Nedēļas nogales virslīgas spēļu apskats

Pagājušajā sestdienā ar piecām spēlēm vairākās Latvijas pilsētās startēja Latvijas atklātais virslīgas hokeja čempionāts. Atklāšanas spēlē zaudējumu piedzīvoja esošie čempioni „Liepājas metalurgs 2”, kuri atzina HK „Juniors” pārākumu.

Liepājnieki savu skatītāju priekšā divreiz spēja izvirzījās vadībā pār Aigara Ciprusa vadīto HK „Juniors”, tomēr spēles izskaņā meistarīgāk izrādījās viesi. Spēlei beidzoties, tablo vēstīja 5:3 (1:2, 1:1; 3:0) rīdzinieku labā. Uzvarētājiem divus vārtus guva Ritvars Zonenbergs, pa reizei izcēlās Nikolajs Jeļisejevs, Ričards Kondrats un Juris Ziemiņš. Zaudētājiem divi vārti Toma Tiļļas kontā, vieni vārti – Regnāram Kaļinovskim. Spēles foto reportāžu skat. šeit.

Pagājušās sezonas regulārā čempionāta uzvarētāji „Ozolnieki-MONARCH” pārliecinoši ar rezultātu 6:0 (0:0, 1:0, 5:0) apspēlēja HK „Rīga 95”. Vjačeslava Nazarova padotie spēja turēt līdzi pieredzējušiem pretiniekiem tieši pusi spēles. Mača 32-ajā minūtē maisam gals bija vaļā – komandas kapteinis Jānis Lukaševskis mājiniekus izvirzīja vadībā. Trešajā periodā rīdzinieku vārtos lidoja vēl piecas ripas. Monarhu labā savus otros vārtus guva Lukaševskis, pa reizei izcēlās Vadims Romanovskis, Sergejs Durdins, Mihails Bogdanovs un Nikolajs Jakovļevs.

Jelgavā vietējā „Zemgale” uzņēma Elektrēnu „Energija” komandu no Lietuvas. Bez īpašām pūlēm mājinieki svinēja skaistu uzvaru ar 10:3 (4:1; 4:2, 2:0). Jāatzīmē jelgavnieku izcilā spēle skaitliskā vairākumā, kad gūti tika seši vārti. Uzvarētāju rindās divi vārti Toma Hartmaņa, Jāņa Zariņa un Riharda Štrausa kontā. Vieni vārti Sanijam Kutovojam, Rihardam Ķepītim, Edgaram Čušam un Guntim Pujātam. Zaudētāju rindās ar vārtu guvumiem izcēlās Šarunas Kuliešius, Petras Nauseda un Vitautas Jagelavičius. Spēles foto reportāžu skat. šeit.

Uz augstām vietām pretendējošā „SMScredit.lv” vienība savā pirmajā sezonas spēlē neatstāja nekādas cerības HS „Rīga/Prizma” komandai. Prizmieši, spēlējot ne pašā spēcīgākajā sastāvā, tika sakauti ar pārliecinošo 11:1 (3:0, 3:1, 5:0). Spēlē ar vārtu guvumiem izcēlās abi Kerči – tēvs un dēls. Divi vārti Mihaila Kokļina un Jurija Kukļeva kontā. Vēl „SMScredit.lv” komandās labā vārtus guva Edgars Žaltkovskis, Romāns Glazkovs, Aleksandrs Sirotkins un Andrejs Maslovskis. Goda vārtus Prizmas labā guva Filips Plostnieks.

Pērnās sezonas trešās vietas ieguvēja DHK „Latgale” viesojās Akadēmijas ledus hallē, kur sacentās ar HS Rīga/LSPA. Spraigā cīņā tikai mača izskaņā uzvaru ar 6:4 (1:1; 2:1; 3:2) izdevās izcīnīt Daugavpils komandai. Latgalei visus vārtus guva viena maiņa, divi vārti Ivana Kokina, Sanda Virksteņa un Alekseja Matvejeva kontā. Studentiem ar dubli izcēlās Gints Leitis, vieni vārti Oto Eversam un Aleksandram Manzam.

Svētdien, „Volvo Sporta centra” ledus hallē savā starpā tikās HS „Rīga/Prizma” un Elektrēnu „Energija”. Abas komandas iepriekšējā dienā piedzīvoja pārliecinošus zaudējumus. Spraigā un neatlaidīgā cīņā ar minimālu pārsvaru 2:1 (0:0; 0:1; 2:0) uzvaru svinēja mājinieki. Kaut gan otrajā periodā leiši pirmie atklāja spēles rezultātu (Jagelavičius), prizmieši trešās trešdaļas sākumā spēja atspēlēties (Edvards Zariņš) un gūt arī uzvaras vārtus (Oskars Daubers). Spēles foto reportāžu skat. šeit.

Interesanta cīņa bija vērojama „Akadēmijas” ledus hallē, kur sacentās HK „Rīga 95” un HK „Juniors”. Līdz spēles trešās trešdaļas vidum tablo vēstīja draudzīgo 2:2. Tomēr spēles galotni meistarīgāk nospēlēja pāris gadus vecākie HK „Juniors” un svinēja pirmo uzvaru čempionātā, 5:2 (0:1; 1:0, 4:1) HK „Juniors” rindās precīzi bija Nikolajs Jeļisejevs, Juris Ziemiņš, Miks Komuls, Artūrs Ševčenko un Ričards Kondrats. Zaudētājiem ar vārtu guvumiem izcēlās Ruslans Ignatovičs un Rūdolfs Pētersons.

Nākamā virslīgas spēle ir paredzēta jau šo otrdien, kad DHK „Latgale” savās mājās uzņems HK „Rīga 95” un HS „Rīga/Prizma” „Volvo SC” ledus hallē sacentīsies ar JLSS/Zemgale. Trešdien, „LM2” savās mājās sacentīsies ar „SMScredit.lv” komandu un „Ozolnieki-MONARCH” izbraukumā tiksies ar HS Rīga/LSPA.