Latvijas U-20 izlase pārliecinoši apspēlē Austrijas vienaudžus

Pirmo uzvaru pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā otrdien svinēja Latvijas nacionālā izlase, kas ar rezultātu 4:1 (0:0, 3:0, 1:1) pārspēja Austrijas valstsvienību.

atvijas un Austrijas izlasēm vakar bija brīvdiena, kas sekoja pēc svētdienas mačiem, kuros abas izlases piedzīvoja zaudējumus. Kārļa Zirņa vadītajai Latvijas izlasei izdevās iemest tikai vienu ripu Francijas vārtos, kamēr Austrija paņēma punktu pret turnīra saimnieci Vāciju.

Šodienas mačā Latvijas vārtos stājās Jānis Voris, nomainot pret Franciju sākumsastāvā izgājuši Niklāvu Rauzu. Vorim izdevās palikt nepārspētam līdz pat 56. minūtei, kad austrieši uzvarēja iemetienā mūsu zonā un ar atkārtotu metienu raidīja ripu vārtos. Vārtus guva 17 gadus vecais Fabians Hohegers, kurš ikdienā spēlē Alpu Hokeja līgā „Klagenfurter” sastāvā. Tobrīd rezultāts tapa 4:1, joprojām Latvijas labā, un tas neapdraudēja Latvijas uzvaru.

Mača pirmā puse gan Latvijas izlasei sanāca krietni nervozāka. Lai arī pirmajā periodā latvieši uzbruka krietni vairāk, rezultātu atklāt neizdevās, tas bija jāatliek uz otrā perioda sākumu. Lieliski aiz vārtiem nospēlēja Emīls Ģēģeris, kurš aizslidoja uz vienu pusi, bet piespēli izdarīja uz otru pusi, un Rūdolfs Polcs varēja iemest tukšā vārtu stūrī, kamēr vārtsargs gaidīja ripu otrā malā.

Drīz vien sekoja arī veiksmīgs turpinājums – 28. minūtē Rihards Melnalksnis iemeta ripu pretinieku zonā un pēc rikošeta pret apmali tā atleca tieši vārtu priekšā, kur pie tās pirmais bija Daniels Bērziņš, gūstot vārtus. Savukārt 36. minūtē 3:0 panāca Harijs Brants, bet trešā perioda sākumā Ziemeļamerikā spēlējošais Jānis Vizbelis nokārtoja jau 4:0 Latvijas labā, dzēšot jautājumus par mača uzvarētāju un intrigu atlikušajās minūtēs.

Latvijas izlases sastāvā par labāko šajā mačā tika atzīts vārtsargs Jānis Voris

Latvija – Austrija 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Vārti: 22:25 Polcs (Ģēģeris, Smirnovs) (vair.) 1:0, 27:37 Bērziņš (Melnalksnis, Kārkls) (vair.) 2:0, 35:32 Brants (Bērziņš, Jašunovs) (vair.) 3:0, 44:33 Vizbelis 4:0, 55:18 Hohegers (Vuršls, Pusniks) (vair.) 4:1
Vārtsargi: Jānis Voris – Pauls Mohers

.Latvijas U-20 nacionālās izlases sastāvs pasaules čempionātam pirmās divījas A grupā: