Latvija neiemet un krievu svinības neiztraucē

Pasaules čempionātā hokejā Latvijas izlase ar 0:4 piekāpās mājiniecei Krievijai, neskatoties uz vairākām vārtu gūšanas iespējām un Krievijas noraidījumiem.

Latvijas vārtos šodien stājās Elvis Merzļikins, kurš pirmajā periodā turpināja iepriekš pret zviedriem iesākto pārliecinošo spēli. Krievijas izlase gan viņu ar pārāk bīstamiem uzbrukumiem netraucēja, bet visus standarta metienus Merzļikins droši atvairīja. Pats spēles sākums Latvijai, kurai diskvalifikācijas dēļ nācās iztikt bez Ronalda Ķēniņa, bija lielisks, taču dīvaini piešķirts Gunta Galviņa noraidījums ļāva Krievijai sakārtot rindas un pārņemt iniciatīvu.

Iniciatīva Krievijai piederēja, taču ar individuāli veiksmīgām darbībām labus uzbrukumus radīja Vitālijs Pavlovs, Miķelis Rēdlihs un Miks Indrašis, bīstami meta Gunārs Skvorcovs, taču sekmīgi spēlēja arī krievu „Blue Jackets” vārtsargs Sergejs Bobrovskis. Pirmā perioda sekmīgā spēle un neizšķirts tika izsēts vējā otrā perioda pirmajā minūtē, kad Galviņš kļūdījās savā zonā, ripa nonāca pie pieredzējušā Pāvela Dacjuka, un pēc viņa piespēles Artēmijs Panarins atklāja rezultātu.

Kļūda savā zonā bija iemesls arī otro vārtu zaudējumam 28. minūtē, kad Panarins pārtvēra ripu un pēc žiglas izspēles Jevgeņijs Dadonovs varēja mest ripu jau pilnīgi tukšā vārtu stūrī. Latvija atbildēja ar spēcīgu vairākumu, kurā visas divas minūtes kontrolēja ripu pretinieku zonā, bet rezultātu tas nenesa. Perioda izskaņā Latvijai bija iespēja gan piecu minūšu ilgajam noraidījumam, gan uz pusotru minūti spēlēt piecatā pret trim, taču gan Bobrovskis nospēlēja iespaidīgi, gan pietrūka veiksmes, gan vairākuma izskaņā arī izdomas, jo izspēles sāka atkārtoties.

Lielais vairākums Latvijai gan radās nepatīkamos apstākļos – teicami nospēlēja Indrašis, taču uz zilās līnijas tika apturēts ar asu pārkāpumu, Aleksejam Jemeļinam ietriecoties viņa ceļgalā. Indrašis ar medicīniskā personāla palīdzību devās uz ģērbtuvēm, kamēr Jemeļinam spēle bija beigusies 5+20 soda dēļ. Trešā perioda sākumā Indrašis gan atkal bija laukumā un darbojās aktīvi, uzreiz izceļoties ar spēka paņēmienu. Viņš aizvadīja spēli līdz līdz galam un no traumas izskatās izvairījies.

Trešajā periodā Krievija vēl trīs reizes raidīja ripu mūs vārtos, bet ieskaitīti gan tika tikai divi, jo vienreiz Mozjakins to paveica ar slidu. Tas gan neglāba no rezultāta ziņā ļoti nepatīkamas sakāves ar 0:4, turklāt Latvija vēlreiz trešajā periodā neprata izmantot lielo vairākumu, kurā varēja spēlēt teju divas pilnas minūtes. Par labāko Latvijas komandā tika atzīts Andris Džeriņš, kamēr Krievijas rindās labākais bija Artēmijs Panarins, kura maiņa arī lielā mērā atbildīga par Latvijas pieveikšanu. Panarinam divi vārti un divas piespēles, Vadimam Šipačovam 1+2, Dadonovam 1+1.

Šīs bija Latvijas piektais zaudējums pēc kārtas pret Krieviju pasaules čempionāta spēlēs, turklāt pēdējos trīs savstarpējos mačos izdevies gūt tikai vienus vārtus. Latvijai arī nācies piedzīvot kādas patīkamas sērijas galu, proti, kopš 2015. gada aprīļa pārbaudes spēles pret Franciju mūsu izlasei bija izdevies gūt vismaz vienus vārtus 24 spēlēs pēc kārtas. Savukārt PČ mačos Latvija nebija atstāta sausā kopš 2013. gada, kad ar 0:2 piekāpāmies Vācijai. Turnīra tabulā Latvijas izlase atkāpusies uz pēdējo vietu, taču jau aizvadījusi visas apakšgrupas spēles pret favorītēm.

Plašāka informācija par mača gaitu pieejama spēles teksta tiešraidē.

Mača iznākums neattaisnoja Sportacentrs.com lasītāju optimismu. Aptaujā sociālajā tīklā „Twitter” 73% aptaujāto norādīja, ka Latvija šodien uzvarēs Krieviju, bet tikai 27% izteicās, ka Latvija piedzīvos zaudējumu.

Pasaules čempionāts hokejā, 9. maijs

Latvija-Krievija 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Vārti: 20:29 Panarins (Dacjuks) 0:1, 27:34 Dadonovs (Šipačovs, Panarins) 0:2, 47:02 Šipačovs (Panarins, Dadonovs), 57:30 Panarins (Čudinovs, Šipačovs) (vair.) 0:4
Metieni: 27:37
Soda minūtes: 8:35
Vārtsargi: Elvis Merzļikins - Sergejs Bobrovskis

Latvijas izlases sastāvs: Elvis Merzļikins (Edgars Masaļskis), Guntis Galviņš-Edgars Siksna, Rodrigo Ābols-Zemgus Girgensons-Kaspars Daugaviņš; Kristaps Sotnieks-Aleksandrs Jerofejevs, Miķelis Rēdlihs-Andris Džeriņš-Roberts Bukarts; Oskars Cibuļskis-Maksims Širokovs, Gunārs Skvorcovs-Gints Meija-Miks Indrašis, Edgars Kulda-Māris Bičevskis-Vitālijs Pavlovs; Jānis Andersons,Aleksejs Širokovs