Mūsu U-18 hokejisti fantastiski cīnās un iegūst astoto vietu pasaulē!

Ar sīvu zaudējumu pasaules U18 hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā debitēja Oļega Sorokina trenētā Latvijas izlase, kas sīvā cīņā tomēr atzina Kanādas pārākumu (1:3) un finišēja astotajā pozīcijā. Kanāda pusfinālā iekļuva pēc divu turnīru pārtraukuma un tajā spēlēs pret mājinieci Zviedriju.

Kanādieši jau ar pirmajām sekundēm metās apliecināt favorītu statusu un ātri nopelnīja pirmo vairākumu, taču Latvija ar labu aizsardzību to itin pārliecinoši izturēja un pamazām iespēlējās, izlīdzinot cīņas gaitu. Arī Latvija tika pie vairākuma, vārtus gan negūstot, taču spriedze sāncenšu vārtu priekšā vairākkārt tika radīta. 13. minūtē Latvijai arī bija teicama vārtu gūšanas iespēja – pēc Gļeba Prohorenkova metiena tālajā stūrī glāba Teilors Gotjē. Latvija turpināja meklēt iespējas pretinieku vārtu tuvumā un par to samaksāja ar ielaistu ripu pretuzbrukumā. Kanādieši 14. minūtē izveidoja ātru pāreju no aizsardzības uzbrukumā, un Breidens Šnaiders raidīja ripu starp Artūra Šilova kājsargiem (1:0).

Trīs minūtes līdz trešdaļas beigām viduszonā asu spēka paņēmienu veica Ralfs Jevdokimovs, kurš no sāniem piezagās Kīenam Vaškurakam un ar plecu trāpīja galvas rajonā. Vaškurakam vajadzēja ārsta palīdzību, Jevdokimovs saņēma 2+10 soda minūtes, bet pārāk ilgs vairākums ziemeļamerikāņiem gan nesanāca, jo tā vidū noteikumus pārkāpa arī Breidens Treisijs. Arī otrā perioda sākumā Latvija neizmantoja vairākumu, un pusotru minūti vēlāk Kanāda kuriozā veidā dubultoja pārsvaru. Pēc iemetiena mūsu aizsardzības zonā ripa atleca vārtu priekšā, un Henrijs Brants neveiksmīgi to ievirzīja starp Šilova kājsargiem (0:2). Latvija nenokāra galvas un trešās trešdaļas sākumā metās atspēlēties. Vispirms Gotjē glāba pēc Patrika Zabusova metiena no tuvas distances, bet drīzumā vārtsargs savu meistarību demonstrēja arī Latvijas vairākumā.

Ja trešdaļas sākumā tiesneši neizšķīrās Kanādu atstāt trijatā par Branta iegrūšanu apmalē, tad perioda vidū Dilans Holovejs neatstāja arbitriem citas iespējas, aizķerot Šilovu un dodoties uz noraidīto soliņu. Līdz šim Latvija visā turnīrā nebija realizējusi nevienu vairākumu, taču divdesmitais mēģinājums bija laimīgais – kanādiešu trijnieks tika piespiests pie vārtiem, un Brants no iemetiena apļa spēcīgi trāpīja tālajā stūrī (1:2), reabilitējoties par otro periodu un palielinot intrigu. Kanāda pirms ielaistajiem vārtiem bija divreiz trāpījusi pa mūsu vārtu stabu, taču neizmantotās iespējas nenožēloja – Latvija pēdējā minūtē noņēma vārtsargu un pieprasīja pārtraukumu, tomēr kanādieši pretuzbrukumā iemeta tukšos un pielika spēlei punktu (3:1).

Kanāda – Latvija 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Vārti: 13:48 Šnaiders (Treisijs) 1:0, 27:34 Krebss 2:0, 50:01 Brants (Vītoliņš, Polcs, vair.) 2:1, 59:40 Krebss (Zerijs, t.v.) 3:1

Latvijas U18 izlases sastāvs pasaules čempionātam

Vārtsargi: Artūrs Šilovs, ("Rīga"), Rūdolfs Lazdiņš (HS "Rīga"), Kārlis Reinis Riba ("Lido");
Aizsargi: Patriks Ozols ("Lido"), Ernests Ošenieks, Kārlis Krustiņš (abi - HS "Rīga"), Miks Tumānovs, Harijs Brants, Ņikita Mateiko (visi - "Rīga"), Nauris Sējējs (Ženēvas "Servette", Šveice);
Uzbrucēji: Rūdolfs Polcs, Gustavs Millers, Jānis Švanenbergs, Patriks Zabusovs (visi –"Rīga"), Gļebs Prohorenkovs, Raivis Kristiāns Ansons, Kristaps Skrastiņš, Ralfs Jevdokimovs, Rihards Liģis, Roberts Petrovičs, Aleksandrs Biškins, Raimonds Mikus Vītoliņš (visi - HS "Rīga"), Patriks Marcinkēvičs ("Prizma").
Galvenais treneris: Oļegs Sorokins. Trenera asistenti: Herberts Vasiļjevs, Juris Ozols.