Latvija zaudē "bullīšos", izredzes uz 1/4 finālu sarūk

Latvijas izlases hokejisti šovakar pasaules čempionāta A grupas piektās spēļu kārtas mačā Maskavā ar 2:3 pēcspēles metienu sērijā zaudēja Dānijas valstsvienībai.

Spēle iesākās diezgan straujā tempā, taču abas komandas spēlēja piesardzīgi un droši aizsardzībā, tādējādi bīstami momenti neradās. Pirmās trešdaļas vidū nevajadzīgo noraidījumu aiz pretinieku vārtiem nopelnīja Vitālijs Pavlovs un pēc 50 sekundēm Niklass Jensens ar precīzu metienu vārtu tuvajā augšējā stūrī izvirzīja dāņus vadībā. Pēc gūtajiem vārtiem laukumā atkal bija vērojama līdzīga aina tai, kāda bija redzama pirms vārtu guvuma, tomēr nedaudz biežāk pretinieku vārtus apdraudēja Dānijas hokejisti. Nepilnas trīs minūtes līdz trešdaļas beigām skaitlisko pārsvaru ieguva Latvija un pēc Roberta Bukarta piespēles ar ļoti precīzu metienu izcēlās Andris Džeriņš. Bet pēc brīža Latvijas komanda vēlreiz ieguva tiesības spēlēt vairākumā, taču līdz perioda beigām izmantot viena vīra pārsvaru neizdevās.

Otrās trešdaļas sākumā Bukarts uzlika ripu uz nūjas Zemgum Girgensonam, taču viņš no vārtu priekšas nepārcēla ripu pāri Sebastiana Dāma kājsargam. Tomēr šajā epizodē pret Bukartu tika pārkāpti noteikumi, Latvijas izlase ieguva vairākumu un pēc Bukarta piespēles savus pirmos vārtus Latvijas valstsvienībā šajā pavasarī guva komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš. Tomēr perioda 9. minūtē Madsa Bedkera mestās ripas lidojuma virzienu pa ceļam uz vārtiem lieliski pielaboja Mortens Poulsens.

Turpinājumā Latvijas izlase pēc Maksima Širokova noteikumu pārkāpuma pretinieku zonā otro reizi mačā palika mazākumā, bet šoreiz Merzļikins palika nepārspēts. Nepilnas piecas minūtes līdz perioda beigām Aleksejs Širokovs ar spēka paņēmienu pārsteidza dāņu hokejistu, bet tiesneši piešķīra 5+20 minūšu sodu par sitienu galvas rajonā. Izturējusi pāris minūtes mazākuma, Latvijas komanda pēc Girgensona noraidījuma palika trijatā, tomēr līdz pat trešdaļas beigām prata noturēties.

Trešā perioda sākumā Latvijas izlasei izdevās noorganizēt labu pretuzbrukumu, kurā vispirms Girgensona metienu atvairīja Dāms, bet pēc tam pa lidojošu ripu tukšu vārtu priekšā netrāpīja Gints Meija. Trešdaļas vidū ilgstošs Latvijas komandas uzbrukums beidzās ar Džeriņa metienu no vārtu priekšas, bet neilgi pēc tam vēl viena ofensīva beidzās ar Rodrigo Ābola metienu pa vārtu stabu un Daugaviņa metienu virsū vārtsargam. Vārti turpināja briest – vēl viena laba izdevība bija Džeriņam, taču arī dāņi atbildēja ar pāris bīstamiem uzbrukumiem.

74 sekundes līdz pamatlaika beigām Olivers Lauridens trāpīja pa vārtu pārliktni brīdī, kad Merzļikins jau sēdēja uz ledus, bet 36 sekundes līdz pamatlaika beigām par ripas izmešanu ārpus laukuma Dānija uzdāvināja Latvijas izlasei vairākumu. Tiecama izdevība nopelnīt komandai trīs punktus bija Džeriņam, taču viņam neizdevās pacelt ripu, bet Kristaps Sotnieks piecas sekundes līdz beigām trāpīja pa vārtu stabu…

Arī papildlaika sākumā izmantot skaitlisko pārsvaru (četri pret trim) neizdevās, bet papildlaika vidū pāris bīstami momenti bija arī pie Merzļikina vārtiem. "Bullīšu" sērijā Latvijas izlases labā vārtus guva Miks Indrašis, bet neiemeta Džeriņš un Daugaviņš. Tikmēr dāņiem precīzs bija Larss Ellers un Niklass Jensens, bet Merzļikinu pārspēt neizdevās Nikolajam Ēlersam.

Latvijas izlase pirmoreiz pasaules čempionātu sākusi ar pieciem zaudējumiem pēc kārtas. Iepriekš antirekords tika sasniegts 2011. gadā, kad pasaules čempionāts sākās ar četriem zaudējumiem.

Latvija – Dānija 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1)

Vārti: 11:57 Niklass Jensens (Grēns, Madsens, vair.) 0:1, 17:45 Džeriņš (Bukarts, Cibuļskis, vair.) 1:1, 21:57 Daugaviņš (Bukarts, Džeriņš, vair.) 2:1, 28:28 Poulsens (Bedkers, Grēns) 2:2, 65:00 Jensens (s.m.) 2:3.
Soda minūtes: 33:10
Metieni: 32:35
Vārtsargi: Elvis Merzļikins – Sebastians Dāms

Latvija: Elvis Merzļikins (Edgars Masaļskis); Kristaps Sotnieks-Oskars Cibuļskis, Kaspars Daugaviņš-Andris Džeriņš-Roberts Bukarts, Ralfs Freibergs-Aleksandrs Jerofejevs, Aleksejs Širokovs-Ronalds Ķēniņš-Vitālijs Pavlovs, Maksims Širokovs-Guntis Galviņš, Miks Indrašis-Zemgus Girgensons-Gints Meija, Edgars Kulda-Rodrigo Ābols-Māris Bičevskis,Edgars Siksna, Gunārs Skvorcovs.