Asumiem bagātā mačā Latvijas izlase piekāpjas Čehijai

Pirmajā periodā izvirzoties vadībā ar divu vārtu pārsvaru, turpmākajā spēles gaitā Latvijas izlase nespēja pretoties Čehijas valstsvienības spiedienam un piedzīvoja zaudējumu ar 3:6. Asumiem un provokācijām bagātā cīņā noraidījumi līdz mača beigām pretrunīgās situācijās tika piespriesti Mārim Bičevskim un Laurim Dārziņam, kura kontā divi gūti vārti.

Latvijas izlases vārtu drošība atkal tika uzticēta Elvim Merzļikinam, kurš no rezervistu soliņa noraudzījās maču pret Itāliju. Galvenais treneris Bobs Hārtlijs turpināja spēlēt paslēpes, pieteikumā ierakstot pavisam citādu virknējumu sastāvu, nekā tas bija laukumā.

Abas komandas maču sāka ļoti dinamiskā tempā, tomēr nedaudz ātrāki uz slidām izskatījās Čehijas hokejisti. Jau spēles sākumā izlases apmainījās ar pirmajiem noraidījumiem, bet savu vairākumu spēja realizēt tikai Latvijas izlase, septītajā minūtē izvirzoties vadībā. Pirmā vairākuma brigāde izspēlēja teicamu kombināciju, metiena pozīcijā izvirzot Lauri Dārziņu, taču kapteinis nomānīja gandrīz visus, atdodot ripu pa kreisi brīvajam Mikam Indrašim, kurš ar precīzu metienu guva savus otros vārtus čempionātā un realizēja lielo vairākumu (1:0).

Laukumā bija vērojama kārtīga spēka spēle, čehu hokejisti regulāri centās izsist no sliedēm Elvi Merzļikinu, pēc metieniem ikreiz cenšoties sataisīt nelielu traci Latvijas izlases vārtu priekšā. Latviešiem izdevās izturēt vēl vienu mazākumu, bet vēlāk pēc aktīvas Riharda Bukarta darbības tika pie vēl viena vairākuma. Šoreiz kapteinis Dārziņš izlēma visu nokārtot pats - uzbrucējs savāca ripu savā zonā, eleganti izlavierēja cauri visam čehu kvartetam, apspēlēja arī vārtsargu Patriku Bartošāku un ieslidināja ripu vārtos (2:0).

Nonākuši vēl lielākos iedzinējos, čehi paaugstināja spiedienu un izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr lieliski spēlēja vārtsargs Merzļikins, atvairot Dominika Kubalīka un Mihala Ržepīka brīvus metienus no vārtu priekšas.

Otrais periods jau aizritēja pilnīgā Čehijas izlases zīmē. Par nepatikšanu sākumu kļuva Māra Bičevska noraidījums līdz spēles beigām, kad neveiksmīgā epizodē pie laukuma apmales neizdevās spēka paņēmiens pret Ržepīku. Čehu spiediens bija vētrains, un Latvija ar pūlēm turējās spēlē. Vienreiz pretinieka metienu tukšos vārtos bloķēja Kristaps Sotnieks, bet pēc Ržepīka metiena ripa noslīdēja gar vārtu līniju, atsitoties pret abiem Merzļikina kājsargiem.

Vārti brieda, un pēc tam 13 minūšu laikā čehi guva četrus bezatbildes vārtus. Vispirms 26. minūtē Filips Hroneks ar ļoti spēcīgu metienu no zilās līnijas izcēlās piecu minūšu vairākuma izskaņā (2:1). Jans Kovāržs ar asu plaukstas metienu aizsarga aizsegā pārspēja Merzļikinu otro reizi, panākot izlīdzinājumu (2:2). 38. minūtē pirmoreiz rupjāk kļūdījās arī Elvis - Vorāčeka mestā ripa trāpīja pa ķērājcimdu, taču iespruka vārtos, Čehijas izlases kapteinim izvirzot savu komandu vadībā (2:3). Tas gan otrajā periodā vēl nebija viss, jo minūti pirms tā beigām Jakubs Vrāna izmantoja Latvijas izlases hokejistu neuzmanības brīdi savā aizsardzības zonā, savācot ripu vārtu priekšā un panākot 4:2 Čehijas labā.

Arī trešajā trešdaļā čehi nedomāja atkāpties un devās pēc piektā vārtu guvuma. Mērķi arī izdevās sasniegt, perioda sestajā minūtē Dominikam Simonam sodot latviešus par kārtējo kļūmi aizsardzībā (2:5). Latvijai bija iespēja vairākumā samazināt deficītu, bet pēc Roberta Bukarta metiena pretiniekiem talkā nāca vārtu pārliktnis. Čehi spēlēja visai netīri, un vairākas epizodes palika aiz tiesnešu redzesloka - Ondžejs Palāts ar nūju pārsita lūpu Batņam, taču sodīts netika.

Pamatlaika izskaņā čehu līdzjutēji jau varēja līksmot, bet Latvijas izlase vairākumā vēl cerēja saglābt to, kas glābjams. Jau piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Merzļikins tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, un Dārziņš vairākumā guva savus otros vārtus mačā, pārspējot Bartošāku ar precīzu šķīlienu (3:5). Pēdējo vārdu spēlē gan teica Vorāčeks, ieraidot ripu tukšajos Latvijas izlases vārtos (3:6).

Tomēr spēlē tas vēl nebūt nebija pēdējais pagrieziens. Pēc sesto vārtu zaudējuma izcēlās lieli asumi, pirms tam abu komandu hokejistiem apmainoties ar iespaidīgiem spēka paņēmieniem. Ralfs Freibergs aizsūtīja nokdaunā Gudasu, kurš pirms tam ielīmēja apmalē Dārziņu. Lauris, garām slidojot, saduras ar Vorāčeku, bet tiesneši lemj, ka Dārziņam par šo epizodi jāpiešķir noraidījums līdz spēles beigām.

Čehija - Latvija 6:3 (0:2;4:0;2:1)

Vārti: 06:04 Indrašis (Dārziņš, Cibuļskis, vair.) 0:1, 13:08 Dārziņš (Balcers, Cibuļskis vair.) 0:2, 25:41 Hroneks (Vorāčeks, vair.) 1:2, 31:01 Kovāržs (Palāts, Zamorskis) 2:2, 37:38 Vorāčeks (Simons, Hroneks) 3:2, 38:40 Vrāna (Faksa, Gudass) 4:2, 45:44 Simons (Vorāčeks, Frolīks) 5:2, 55:28 Dārziņš (Cibuļskis, vair.) 5:3, 58:28 Vorāčeks (Frolīks, Simons, vair.)
Soda minūtes: 14:44
Vārtsargi: Patriks Bartošāks - Elvis Merzļikins