Latvijas hokeja izlase aizraujošā mačā piekāpjas Krievijas valstsvienībai

Latvijas hokeja izlase savā pirmajā pavasara pārbaudes spēlē Rīgā un reizē arī pirmajā mačā galvenā trenera Boba Hārtlija vadībā spēja izvirzīties vadībā 2:0 pret vienu no gaidāmā pasaules čempionāta favorītēm Krievijas izlasi, taču trešajā periodā tika ielaisti trīs bezatbildes vārti un zaudēts ar 2:4. Rītdien abas izlases spēkosies vēlreiz.

Galvenais treneris Bobs Hārtlijs pie izlases bija ieradies tikai vakar, pavisam neilgi pēc Gagarina kausa izcīņas fināla, paspējot uz spēlēm pret Krieviju šodien un rīt. Pārbaudes spēļu kalendārs šoreiz sastādīts tā, ka šīs ir vienīgās izlases spēles šajā pavasarī savu līdzjutēju priekšā.

Mačā, pirms kura Arēnā Rīga tika iemūžināts Sergeja Žoltoka numurs, Latvijas vārtos stājās Kristers Gudļevskis, un Hārtlijs laukumā sūtīja arī pārējos līderus, kamēr Krievija Rīgā bija ieradusies vēl bez vairākām izsauktajām NHL zvaigznēm (Malkina, Kučerova), kā arī vēl nebija KHL finālistu CSKA un „Avangard” pārstāvju, toties bija pieci NHL spēlētāji ar Iļju Kovaļčuku priekšgalā.

Latvijai izdevās lielisks spēles sākums – krievu aizsargu kļūda noveda pie Mārtiņa Dzierkala izgājiena viens pret vienu, un viņš pasniegto dāvanu atpakaļ neatdeva, bet gan izmeta ripu vārtsargam starp kājsargiem un jau ceturtajā minūtē izvirzīja Latviju vadībā. Perioda turpinājumā Latvija izturēja divus mazākumus, nospēlēja blāvu vairākumu un 20. minūtē tomēr panāca 2:0. Par to parūpējās Kaspars Daugaviņš, izmantojot vēl vienu rupju Krievijas kļūdu, un Daugaviņš pēc pārtvertas ripas varēja piespēlēt Robertam Bukartam jau uz tukšiem vārtiem. Lai iegūtu 2:0 vadību, Latvijai pietika ar protokolā fiksētiem četriem metieniem pa vārtiem.

Otrajā periodā Krievija uzbruka daudz, bet bez īpaši bīstamiem momentiem, un Gudļevskim izdevās savus vārtus nosargāt neskartus līdz 35. minūtei. Tobrīd viņam nācās samierināties ar Artjoma Zuba metienu no zilās līnijas, kas ar laimīga rikošeta palīdzību atnesa Krievijai pirmos vārtus šajā spēlē. Gudļevskis toties glāba perioda izskaņā, kad Krievija neizmantoja savu lielisko iespēju pēc latviešu kļūdas laukuma centrā.

Trešā perioda vidū Latvija pāris minūšu intervālā zaudēja vadību un nokļuva iedzinējos. Jakupova maiņai izdevās ātri panākt 3:2 Krievijas labā, vispirms Anatolijam Goliševam no aizvārtes atrodot brīvu Jakupovu, bet pēc tam tukšu vārtu priekšā piespēli saņēma jau Goliševs pats. Latvijai atspēlēties vairs neizdevās, lai gan Dzierkals pāris reizes saasināja situāciju pie Krievijas vārtiem. Krievija beigās arī izmantoja Gudļevska nomaiņu pret sesto laukuma spēlētāju, panākot 4:2.

Par labāko Latvijas izlases sastāvā tika atzīts Dzierkals.

Latvija – Krievija 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)

Vārti: 3:40 Dzierkals 1:0, 19:01 Ro. Bukarts (Daugaviņš) 2:0, 34:23 Zubs (Kiseļevičs, Burmistrovs) 2:1, 45:08 Jakupovs (Goliševs, Kraskovskis) 2:2, 47:13 Goliševs (Kraskovskis, Jakupovs) 2:3, 59:33 Rafikovs 2:4
Soda minūtes: 10:18
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis – Aleksandrs Georgijevs