"Mogo" uzvar "Kurbadu" un nonāk uzvaras attālumā no čempionu titula

Otrdien, 28.martā, HK Mogo Latvijas čempionāta finālsērijas trešajā mačā izbraukumā ar 3:2 pārspēja HK Kurbads hokejistus, sērijā izvirzoties vadībā ar 3-0 un nonākot uzvaras attālumā no čempionu titula. Mogo labā vārtus guva Krišs Lipsbergs, Jānis Ozoliņš un Vadimirs Mamonovs, Kurbads - Sandis Zolmanis un Juris Štāls.

Spēles trešajā minūtē Mogo aizsargs Krišs Lipsbergs ar metienu no zilās līnijas izvirzīja vadībā viesus - 1:0. 7.minūtē 30 sekunžu laikā Mogo hokejisti Andrejs Smirnovs un Andrejs Lavrenovs divas reizes izmeta ripu ripu ārpus laukuma, abiem nopelnot 2 minūšu noraidījumus. Lielajā vairākumā mājniekiem izdevās rezultātu izlīdzināt - no vārtu priekšas precīzi meta Sandis Zolmanis. Mogo hokejistiem vēl minūte bija jāspēlē 4 pret 5, un šoreiz ļoti veiksmīgi nospēlēja Ronalds Cinks - Mogo uzbrucējs aizbēga no Toma Hartmaņa un Jura Štāla, piesaistīja arī Toma Bluka uzmanību un precīzi piespēlēja Jānim Ozolinam, kurš meta ripu tukšā vārtu stūrī. Vēl pēc četrām minūtēm Vadimirs Mamonovs panāca jau 3:1 Mogo labā. Šajā brīdī Kurbads veica vārtsargu maiņu - Mārtiņa Raituma vietu ieņēma Uldis Čalpa. Andrejs Smirnovs Mogo labā guva arī ceturtos vārtus, tomēr tiesneši uzskatīja, ka vēl pirms ripa šķērsoja vārtu līniju, vārti ir bijuši izskustināti no vietas un vārtu guvums netika ieskaitīts.

Otrās trešdaļas sestajā minūtē otro reizi Henriju Anču pārspēja Juris Štālos, panākot 2:3. Vārtus guva arī mājnieku uzbrucējs Zolmanis, bet izdarīja to atrazdamies vārtsarga laukumā, un arī šis vārtu guvums netika ieskaitīts. Trešajā periodā vārti vairs netika gūti un Mogo izcīnīja uzvaru ar 3:2, sērijā izvirzoties vadībā ar 3-0 un nonākot uzvaras attālumā no čempionu titula.

Latvijas čempionāta finālsērijas ceturtā spēle notiks trešdien, 29.martā 19:40 Ogrē.

Latvijas hokeja virslīga, trešā finālspēle, 28. marts

HK "Kurbads" - HK "Mogo" 2:3 (1:3; 1:0; 0:0)
Vārti: 2:34 Lipsbergs (Mamonovs, Želubovskis) 0:1, 7:44 Zolmanis (Straupe, Valters, vair. +2) 1:1, 8:31 Ozoliņš (Cinks) 1:2, 12:50 Mamonovs (Lipsbergs, Želubovskis) 1:3, 25:40 Štāls (Hartmanis, Macijevskis) 2:3
Soda minūtes: 8:16
Metieni: 36:30
Vārtsargi: Raitums (līdz 12:50), Čalpa (no 12:50, līdz 59:01) - Ančs