Latvija zaudē arī norvēģiem un atkal paliek 13. vietā

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu pabeidza ar zaudējumu 1:3 Norvēģijai. Tas Latvijai lika otro gadu pēc kārtas palikt 13. vietā.

Arī šodien Latvijas vārtos stājās Elvis Merzļikins, kamēr norvēģi vārtu drošību uzticēja Stefenam Sebergam, kurš turnīra lielāko daļu bija rezervista lomā. Leonīda Beresņeva vadītais treneru kolektīvs bija izvēlējies saglabāt tādas pašas maiņas kā iepriekšējā mačā, un spēles sākumā tas nesa rezultātu, jo Miks Indrašis 12. minūtē atklāja rezultātu. Viņš izmantoja vairākumu, taču vārti tika gūti ātrajā uzbrukumā. Norvēģi izmeta ripu no zonas un centās nomainīties, bet Guntis Galviņš ar žiglu piespēli Indrašim viņus apsteidza.

Indrašim šie bija pirmie vārti turnīrā, kamēr Latvija pirmā vārtus guva pirmoreiz pasaules čempionāta septiņās spēlēs – iepriekš vienmēr nācās vispirms ielaist. Vadība turklāt nenoturējās ilgi, jo neveiksmīgi ripu zaudēja Aleksejs Širokovs, un norvēģu uzbrucējs Kens Andrē Ūlimbs izcēlās ar lielisku ripas apstrādi un vairāku Latvijas hokejistu ielenkumā vārtu priekšā pārspēja Merzļikinu.

Taču īstā katastrofa tika pietaupīta otrā perioda pirmajai minūtei, kad norvēģi 16 sekunžu intervālā iemeta divas ripas Merzļikina vārtos. Abas reizes norvēģiem nedaudz paveicās, taču Latvijas aizsargi un Merzļikins neizskatījās gatavi perioda sākumam, un tika pieprasīts pusminūtes pārtraukums. Merzļikinu nomainīja Edgars Masaļskis, kurš perioda turpinājumā atvairīja izgājienu viens pret vienu un nospēlēja pārliecinoši. Savukārt Latvija kārtējo reizi šajā turnīrā neizmantoja lielo vairākumu pieci pret trīs.

Pēdējā periodā Latvija bija vairākas iespējas atspēlēties, no kurām jāizceļ Mika Indraša izgājiens viens pret vienu un Roberta Bukarta metiens pa vārtu pārliktni, taču vārtus gūt tā arī neizdevās, par spīti vārtsarga nomaiņai pret papildu uzbrucēju. Tas deva norvēģiem vairākas iespējas iemest ripu tukšos vārtos, bet Latvijas aizsargi katru reizi bloķēja metienu. No zaudējuma 1:3 gan tas neglāba.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē šajā spēlē tika atzīts Ralfs Freibergs, savukārt Norvēģija labākā spēlētāja balvu piešķīra galvenajam trenerim Rojam Juhansenam. Ilggadējais izlases treneris jau iepriekš bija paziņojis par aiziešanu no izlases pēc PČ un ar šo balvu viņam tika izrādīts īpašs un unikāls gods.

Tika piešķirtas arī balvas trim Latvijas labākajiem spēlētājiem visā turnīrā - tās ieguva Andris Džeriņš, Elvis Merzļikins un Oskars Cibuļskis.

Plašāka informācija par mača gaitu pieejama spēles teksta tiešraidē šeit: Teksta tiešraide: Latvija - Norvēģija 1:3...

Pasaules čempionāts hokejā, 17. maijs

Latvija - Norvēģija 1:3 (1:1, 0;2, 0:0)
Vārti: 11:42 Indrašis (Galviņš) (vair.) 1:0, 16:12 K. Ūlimbs (Ulsens) 1:1, 20:40 Hūless (Martinsens, Cukarelo) 1:2, 20:56 Juhannesens 1:3

17. maijs16:15Norvēģija1:3

Līdz ar to Latvijas izlase turnīru noslēdza ar vienu uzvaru septiņās spēlēs un sešiem punktiem, kas deva tikai septīto vietu apakšgrupā, apsteidzot vien Kazahstānu. Čempionāta kopvērtējumā Latvija ieņems 13. vietu, kurā bija arī pagājušajā gadā.

LHF Valdes noteiktais uzdevums – desmitā vieta čempionātā – nav ticis izpildīts, turklāt ārpus labāko desmitnieka Latvija palikusi jau ceturto gadu pēc kārtas. Šis arī ir sliktākais rezultāts galvenā trenera Leonīda Beresņeva karjerā darbā ar nacionālo izlasi. Iepriekšējos četros PČ, kuros Latvija spēlēja viņa vadībā, trīsreiz izdevās iekļūt labāko desmitniekā (vienreiz septītā un divreiz devītā vieta), un tikai vienreiz, 1999. gadā, nācās palikt 11. vietā.