Latvija aizvada fantastisku maču, tomēr pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā neiekļūst!

Elpu aizraujošā cīņā sāpīgu zaudējumu ar 4:5 piedzīvojusi Latvijas izlase, piekāpjoties Zviedrijas valstsvienībai. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas izlasei derēja tikai trīs punkti jeb uzvara pamatlaikā. 57. minūtē Roberts Bukarts guva savus trešos vārtus un panāca 4:4, bet izšķirošo ripu zviedri ieraidīja tukšos vārtos.

Iepriekšējās divas spēles Latvijas izlases vārtos aizvadot Elvim Merzļikinam, šoreiz treneru korpuss izlēma vārtu drošību uzticēt Kristeram Gudļevskim. Pēc vienas spēles izlaišanas diskvalifikācijas dēļ ierindā atkal bija Ralfs Freibergs.

Gudļevska modrība tika pārbaudīta jau pašā spēles sākumā, tomēr Zviedrijas izlases kaptenis Olivers Ekmans-Lāšons, ticis atstāts pavisam brīvs vārtu priekšā, norībināja vārtu stabu. Pretējā laukuma galā Latvijas vadošie uzbrucēji izvirzīja teicamā pozīcijā Rūdolfu Balceru, kuram neizdevās no tuvas distances pārspēt vārtsargu Henriku Lundkvistu. Pirmā perioda vidū Latvijas izlase pirmoreiz nonāca mazākumā un zviedri izvirzījās vadībā. Teicamu plaukstas metienu vārtu augšējā stūrī izpildīja Eliass Petešons, bet Gudļevska skats bija aizsegts (0:1).

Pēc izvirzīšanās vadībā zviedri nedaudz vieglprātīgi nospēlēja aizsardzībā, ļaujot latviešiem izveidot divas lieliskas pretuzbrukuma iespējas, kas netika realizētas. Teodoram Bļugeram tuvcīņā neizdevās apspēlēt Lundkvistu, vārtsargam glābjot Zviedrijas izlasi no vārtu zaudējuma, bet Roberta Bukarta piespēli Mikam Indrašim pārtvēra pretinieku aizsargs. Uzbrukumā pamanāms bija otro spēli čempionātā aizvadošais Jānis Jaks, kurš izpildīja vairākus metienus pa pretinieku vārtiem.

Otrais periods uzsākās ar vētrainu Zviedrijas izlases spiedienu, un tikai trešdaļas septītajā minūtē ar pirmo uzbrukumu atbildēja Latvijas izlase. Pēc Eliasa Lindholma metiena no vārtu priekšas Latviju izglāba Gudļevskis, bet Jona Klingberja raidījums no zilās līnijas sasniedza vārtu stabu. Spēles pamatlaiks jau bija teju pusē, kad pie pirmā vairākuma tika arī latvieši. Līdz šai spēlei Zviedrijas izlase mazākumā bija spēlējusi nevainojami, taču šai sērijai pienāca gals - latvieši izspēlēja līdz Roberta Bukarta metienam, un glābējs vairs nebija arī Lundkvists, uzbrucējam trāpot vārtu tālajā devītniekā (1:1).

Vienādos sastāvos atkala turpinājās zviedru dominance. Kārtējo reizi Gudļevskim talkā nāca vārtu stabs - šoreiz pēc Gabriela Landeskoga metiena. Savas komandas uzbrucējiem palīdzību uzbrukuma ievadīšanā sniedza Lundkvists, no sava laukuma gala ar tālu piespēli ievadot ātro uzbrukumu, kurā Adrians Kempe ar ļoti precīzu metienu virs Gudļevska pleca atkal panāca vadību Zviedrijai (1:2).

Trešās trešdaļas sākumā Latvijas izlasei bija vēl viens vairākums, un atkal izdevās uzlauzt zviedru aizsardzību - šoreiz ar lielu veiksmes palīdzību. Lundkvists izlaida Roberta Bukarta mesto ripu sev aiz muguras, to izraidīt no bīstamās zonas centās Matiass Ekholms, tomēr ripa trāpīja pa Ēriksona slidu un nonāca zviedru vārtos (2:2). Latvijas izlase bija uz viļņa, un divarpus minūtes vēlāk izcēlās arī vienādos sastāvos. Rihards Bukarts skaisti apspēlēja aizsargu, nonākot aci pret aci ar Lundkvistu, kur atstāja ripu pie brīvā stūra Jakam. Aizsargs, kurš uzbrukumu bija iesācis, to arī pabeidza, izvirzot Latviju vadībā (3:2).

Balceram nedaudz vēlāk bija ļoti laba iespēja panākt divu vārtu pārsvaru, taču šoreiz Lundkvists glāba savu komandu. Zviedri sāka nedaudz nervozēt, tomēr ilgi nenācās gaidīt, līdz pretuzbrukumā atkal rezultāts tika izlīdzināts - precīzu metienu starp vārtsarga kājsargiem izpildīja Antons Landers, metot no labās uzbrukuma zonas malas (3:3). Vien minūti vēlāk Gudļevskim nācās kapitulēt arī ceturto reizi, kad zviedrus atkal vadībā izvirzīja Patriks Hornkvists. Pēc neveiksmīga rikošeta pa Māra Bičevska slidu ripa nonāca aiz Gudļevska muguras, kur to pamanīja zviedru uzbrucējs un ieraidīja aiz vārtu līnijas (3:4).

Spēlē tas gan nebūt nebija viss. Savu pēdējo vārdu vēl nebija teicis Bukarts vecākais, nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām noformējot sev hattrick - uzbrucējs ar atkārtotu metienu no vārtu priekšas atkal panāca līdzsvaru uz tablo (4:4). Tiesneši skatījās video atkārtojumu veselas divas reizes, taču vārti tika ieskaitīti. Lai saglabātu cerības uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā, Latvijas izlasei obligāti bija nepieciešama uzvara pamatlaikā, tāpēc mača izskaņā vārtsargs tika mainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Vēl vienu lūzumu gan latviešiem vairs panākt neizdevās, Denisam Rasmusenam raidot ripu tukšos vārtos un pieliekot spēlei punktu - 4:5.

Zviedrija - Latvija 5:4 (1:0;1:1;5:3)

Vārti: 10:15 E. Petešons (Landeskogs, Lindholms, vair.) 1:0, 29:35 Ro. Bukarts (Ri. Bukarts, Freibergs, vair.) 1:1, 33:38 Kempe (Nīlanders, Klingberjs) 2:1, 41:11 Ro. Bukarts (vair.) 2:2, 43:42 Jaks (Ri. Bukarts, Dārziņš) 2:3, 49:00 Landers (Kempe) 3:3, 50:09 Hornkvists (Nīlanders, Venberjs) 4:3, 56:36 Ro. Bukarts (Indrašis, Sotnieks) 4:4, 59:26 Rasmusens (t.v.) 5:4
Soda minūtes: 6:6
Vārtsargi: Henriks Lundkvists - Kristers Gudļevskis