Latvija izlase izdara 65 metienus un apspēlē Itālijas valstsvienību

Vēl trīs punktus B apakšgrupas tabulā ierakstījusi Latvijas izlase, kas ar 3:0 pieveica Itālijas hokejistus. Varoņdarbus pretinieku vārtos rādīja vārtsargs Andreass Bernards, kuru pa reizei izdevās pārspēt Robertam Bukartam un Rihardam Marenim, bet Teodors Bļugers ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Pēc vienas spēles izlaišanas Latvijas izlases vārtos bija atgriezies Kristers Gudļevskis, bet pirmo maču čempionātā aizvadīja uzbrucējs Māris Bičevskis. Savainotā Rodrigo Ābola vietā kopā ar Ronaldu Ķēniņu un Rūdolfu Balceru spēlēja Teodors Bļugers.

Jau no spēles pirmajām sekundēm latvieši metās uz priekšu, un Balcers uzreiz pārbaudīja pretinieku vārtsarga Andreasa Bernarda modrību ar metienu no vārtu priekšas. Boba Hārtlija vadītie hokejisti centās pildīt trenera uzstādījumu, spēlējot ātrā tempā un izdarot daudz metienu pa vārtiem - Latvijas izlases pārsvars bija nospiedošs, un labākās iespējas gūt vārtus bija Robertam Bukartam un Bļugeram, kuri arī bija aktīvākie metienu izdarītāji.

Bļugers saņēma ripu vārtu priekšā, kur uzbrucējam neizdevās to ieslidināt starp Bernarda kājsargiem, savukārt Bukartu vairākkārt partneri izvirzīja teicamās metiena pozīcijās. Pieredzējušajam uzbrucējam gan neizdevās uzbrukumus noslēgt ar precīzu metienu. Itālijas hokejisti 20 minūšu laikā pa Gudļevska vārtiem izdarīja tikai divus metienus, tomēr viens no tiem varēja izrādīties liktenīgs - pēc Djego Kostnera raidījuma ripa trāpīja pa Gunta Galviņa kāju, mainīja lidojuma virzienu un nodevīgi ieslīdēja starp Gudļevska kājsargiem. Tiesa, latviešiem palaimējās, jo pēc video atkārtojuma noskatīšanās tiesneši fiksēja aizmuguri, Latvijas izlasei vārtus nezaudējot.

Otrajā trešdaļā Latvijas milzīgais spiediens uz pretinieku vārtiem pieauga vēl vairāk. Vairākumā labas iespējas neizmantoja Bļugers un Ķēniņš, bet ātrajā pretuzbrukumā lieku piespēli noslēguma fāzē izpildīja Balcers, ripu zaudējot. 28. minūtē sirdis gan atkal uz brīdi nodrebēja Latvijas izlases līdzjutējiem, kad tukšu vārtu priekšā ar ripu palika Itālijas valstsvienības uzbrucējs Alekss Lambahers. Šoreiz latviešus paglāba uzbrucēja meistarības trūkums, nespējot apstrādāt ripu.

Itāļi savu lielo iespēju neizmantoja, bet jau divas minūtes vēlāk beidzot vadzis lūza un vadībā izvirzījās Latvija. Vārtu priekšā nadzīgākais izrādījās Roberts Bukarts, kurš pirmais piesteidzās pie brīvās ripas, atklājot savu rēķinu čempionātā (1:0). Vārtu guvums latviešiem deva papildus enerģiju. Andreass Bernards savos vārtos vai plīsa uz pusēm, vairākkārt neticamā kārtā neļaujot ripai nonākt savos vārtos. Dzierkalam un Robertam Bukartam neizdevās izcelties, kad vārti arī bija tukši.

Pretuzbrukumā Bļugers lieliskā pozīcijā izvirzīja pasaules čempionātu debitantu Rihardu Mareni, kuram gan neizdevās pārspēt Bernardu. Šā gada Latvijas čempions gan tika pie vēl vienas iespējas 39. minūtē, ko garām nelaida, panākot Latvijas izlasei divu vārtu pārsvaru. Uzbrucējs, ticis pie ripas, uzreiz meta, un ripa ielidoja vārtu devītniekā (2:0). Itālijas izlases vārtsargs otrajā periodā atvairīja vēl 31 metienu un neslēpa savu atvieglojumu, izdzirdot trešdaļas beigu sirēnu.

Noslēdzošajā trešdaļā Latvijas izlases hokejisti bija manāmi nolaiduši apgriezienus, spēlējot brīvāk. Tā rezultātā pie pāris pretuzbrukumiem tika arī Itālijas valstsvienība, taču Gudļevskis neļāva sevi pārspēt. Pagaidām čempionātā vēl nevienus vārtus Latvijas izlasē nebija guvuši aizsargi, bet ļoti tuvu tam bija Uvis Balinskis, tiekot pie diviem metieniem no ļoti labām pozīcijām. Pamatlaika izskaņā Itālijas hokejistiem pat izdevās norībināt Kristera Gudļevska sargāto vārtu stabu, bet punktu spēlei pielika Teodors Bļugers, pēdējā minūtē ieraidot ripu tukšajos Itālijas izlases vārtos - 3:0.

Itālija - Latvija 0:3 (0:0;0:2;0:1)

Vārti: 29:11 Ro. Bukarts (Ri. Bukarts, Meija) 0:1, 38:14 Marenis (Ģēģeris, Freibergs) 0:2, 59:04 Bļugers (Balcers, Ķēniņš, t.v.) 0:3.
Soda minūtes: 6:2
Vārtsargi: Andreass Bernards - Kristers Gudļevskis