Pēdējā spēlē uzvara pār Norvēģiju

Šodien, 25. augustā Latvijas U-20 izlase pēdējā Sergeja Žoltoka kausa izcīņas spēlē ar rezultātu 6:3 (3:1, 3:1, 0:1) pārspēja Norvēģijas vienaudžus, tādējādi izcīnot trešo vietu turnīrā. Par turnīra uzvarētāju, otro reizi pēc kārtas kļuva Krievijas U-18 izlase, kura gan ar rezultātu 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) zaudēja papildlaikā Baltkrievijas komandai.

Mūsu komanda spēli sāka neveiksmīgi, jau spēles ceturtajā minūtē tika pārspēti Riharda Cimermaņa sargātie vārti. Tomēr pēc Roberta Lipsberga, Paula Hodzko un Toma Andersona precīzajiem metieniem, periodu mūsējie pabeidza uz pozitīvas nots, 3:1.

Otro spēles trešdaļu Latvijas juniori uzsāka tikpat aktīvi kā to noslēdza. Precīzi raidījumi Norvēģijas komandas vārtos padevās Kristapam Riekstiņam, Laurima Rancevam un Mārim Diļevkam. Vienu sekundi līdz perioda beigām norvēģiem rezultāta starpību izdevās samazināt, 2:6.

Pēdējā trešdaļā Latvijas komandai vairs vārtus gūt neizdevās, kamēr pretinieki, izmantojot skaitlisko pārsvaru, rezultāta starpību samazināja līdz mīnus trīs. Pašā spēles izskaņā sākās nevajadzīgi asumi, kas spēles likteni vairs nespēja izšķirt. Rezultātā Latvijas komandai pirmā uzvara un trešā vieta turnīrā.

Par vērtīgāko turnīra spēlētāju Latvijas komandā pelnīti tika atzīts Toms Andersons, kurš no Sergeja Žoltoka ģimenes saņēma Latvijas izlases hokeja kreklu ar 33. numuru.

Labākā turnīra uzbrucēja balva tika Norvēģu „milzim” Sondre Oldenam, par labāko vārtsargu tika atzīts Krievijas vārtu vīrs Ivans Naļimovs un labākais aizsargs – baltkrievs Vladislavs Lemačko. Par 7. Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Krievijas U-18 izlases hokejists Vjačeslavs Osnovins, viņš trijās spēlēs sakrāja 5 (4+1) rezultativitātes punktus. Tikpat (piecus) punktus spēja savākt vēl četri hokejisti, tajā skaitā arī mūsu uzbrucējs Roberts Lipsbergs 5 (3+2). Tomēr krievs atzīmējās ar vairāk gūtajiem vārtiem.

Sergeja Žoltoka 7. piemiņas turnīrs

Latvija U20 – Norvēģija U20 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)
Vārti: 3:22 Juels (Oldens) 0:1, 5:40 Lipsbergs (Andersons) 1:1, 6:11 Hodzko 2:1, 14:03 Andersons (Freibergs, Lipsbergs) 3:1, 27:37 Riekstiņš (Bērziņš, Legzdiņš) 4:1, 35:37 Rancevs (Lavrovs, Brikainis) 5:1, 37:24 Diļevka (Hodzko, Smirnovs) 6:1, 39:59 Vēbergs (Hofs) 6:2, 50:11 Stenersens (Haga, Oldens) 6:3
Soda minūtes: 84:102
Vārtsargi: Cimermanis (no 59:12 - Grīnfogels) – Henriksens (no 30:53 līdz 59:12 Ēriksens)