Latvijas hokeja izlase sīvā cīņā atzīst Krievijas valstsvienības pārākumu

Latvijas izlase piedzīvojusi trešo zaudējumu piecās pasaules čempionāta spēlēs, ar 1:3 piekāpjoties Krievijas izlasei. Oskars Cibuļskis pirmās trešdaļas sākumā vairākumā izvirzīja vadībā Latviju, bet otrajā trešdaļā tika zaudēti trīs vārti.

Pirmo maču šajā turnīrā aizvadīja aizsargs Jānis Jaks, ārpus sastāva paliekot savainotajam Guntim Galviņam, bet diskvalificētā Ralfa Feiberga vietu ieņēma Kristaps Zīle. Vārtu drošība bija Elvja Merzļikina pārziņā.

Favorītu lomā esošā Krievijas izlase uzreiz izvērsa savu ofensīvu, tomēr latviešiem ar pašaizliedzīgu spēli izdevās pirmo spiedienu izturēt. Merzļikins bija paguvis atvairīt vairākus Aleksandra Ovečkina metienus, bet perioda vidū Latvijas izlase tika pie savas pirmās vārtu gūšanas iespējas, ko garām nelaida. Vairākuma izspēle nonāca līdz Oskaram Cibuļskim, kurš spēcīgi trieca ripu Andreja Vasiļevska sargāto vārtu tuvajā stūrī (1:0).

Pēc tam latvieši nonāca ļoti sarežģītā situācijā, pēc neveiksmīgas epizodes, lūstot nūjai un lāpstiņai pārsitot Ovečkina lūpu, 2+2 minūšu noraidījumu saņēma Ronalds Ķēniņš. Krieviem vairākumā bija teicamas iespējas vārtus atgūt, bet ne Ņikita Kučerovs, ne Ņikita Gusevs nespēja trāpīt tukšā stūrī, kā arī Latvijas hokejisti bloķēja vairākus bīstamus metienus. Trešdaļas izskaņā pretuzbrukumā Artūram Kuldam bija teicama iespēja dubultot savas komandas pārsvaru, taču Vasiļevskis šoreiz neticamā veidā pamanījās atvairīt Kuldas metienu no vārtu priekšas.

Otrajā trešdaļā krievi metās atspēlēties, un savu panāca jau pirmajā uzbrukumā, ar spēcīgu metienu no distances Merzļikinu cauršaujot Dmitrijam Orlovam (1:1). Nedaudz vēlāk Latvijas izlase palika mazākumā, kad Artjoms Aņisimovs uztriecās priekšā stāvošajam Artūram Kuldam, tiesnešiem saskatot bloķēšanu. Šoreiz vairākumā Krievijai izdevās uzlauzt Latvijas aizsardzību, kad pēc Jevgeņija Dadonova piespēles Ņikita Gusevs raidīja ripu tukšajā vārtu stūrī (1:2).

Labas iespējas pretuzbrukumos gan bija arī Latvijas izlasei. Cibuļskis, izlecis no noraidīto soliņa, saņēma piespēli no Rūdolfa Balcera un meta no tuvas distances, taču krievus glāba Vasiļevskis, ripu atvairot. Savu firmas triku aizvārtē mēģināja Miks Indrašis, cenšoties iecelt ripu virs vārtsarga pleca, tomēr pretinieku aizsargi pēdējā brīdī pamanīja manevru un briesmas novērsa.

Latvieši arvien biežāk uzturējās pretinieku zonā, taču 33. minūtē iekrita uz pretuzbrukumu, Kučerovam gūstot savas komandas trešos vārtus. NHL sezonas rezultatīvākais hokejists nonāca aci pret aci ar Merzļikinu, izpildīja metienu, Kristaps Sotnieks no aizmugures centās pretiniekam traucēt, bet rezultāts sanāca pavisam pretējs - ripa trāpīja pa Sotnieka nūju, mainīja lidojuma virzienu un nepaspēja noreaģēt arī Merzļikins (1:3).

Jau iepriekšējās spēlēs vairākus jautājumus raisījusi tiesnešu darbība, un izņēmums nebija arī šis mačs. Orlovs tika sveikā cauri pēc tam, kad ar elkoni iebrauca sejā raženajam Oskaram Batņam, uzbrucējam pēc sadursmes paliekot guļus uz ledus. Pēc tam krievu smagsvars Ņikita Zadorovs ielīmēja apmalē augumā krietni īsāko Rihardu Bukartu, kurš izskatījās pamatīgi cietis. Zadorovam tika piešķirts 2+10 minūšu sods.

Trešajā periodā spēles temps bija acīmredzami samazinājies, taču Latvijas izlase to centās nepieļaut, spēlējot īsām maiņām ātrām piespēlēm. Latvieši pat nedaudz vairāk kontrolēja ripu, bet Krievijas vārtos pārliecinoši spēlēja Vasiļevskis, atvairot Balcera un Ginta Meijas metienus. Merzļikinam vairs nebija tik daudz darba kā līdz tam, jo latviešu hokejistiem izdevās spēli novirzīt gar apmalēm. Labu vārtu gūšanas iespēju, apslidojot vārtus, izveidoja Māris Bičevskis, tomēr Vasiļevskis paspēja vārtos pārvietoties un ripu atvairīt. Pretējā laukuma galā savu komandu izglāba Kulda, neļaujot Orlovam ieraidīt ripu tukšā stūrī.

Pamatlaika izskaņā Latvijas izlase spēja pieturēt ripu pretinieku zonā arī vienādos sastāvos, taču līdz brīviem metieniem pretinieki neļāva tikt. Nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, latviešiem vairs neizdevās izglābties - piedzīvots trešais zaudējums čempionātā.

Latvija - Krievija 1:3 (1:0;0:3;0:0)

Vārti: 10:28 Cibuļskis (Indrašis, vair.) 1:0, 20:27 Orlovs (Kovaļčuks, Plotņikovs) 1:1, 23:50 Gusevs (Dadonovs, Kučerovs, vair.) 1:2, 32:40 Kučerovs (Aņisimovs) 1:3
Soda minūtes: 12:18
Vārtsargi: Elvis Merzļikins (no 39:24 līdz 40:00 Kristers Gudļevskis) - Andrejs Vasiļevskis