Līdzīgā spēlē zaudējums pret Krieviju

Šodien, 24. augustā Latvijas U-20 izlase savā otrajā Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra spēlē ar 2:5 (1:1; 1:1; 0:3) atzina Krievijas U-18 izlases pārākumu. Tāpat kā spēlē pret Baltkrieviju, spēles liktenis izšķīrās trešās trešdaļas beigās.

Pirmo periodu mūsu komanda uzsāka ļoti aktīvi, diemžēl sestajā minūtē pēc neveiksmīga rikošeta ripa atrada spraugu Riharda Cimermaņa vārtos, 0:1. Vārtu guvums tika ieskaitīts krievu uzbrucējam Daniilam Junuševam. Burtiski pēc pusotras minūtes, izspēlējot skaitlisko vairākumu, pēc Teodora Bļugera piespēles vārtus guva Toms Andersons, 1:1.

Otrā perioda pašā sākumā Junuševam izdevās otro reizi pārspēt Riharda Cimermaņa vārtus, 1:2. Latvijas komandai bija vairākas izdevības izlīdzināt rezultātu, bet vai nu pievīla momenta realizēšana, vai arī lieliski vārtus sargāja Ivans Naļimovs. Tomēr vienā no kārtējiem pretuzbrukumiem Ērika Miļuna vadītā komanda vēlreiz spēja izlīdzināt rezultātu. Pēc Teodora Bļugera un Roberta Lipsberga piespēlēm vārtus guva Pauls Hodzko, 2:2.

Arī trešajā trešdaļā turpinājās bezkompromisa cīņa, tomēr astoņas minūtes pirms perioda beigām Krievijas komandai izdevās trešo reizi izvirzīties vadībā (Osnovins), 2:3. Mūsu komanda centās atspēlēties, kā rezultātā dabūja ceturto ripu savos vārtus, Junuševs trešo reizi pārspēja Latvijas izlases vārtu vīru Rihardu Cimermani. Piektā ripa lidoja jau tukšos Latvijas izlases vārtos, kā rezultātā otro vakaru pēc kārtas mūsu komanda cieš zaudējumu ar vienādu rezultātu 2:5.

Par labāko spēlētāju Latvijas komandā tika atzīts Teodors Bļugers 2 (0+2), savukārt krieviem – vārtsargs Ivans Naļimovs. Šīs dienas pirmajā spēlē Norvēģijas juniori ar rezultātu 4:3 pēcspēles metienos uzveica Baltkrievijas vienību.

Rīt, Latvijas junioru izlasei paredzēta pēdējā turnīra spēle pret Norvēģijas vienaudžiem. Uzvaras gadījumā tiks nodrošināta trešā vieta.

Pēc spēles Latvijas U-20 izlases vecākais treneris Ēriks Miļuns atzina: Spēle bija laba, tikai rezultāts nebija labs. Bijām pelnījuši vairāk, tomēr pietrūka meistarība. Kopumā ar puišu pašatdevi esmu apmierināts. Jāatzīmē krievu vārtsarga labā spēle, kas bija izšķirošs. Nav brīdis meklēt vainīgos, jo vēl analīze nav veikta. Rīt būs vismaz divas izmaiņas. Ir izdevība paskatīties izlases kandidātus pasaules čempionātam. Prieks par divu gadu jaunāko Teodoru Bļugeru, kurš ar savu cīņassparu un aktivitāti rādīja piemēru pārējiem.

Sergeja Žoltoka 7. piemiņas turnīrs

Latvija U20 – Krievija U18 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Vārti: 5:43 0:1 Junuševs (Jakimovs), 7:13 1:1 Andersons (Bļugers, vair.), 21:30 1:2 Junuševs (Rjabovs, Garjejevs, maz.), 33:40 2:2 Hodzko (Bļugers, R. Lipsbergs), 51:17 2:3 Osnovins, 54:40 2:4 Junuševs (Rjabovs, Jakimovs), 59:51 2:5 Kacejs (tukšos vārtos).
Vārtsargi: Cimermanis (no 58:01 līdz 59:52 - tukši vārti) – Naļimovs