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Vārti: 10:20 1:0 R. Lipsbergs (Straupe, vair.), 14:01 1:1 Abmiotka (Lisovecs, Griščenko), 22:41 2:1 Lipsbergs (Straupe, Šostaks, maz.), 27:55 2:2 Parfejevecs, 44:33 2:3 Lemačko (Kuzejevs), 53:54 2:4 Mohorevs (Dalidovičs, Turovecs), 57:04 2:5 Agejenko (Parfejevecs, vair.).
Vārtsargi: Gudļevskis (no 36:03 – Cimermanis) – Šeļepovs