Latvijas izlase ar lielisku uzvaru noslēdz pasaules čempionātu!

Ar uzvaru šā gada pasaules čempionātu hokejā noslēgusi Latvijas hokeja valstsvienība, ar 4:1 pārspējot Norvēģijas hokejistus. Turnīra noslēgumā Latvijas izlase ierindojusies 10. vietā.

Noslēdzošajā pasaules čempionāta spēlē Latvijas izlases vārtos atkal stājās Elvis Merzļikins, bet pirmoreiz pieteikumā tika iekļauts 20 gadus vecais Gustavs Grigals, kurš pildīja trešā vārtsarga lomu komandā.

Abas komandas centās demonstrēt agresīvu spēli, tomēr laukumā bija vērojams visai haotisks hokejs kā vienas, tā otras komandas izpildījumā. Ripu vairāk kontrolēja latvieši, kuriem arī vairāk metienu pa Henrika Haukelanda sargātajiem vārtiem (17), bet Elvim Merzļikinam pirmajā periodā nācās atvairīt astoņus pretinieku metienus. Uzbrukumā latviešiem spēle nepavisam nevedās, kā cerēts - Norvēģijas komanda spēja novirzīt spēli gar laukuma apmalēm, un Haukelandam nenācās nevienu reizi glābt savu komandu. Tiesa, norvēģu vārtsargs vairākas reizes nospēlēja diezgan nepārliecinoši, ripas nespējot noķert un izlaižot no satvēriena.

Pirmais saasinājums spēlē radās pirmā perioda izskaņā, kad Norvēģija realizēja savu pirmo vairākumu un izvirzījās vadībā. Kristaps Sotnieks mazākuma ietvaros bloķēja divus pretinieku metienus pēc kārtas, taču pēc Tobiasa Lindstrēma plaukstas metiena ne Sotnieks, ne kāds cits no Latvijas izlases spēlētājiem nebija glābējs, ripai ielidojot vārtu tālajā devītniekā (0:1).

Otrā perioda sākumā pie vairākuma tika arī Latvija un arī sodīja pretiniekus par noraidījumu ar vārtu guvumu. Rūdolfs Balcers ar piespēli šķērsām pāri aizsardzības zonai atrada brīvo Miku Indraši, kurš panāca izlīdzinājumu (1:1). Pēc vairākuma Latvijas izlase palielināja savu spiedienu, tomēr divi mazākumi perioda vidū to atkal apslāpēja. Šoreiz četratā pret pieciem latvieši gan darbojās nevainojami, bet pēc Sondres Oldena metiena Merzļikinam talkā nāca vārtu pārliktnis.

Latvijai piederēja mača iniciatīva un liels pārsvars metienos. Teicamas iespējas neizmantoja Artūrs Kulda un Mārtiņš Dzierkals, nespējot no vārtu priekšas pārspēt Haukelandu. Trešdaļas izskaņā Latvija tika pie vēl viena vairākuma, un šoreiz vārtu stabs no zaudējuma paglāba norvēģus, ar spēcīgu šķīlienu no zilās līnijas izceļoties Oskaram Cibuļskim.

Arī trešajā trešdaļā latvieši izdarīja spiedienu uz pretinieku vārtiem, līdz 47. minūtē maisam gals beidzot bija vaļā, minūtes laikā gūstot divus vārtus. Vispirms izcēlās Jānis Jaks, izceļoties ar vārtu guvumu otrajā spēlē pēc kārtas. Pēc aizsarga metiena ripa trāpīja pa Andreasa Bonsaksena roku, Haukelandam to vairs nespējot aizķert (2:1). Nākamajā uzbrukumā savu otro ripu turnīrā iemeta arī Rihards Marenis. Uzbrucējs pie centra apļa apzaga pretinieku aizsargu un izgājienā vienatnē pret vārtsargu ar precīzu plaukstas metienu neatstāja cerības arī vārtsargam (3:1).

Norvēģi pēc nokdauna uzreiz metās uz priekšu, tomēr pretinieku centienus izdevās uz brīdi apslāpēt, latviešiem gūstot arī ceturtos vārtus. Pēdējos vārtus izlases rindās šajā čempionātā guva Ronalds Ķēniņš, pirmais tiekot pie brīvās ripas vārtu priekšā un triecot to vārtos (4:1).

Par trim labākajiem Latvijas izlases hokejistiem čempionātā tika atzīti Kristaps Sotnieks, Teodors Bļugers un Roberts Bukarts.

Norvēģija - Latvija 1:4 (1:0;0:1;0:3)

Vārti: 15:18 Lindstrēms (Hūless, Martinsens, vair.) 1:0, 22:43 Indrašis (Balcers, Bļugers, vair.) 1:1, 46:59 Jaks (Balinskis, Indrašis) 1:2, 47:55 Marenis (Kulda, Balcers) 1:3, 54:13 Ķēniņš (Indrašis) 1:4.
Soda minūtes: 4:6
Vārtsargi: Henriks Haukelands - Elvis Merzļikins