"Kurbads" mača galotnē uzvar HS "Rīga", Marcinkēvičam 3+1 uzvarā pār "Lido"

„Optibet” hokeja Virslīgā šodien aizvadītas trīs spēles – „Kurbads” ar četriem bezatbildes vārtiem trešajā periodā pārspēja „Rīgu” ar 5:1, „Prizma” ar 7:1 apspēlēja „Lido”, šajā spēlē ar četriem punktiem izceļoties 17 gadus vecajam Patrikam Marcinkēvičam, bet „Zemgale/LLU” pēcspēles metienos ar 4:5 zaudēja „Liepājai”.

„Kurbada” un „Rīgas” spēlē pirmajos divos periodos abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem – „Kurbadam” izcēlās Mārcis Zembergs, bet Rīgas hokeja skolas rindās vārtus guva 17 gadus vecais Ralfs Jevdokimovs. Neizšķirts pēc tam saglabājās līdz 50. minūtei, kad sekoja vairāki noraidījumi „Rīgas” sastāvā pēc kārtas, un „Kurbads” četru minūšu intervālā trīsreiz izmantoja vairākumu, beigās uzvarot ar 5:1.

Uzvaras vārti „Kurbada” sastāvā šoreiz Jurim Upītim, bet Jānis Sprukts un Mārtiņš Cipulis nopelnīja pa diviem punktiem (1+1).

„Zemgale/LLU” aizvadīja interesantu cīņu ar „Liepāju”, un pēc bezvārtu neizšķirta pirmajā periodā abas komandas iemeta sešus vārtus otrajā periodā. „Zemgale” uz brīdi nokļuva iedzinējos, bet perioda izskaņā nokārtoja sev vadību 4:2. Liepājniekie 46. minūtē samazināja starpību, bet 58. minūtē arī izrāva neizšķirtu, pateicoties Iļjas Žučkova vārtu guvumam. Žučkovs kļuva par mača varoni pēcspēles metienu sēriju, realizējot izšķirošo bullīti un sarūpējot savai komandai uzvaru ar 5:4. "Zemgalei" līdz ar to aprāvās septiņu uzvaru sērija.

Tikmēr „Prizma” bez lielām problēmām ar 7:1 apspēlēja gados jauno „Lido” vienību, taču „Prizmas” rindās īpaši izcēlās tieši tās jaunais hokejists. 17 gadus vecais Patriks Marcinkēvičs guva trīs vārtus, kā arī izdarīja rezultatīvu piespēli. Augumā nelielais Marcinkēvičs sezonas ievadā spēlēja Vācijā junioru līgā „Kolner U20” sastāvā, bet tagad pievienojies „Prizmai” un piecās spēlēs sakrājis septiņus punktus (4+3). Viņš šosezon spēlēja U20 izlases sastāvā pasaules čempionātā.

„Prizmas” sastāvā trīs punktus savāca Edijs Brahmanis un Maksims Širokovs, kamēr divas rezultatīvas piespēles Sergeja Pečuras rēķinā. Spēles statistikā „Prizmai” fiksēti 62 metieni, no kuriem 55 atvairīja „Lido” vārtsargs Kārlis Reinis Riba.

Lido – Prizma 1:7 (0:1, 0:3, )

Vārti: 6:10 Marcinkēvičs (A. Širokovs, M. Širokovs) (vair.) 0:1, 20:56 M. Širokovs (Brahmanis, Marcinkēvičs) (vair.) 0:2, 31:27 Brahmanis (Pečura, Liepa) (maz.) 0:3, 37:36 Riekstiņš (Bērziņš, Apsītis) 0:4, 40:45 Marcinkēvičs (M. Širokovs, Brahmanis) 0:5, 41:45 Kamoliņš (Maloļetkins, Ļutovs) 1:5, 54:36 Grīnbergs (M. Lipsbergs, Pečura) (vair.) 1:6, 59:04 Marcinkēvičs (Grīnbergs) 1:7
Metieni: 16:62
Vārtsargi: Kārlis Reinis Riba – Jānis Auziņš

Zemgale/LLU – Liepāja (0:0, 4:2, 0:2, 0:0, 0:1)

Vārti: 23:19 Adeļsons 1:0, 24:33 Razgals (Visockis, Kalns) 1:1, 28:39 Kalns (Mamčičs, Razgals) vair.), 1:2, 29:08 Ogorodņikovs (Feoktistovs, Grundmanis) 2:2, 32:02 Begovs (Kurņigins) (vair.) 3:2, 39:25 Ribčiks (Ogorodņikovs, Feoktistovs) 4:2, 45:28 Vilmans (Ņekļudovs, Žučkovs) 4:3, 57:47 Žučkovs (Razgals, Visockis) 4:4,
Metieni: 48:34
Vārtsargi: Rihards Cimermanis – Kristaps Nazarovs

Kurbads – Rīga 5:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Vārti: 14:05 Zembergs (Porejs) 1:0, 28:45 Jevdokimovs (Undelis) 1:1, 49:31 Upītis (Cipulis) (vair.) 2:1, 53:06 Straupe (Puškarjovs) (vair.) 3:1, 53:54 Cipulis (Gipters, Sprukts) (vair.) 4:1, 59:30 Sprukts (t.v.) 5:1
Metieni: 52:16
Vārtsargi: Denijs Romanovskis – Artūrs Šilovs