"Liepāja" iemet sešus un nonāk soļa attālumā no čempionu titula

Latvijas čempionāta ceturtajā finālspēlē “Kurbads” Ogrē uzņēma “Liepāju”, kas svinēja uzvaru ar rezultātu 6:4, sagādājot "Kurbadam" trešo zaudējumu četrās spēlēs.

Pēc vakardienas piedzīvotā zaudējuma ogrēniešu galvenais treneris Pēteris Ostošovs veica karindālas izmaiņas uzbrukuma virknējumos, savukārt "Liepāja" stūrmanis Igors Ļebedevs uzticējās pārbaudītām vērtībām. Maču aktīvi iesāka mājnieki, un jau trešajā minūtē Toms Zeltiņš, neskatoties uz pretinieku aizsarga centieniem viņu kavēt, kritienā raidīja ripu Vadima Miščina sargātajos vārtos, atklājot spēles rezultātu (1:0). "Kurbads" neapstājās un turpināja agresīvi uzbrukt, pat mazākumā nopietni apdraudot pretinieku vārtus. Tas lika sarosīties viesiem, kuri trešdaļas vidū panāca izlīdzinājumu, kad Beizaks pie Ogres vārtiem apzaga Edmundu Knikstu un bez vilcināšanās izdarīja metienu garām Uldim Čalpam (1:1).

Tomēr pavisam drīz otro reizi mačā vadībā izvirzījās Ogres hokejisti. Vispirms Macijevskis lieliskā metiena pozīcijā izvirzīja Juri Štālu, ar kura metienu galā tika Miščuks, bet pēc pāris sekundēm, esot aiz pretinieku vārtiem, pieredzējušais Macijevskis asistēja Edgaram Adamovičam, kurš bija nekļūdīgs (2:1). "Kurbads" turpināja spiest un trešdaļas pēdējā minūtē Adamovičs pielaboja Gricinska metienu, gūstot savus otros vārtus spēlē (3:1).

Atgriežoties no komandu ģērbtuvēm, pirmo reizi šajā finālsērijā vietu "Liepāja" vārtos ieņēma Nils Grīnfogels, un viesi bija apņēmības pilni lauzt spēles gaitu, iespiežot "Kurbadu" savā laukuma zonā un jau pašā sākumā divas reizes pēc kārtas nopelnot skaitlisko vairākumu, tomēr neko bīstamu izveidot nespēja, savukārt mazākumā mājnieki bija ļoti draudīgi, vairākas reizes liekot pasvīst veiksmīgi spēlē iegājušajam Grīnfogelam.

Taču turpinājumā "Kurbadu" atkal iegāza nedisciplinētā spēle, kad īsā laikā ļoti muļķīgā veidā tika nopelnīti divi noraidījumi, pusminūti spēlējot trijatā pret pieciem. Viesi ar skaistu kombināciju pavisam ātri lielo vairākumu pārvērta vārtu guvumā. Pēc zaudētajiem vārtiem Ogres hokejistiem vēl vairāk kā minūti nācās spēlēt četratā, un Iļja Makarovs panāca izlīdzinājumu (3:3). Savukārt 12 sekundes pirms trešdaļas beigām Makarovs pirmo reizi spēlē izvirzīja savu komandu vadībā (4:3).

Pamatlaika pēdējā nogrieznī Ostošovs veica vārtsargu maiņu, Čalpas vietā sūtot pieredzējušo Andi Znatnaju, tomēr arī viņam nācās kapitulēt liepājnieku priekšā, kad skaitliskajā mazākumā viesi izrāvās divatā pret vienu aizsargu un Egils Kalns iesita vēl vienu naglu "Kurbada" zārkā (5:3). Tomēr mājnieki nepadevās un Gatis Gricinskis vienus vārtus atguva un atgrieza intrigu (4:5). Lai gan turpinājumā mājnieki pamatīgi sakūla ūdeni pie Grīnfogela vārtiem, divas minūtes pirms pamatlaika beigām Znatnaju nomainot pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr centieni nevainagojās panākumiem un Zabis, raidot ripu tukšos vārtos, panāca 6:4.

"Kurbads" - "Liepāja" 4:6 (3:1, 0:3, 1:2)

Vārti: 2:17 Zeltiņš (Valters, Bluks) 1:0, 10:47 Beizaks 1:1, 14:59 Adamovičs (Macijevskis) 2:1, 19:44 Adamovičs (Gricinskis, Hartmanis) 3:1, 31:23 Kalns (Tūbelis, Grīnbergs) 2:3, 33:10 Makarovs (Ņekļudovs) 3:3, 39:48 Makarovs (Korņilovs) 3:4, 47:55 Kalns (Zabis) 3:5, 51:16 Gricinskis (Straupe, Bluks) 4:5, 59:04 Zabis 4:6
Soda minūtes: 45-20
Metieni: 39 - 29
Vārtsargi: Uldis Čalpa, Andis Znatnajs - Vadims Miščuks, Nils Grīnfogels